Klub

Vizitka klubu

Napriek tomu, že mesto Košice má bohatú futbalovú históriu, ktorá sa začala už v roku 1903 (postupne KAC, Jednota, VSS, VSŽ, Lokomotíva, 1. FC či MFK), jeho vlajkovou loďou je v súčasnosti klub FC Košice, ktorý sa zrodil iba v roku 2018 založením FC Košice a.s. A to vďaka spojeniu menších regionálnych klubov z Košíc (Vyšné Opátske a Barca). Nový subjekt so značkou FC Košice tak mohol začať pôsobiť v tretej lige. Hneď v prvej sezóne svojej existencie oslavoval postup do druhej ligy, pričom prekonal viaceré rekordy III. ligy. V druholigovej súťaži sa po prvej pre pandémiu koronavírusu nedohranej a druhej z rovnakého dôvodu prerušovanej sezóne postupne etabloval a v tretej sezóne sa umiestnil tesne pod čiarou postupu. FC Košice dosiahol najvýraznejší úspech vo svojej krátkej histórii v sezóne 2022/2023, kedy dokázal vyhrať druhú ligu a vybojovať si tak priamy postup medzi slovenskú elitu.

FC Košice najprv tri a pol roka hrával domáce zápasy na štadióne Lokomotívy v košickom Čermeli, ale vo februári 2022 sa presťahoval do novej Košickej futbalovej arény. Vôbec prvým futbalovým stretnutím, ktoré sa na jej pôde odohralo, bol prípravný duel proti Trebišovu (2:0) dňa 12. februára 2022, a majstrovský zápas potom 25. februára 2022 v rámci 18. kola druhej ligy medzi FC Košice a FC Rohožník (4:0). Košická futbalová aréna je pár mesiacov pred dokončením a vo finálnej podobe bude mať kapacitu 12 658 miest na sedenie.

Dôležitou súčasťou klubu je aj mládežnícka Akadémia, v rámci ktorej pôsobí 11 chlapčenských družstiev. Ďalšie tri (jedno ženské a dve dorastenecké) figurujú v ženskej sekcii. Celkovo pracuje v Akadémii FC Košice 30 trénerov a ďalších 11 pracovníkov podporných tímov.

Akcionársku štruktúru tvoria domáci akcionári - miestni lokálpatrioti, a zahraničný investor - maďarský športový holding .

FC Košice - Všetci Spolu Silnejší!

Dokumenty na stiahnutie


GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI