AKADÉMIA I FC Košice a ŠK Pyramída Košice podpísali memorandum o spolupráci

  • 04.04.2023
  • Vytlačiť

V utorok doobeda sa v priestoroch KFA stretli zástupcovia nášho klubu so zástupcami klubu ŠK Pyramída Košice, aby slávnostne podpísali memorandum o spolupráci. Cieľom memoranda je vzostup futbalu v regióne, maximálna podpora vzájomnej spolupráce v športovej oblasti mládežníckeho a amatérskeho futbalu.


Ako uviedol Ádám Geri, riaditeľ akadémie FC Košice, " ŠK Pyramída Košice  je v tejto chvíli predposledným klubom s ktorým sme podpísali toto memorandum. Naša spolupráca funguje už dlhšiu dobu a pomerne úspešne, veď veľa talentov k nám prišlo práve z tohto klubu. S Robom sa poznáme aj osobne, má košické DNA, veď vyrastal a hrával za FC Košice. Dokonca aj za náš partnerský klub DVTK.  Zároveň registrujeme jeho prácu a chceme mu byť nápomocní, aby svoj klub ďalej rozvíjal, čo v konečnom dôsledku bude prospešné pre obidve strany.

Športový riaditeľ mládeže Miroslav Guza doplnil, "Ďalším klubom s ktorým sme sa rozhodli podpísať memorandum je Športový klub Pyramída Košice. Pokračujeme v našej myšlienke spájať kluby v Košiciach, blízkom okolí a v regióne. Je pre nás povzbudením do ďalšej práce, že nás a našu prácu kluby vnímajú veľmi pozitívne. Na druhej strane je to pre nás aj záväzok byť v každej oblasti serióznym partnerom."


Predseda klubu ŠK Pyramída Košice, Róbert Nagy dodal "Vážim si naše dlhodobo dobré vzťahy a dnešný podpis memoranda je iba ich potvrdením. Ku klubu FC Košice mám veľmi blízky vzťah, keďže som vyrastal v tomto klube v mládežníckej kategórii, dorasteneckej kategórii a nakoniec som v ňom pôsobil aj ako profesionálny hráč 1.FC Košice. Preto vidím zmysel podpísania memoranda o spolupráci, je to obrovská výzva a príležitosť pre našich hráčov, podporovať talentovaných hráčov, vyrastať v podmienkach, ktoré im zaručia vyššiu kvalitu, výchovu, podporu  ich rastu. Som presvedčený, že FC Košice je klub, v ktorom by mali vyrastať Tí najtalentovanejší a najkvalitnejší hráči a mal by byť akousi výkladnou skriňou celého košického regiónu. Dnešným podpisom sa aj náš klub zaväzuje k podpore tejto myšlienky."


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI