Zohrávanie posíl i mladíkov prinieslo proti Michalovciam remízu bez gólov

• 18.06.2022
  • Vytlačiť
Úvodný duel prípravy priniesol zohrávanie letných posíl, hráčov na skúške či mladíkov z dorastu. FC Košice sa po 90 minútach v Čermeli rozišlo s MFK Zemplín Michalovce po bezgólovej remíze.

V prvom polčase sa toho veľa neudialo, potešili aspoň strely z diaľky v podaní Ntotisa či Galloviča. Oba tímy mali počas celého stretnutia k dispozícii mnoho rohových kopov aj štandardiek, lopta po nich nanajvýš poskakovala po malom vápne, do siete ju nedorazil nikto. Všetko sa rozbehlo až po výmene jedenástok a strán.

Individuálnymi akciami sa blysli Kanu s Gladišom, prvý menovaný pálil nad, druhý zase prihrával na Majdana – ten svoju ranu oprel do obrancu. Azda najväčšiu možnosť duelu zahodil dvadsať minút pred koncom Daniel Magda, Jakubko zase zablokoval v súboji mladíkov „obaľovačku“ Záhradníka. Keď sa do brány nezmestil ani priamy kop Tišťana a Jakúbek nepotrestal vybehnutie Vajsa oblúčikom približne z 30 metrov, tak sa východniarsky súboj na začiatku letnej prípravy skončil 0:0.

1. prípravný zápas: FC Košice 0:0 MFK Zemplín Michalovce

Zostava FC Košice:

1. polčas: Valach – Novák, Jonec, Pavúk, Mizerák, Gallovič, Veliký, Sovič, Liener, Smieško, Voleský

2. polčas: Kira – Majdan, Jakubko, Krivák, Tišťan, Vancák, Jakúbek, Gáll, Gladiš, Segeďa, Domik

Ohlasy:

Anton Šoltis, tréner FC Košice, hodnotenie zápasu: „Bolo vidieť, že to bol prvý zápas. Bolo to bojovné stretnutie, hralo sa hore-dole. Chceli sme hrať otvorene, to sme aj splnili. V defenzíve to bolo slušné až na dve-tri hrubé chyby, ktoré súper nepotrestal. Chlapci chceli, ukázali sa, bojovali. Potrebujeme zväčšiť kvalitu v útočnej zóne, kde nám chýba pokoj, rozvaha, presnosť. Je to miesto, kde je potrebné urobiť správne rozhodnutie. V prvom aj druhom polčase hrali mladí chlapci – bolo vidieť, že im chýbajú skúsenosti – ale to je cesta tohto klubu, aby sme aj mladých adaptovali na mužský futbal. Nevyzeralo to zle, ale spomínaný pokoj v útoku potrebujeme, aby sme sa dostávali do šancí, dnes sme ich veľa nemali.“

Nasledujúci týždeň odohráme hneď tri duely: „Chlapcom bude minutáž pribúdať, máme päť nových posíl, z dorastu pribudli ďalší chalani. Mužstvo je nové, my hľadáme hráčom jednotlivé posty a ich alternatívy. Sme na začiatku. Času nie je veľa, ale chlapci makajú, chcú sa ukázať a to je základ. Chcú hrať za Košice a to je prvoradé.“

Po takmer 22 mesiacoch vybehol na ihrisko v drese FC Košice František Vancák: „Sme opatrní. Feri, keď som sa ho spýtal, či chce hrať, pretože nám vypadol Pači, tak povedal: „Jasné!“. Som rád, že zápas odohral, otestoval sa aj v súbojoch a to je najpodstatnejšie. Prajem mu, nech noha drží. Nemal to jednoduché a nebude to ešte jednoduché. My ho však podržíme, s nami aj trénuje, dáme mu možnosť. Či to bude tu, alebo v „béčku“, ide o to, aby hral zápasy. Verím, že keď bude zdravý, tak sa dostane do svojej pohody, ktorú mal pred zranením. V tomto mu držím palce.“

František Vancák, hráč FC Košice – hodnotenie zápasu: „Nohy nepočúvajú tak, ako by mali, ale v takej istej fáze sú asi aj Michalovce, aj my. Bolo to dosť o behaní. Náročný zápas a súper, no tak to v príprave má byť. Máme na čom pracovať.“

Na trávniku počas zápasu sa ukázal prvý raz od augusta 2020, keď sa zranil v súboji s Trebišovom: „Mám určite svoje resty, takže to nie je stále na sto percent. Je to ale dobré, pretože som bol konečne na trávniku, konečne takto s chlapcami. Má to rozhodne už inú úroveň, ako keď som bol doma, alebo som pomáhal pri mužstve.“

Okamžite svoju nohu aj otestoval, keď ho pred šestnástkou trafil Michalovčan Rigo, ktorý za to videl aj jedinú žltú kartu dňa: „Dostal som to presne do operovanej nohy. Kosť vydržala, ale rana, ktorú som mal pod kolenom, sa roztrhla, tak ju asi budem musieť ísť zašiť. Mal som to problémové aj predtým, takže to budem musieť riešiť. Verím, že sa to dá dokopy čo najskôr.“