Gólová prestrelka v generálke výhru nepriniesla

• 19.02.2022
Gólová prestrelka v generálke v náš prospech neskončila. V Poľsku sme podľahli Resovii Rzeszów po výsledku 3:4 z nášho pohľadu.

Začali sme pritom viac ako slušne. Úvodnú desaťminútovku sme uzavreli úspešným protiútokom, Dávid Gallovič ťažil z prihrávky Vasiľa – 0:1. Pri našom druhom zásahu prišla spolupráca pravej strany obrany v podaní Joneca a ľavého krídelníka, José Ricardo Cortés upravoval v 19. minúte už na 0:2. Domáci mali viac z hry, čo nakoniec pretavili do gólu po polhodine – 1:2.

Do druhého polčasu sme vstúpili rovnako dobre, keď sa v 51. minúte tešili z výstavného zásahu Marek Václav – 1:3. Ani tentokrát sme dvojgólový náskok neudržali a už po niekoľkých sekundách to bolo 2:3. Na konci hodiny duelu vymenila Resovia kompletnú jedenástku, my sme poslali na ihrisko piatich hráčov z lavičky, aby po minúte musel Igor Šemrinec ťahať loptu zo siete po tretí raz. V závere to bolo otvorené, oba celky mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Podarilo sa futbalistom z Rzeszówa, ktorí využili rohový kop tri minúty pred koncom – 4:3.

Dnes však výsledok ešte nebol podstatný, pretože liga začína až v piatok 25. februára proti Rohožníku! Ak ešte nemáte svoju permanentku na jar, neváhajte a kúpte si ju na:

Všetky výhody majiteľov permanentiek nájdete na:

9. prípravný zápas: Resovia Rzeszów 4:3 (1:2) FC Košice

Góly: 30., 54, 61., 87. – 10. Gallovič, 19. Cortés, 51. Václav

Zostava FC Košice: Šemrinec – Jonec (60. Kis), Kavka (C) (60. Moško), Jakúbek, Václav – Lásik, Gallovič (60. Gladiš), Nana – Vasiľ (60. Gáll), Molvadgaard, Cortés (60. Liener)

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Dnes padlo veľa gólov na obe strany, inkasované nás mrzia. Zápas nebol jednoduchý, bolo vidieť, že Resovia prišla z herného sústredenia, bola doma na prírodnej tráve, pričom terén bol ťažký. Aj napriek tomu sme dobre vstúpili do zápasu, po počiatočnom oťukávaní sme využili dva protiútoky, čo odzrkadlilo aj dianie v prvom polčase – domáci mali viac z hry, my sme mali lepšie kontry, z ktorých sme dali ukážkové góly. Inkasovali sme pomaly až kuriózne góly, keď Poliaci raz využili, že Igor stál vysoko. Okolo 60. minúty domáci kompletne prestriedali, my sme dali do hry piatich hráčov. Napriek tomu tempo bolo v poriadku, no ako hovorím, mrzí nás gól zo záveru, ktorý sme dostali po rohovom kope. Myslím si, že sa môžeme veľmi poučiť z tohto duelu. Navyše, teraz začína súťaž, už to musíme stabilizovať. Dnes sme ešte striedali ako v príprave, aby všetci hráči mali minutáž.“

V Poľsku to bolo bez Pačiho či Gubiča s Borisom: „Pre menšie zranenie si Erik oddýchne tri či štyri dni. Zranil sa aj Boris Gáll, Dávid Guba bol pozitívne testovaný na koronavírus, Frederik Valach si zlomil prst.“