AKADÉMIA I FC Košice a MŠK Tesla Stropkov podpísali memorandum o spolupráci

  • 28.02.2023
  • Vytlačiť

V utorok doobeda sa v priestoroch KFA stretli zástupcovia nášho klubu so zástupcami klubu MŠK Tesla Stropkov, aby slávnostne podpísali memorandum o spolupráci. Cieľom memoranda je vzostup futbalu v regióne, maximálna podpora vzájomnej spolupráce v športovej oblasti mládežníckeho a amatérskeho futbalu.

Ako uviedol Ádám Geri, riaditeľ akadémie FC Košice, " MŠK Tesla Stropkov je prvým klubom s ktorým sme podpísali toto memorandum mimo Košíc a Košického kraja. Som veľmi rád, že sa začína napĺňať naša vízia a to spolupráca s klubmi v rámci regiónu. Klub MŠK Tesla Stropkov je známy svojou vynikajúcou prácou s mládežou, jeho odchovanci patrili k výkladnej skrini slovenského futbalu. Spoluprácu s MŠK Tesla Stropkov považujeme dlhodobo za nadštandardnú a o to viac ma teší dnešný podpis memoranda o spolupráci.“

Športový riaditeľ mládeže Miroslav Guza doplnil, " Dnešný podpis memoranda je potvrdením našej snahy spájať mládežnícky futbal nielen v meste,  ale aj v samotnom regióne. Sme radi, že kluby vnímajú náš projekt a vízie pozitívne a verím, že spoločnými silami vytvoríme našim mládežníkom čo najlepšie podmienky pre ich další kariérny rozvoj a rast. Vážime si ochotu klubov spolupracovať a je našim záväzkom byť serióznym partnerom a garantom tohto výnimočného projektu."

Prezident klubu MŠK Tesla Stropkov, pán JUDr. Ondrej Brendza na margo spolupráce, "Spolupráca v oblasti futbalu bude v dnešnej dobe veľmi dôležitá. Ak chceme pozdvihnúť úroveň futbalu v regióne, nemôže sa každý klub hrať na svojom piesočku. Sami mi dáte za pravdu, že futbal v našom regióne dlhé roky stagnoval. Teraz tu je klub, ktorý dokáže pozdvihnúť futbal v košickom regióne vysoko. Celá táto myšlienka je postavená na vyššom záujme - zvyšovať kvalitu práce s mládežou a podporovať talentovaných hráčov. Naše kluby spolupracujú už nejaký čas a spečatením podpisu memoranda je to aj signál voči verejnosti a ostatným klubom."

Význam spolupráce a podpis memoranda ocenil aj manažér MŠK Tesla Stropkov, Ľuboš Reiter, “ Vítame túto spoluprácu, samozrejme nie je to len nejaký začiatok, pretože táto spolupráca sa datuje s našim klubom už v uplynulých mesiacoch, ale dovolím si tvrdiť aj rokoch. Čiže je to v podstate len také zhmotnenie na papieri a je to vlastne rozvoj, budúcnosť a pomôže to každej jednej strane. Ako nášmu klubu MŠK Tesla Stropkov, tak som presvedčený, že aj klubu FC Košice. Za seba a za náš klub môžem povedať, že sa tešíme na túto spoluprácu.“


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI