Žlto-modrí nabrali smer Užhorod

  • 30.01.2020
  • Vytlačiť
Košickí futbalisti od včerajška zarezávajú na Ukrajine. Príprava sa pomaly láme do svojej druhej polovice a osemdňové sústredenie od stredy 29.1. do 5.2. preto príde s určitosťou vhod. Zverenci Mareka Fabuľu vycestovali neďaleko Užhorodu, kde na nich čakajú tri zápasy, jeden z nich je už nimi.


„Najdôležitejšia je zmena prostredia, aby neprišla „ponorka“,“ opísal jeden z dôvodov sústredenia hlavný tréner. „Stále je program totožný, chceme trochu vyrušiť hráčov z komfortu. Ísť na sústredenie, spoznať bližšie hráčov, ale aby sa aj oni medzi sebou lepšie spoznali. O to viac sa tešíme na naše sústredenie na Ukrajine, kde budeme mať kvalitných súperov a budeme tam môcť ísť do taktickejších vecí, ako sú videá či analýzy,“ uzatvára na túto tému kouč prvého mužstva.


Žlto-modrí si už stihli dnes (30. januára) zmerať sily s futbalistami FK Uzhhorod. Duel sa skončil nerozhodne 2:2. Za košické FC sa presadil Kamil Karaš, jeden gól si dali domáci vlastnou zásluhou. V nedeľu (2. februára) na Košičanov čaká výber ukrajinských hráčov bez angažmánov, ktorí budú mať extra motiváciu predviesť sa pred agentmi a možnými zamestnávateľmi. Na samý záver sústredenia (stredu 5. februára) príde meranie síl s FK Minaj, klubom bojujúcim o postup do ukrajinskej Premier League.


Už po príchode na miesto nešetril lodivod družstva slová chvály na vytvorené podmienky. „Našli sme našli veľmi prívetivé prostredie, ktoré nám umožňuje využívať všetko, čo potrebujeme – tréningové plochy, aj regeneráciu. Sme veľmi spokojní s tým, čo nám hotel poskytuje. Nešli sme do neznámeho, pretože toto prostredie už niektorí z nás zažili. Sme radi, že nám vedenie niečo takéto umožnilo absolvovať.“


Hlavný tréner ozrejmil aj dôvod neúčasti niektorých hráčov. „Blandón s nami necestuje z dôvodu, že na jeho vstup na Ukrajinu je potrebné pýtať víza 3 mesiace dopredu, čo nebola šanca splniť. Doma zostali takisto Kórejčania Kim a Lee. Zranenie sa obnovilo Peťovi Kavkovi, čo znamená, že musel zostať v Košiciach,“ ozrejmil Marek Fabuľa.


Na svoje prvé veľké sústredenie bol pripravený aj náš dorastenec Martin Sabol. Ešte len 17-ročný útočník nastrieľal počas jesene najviac gólov v II. dorasteneckej lige – 20. Aj preto nás zaujímali momentálne pocity nádejného zakončovateľa. „Všetko je v každom smere poriadku. Som rád za túto možnosť a budem sa snažiť presadiť aj v prvom tíme. S chlapcami sa mi hrá veľmi dobre, z mojej strany je však určite čo zlepšovať.“ Maťo sa prezentoval gólom aj v príprave, keď proti Šarišským Michaľanom otvoril skóre prízemnou ranou. „Som zaň rád, hoci hra sa mi veľmi nevydarila. Vidím ale na sebe, že sa vďaka chlapcom a konkurencii pomaly zlepšujem.“ Čo by košický odchovanec chcel dosiahnuť v druhej časti sezóny? „Na jar chcem pomáhať tímu strieľať góly a pomôcť dorastu k postupu, možno sa mi aj podarí nakuknúť do Á-čka, uvidíme,“ dodal s úsmevom.


Program prípravných zápasov na sústredení:


30.1.2020 – FK Uzhhorod 2:2 (1:2) FC Košice

2.2.2020 – Výber ukrajinských hráčov bez zmlúv 1:11 (1:5) FC Košice

5.2.2020 – FK Minaj vs. FC Košice


Nominácia na sústredenie – Ukrajina 2020:


Brankári: Jakub Giertl, Matej Fabini

Obrancovia: František Pavúk, Filip Kis, Gergely Tumma, Samuel Kuc, Ján Lesniak, Ervín Matta

Záložníci: František Vancák (C), Nikola Ristovski, Kamil Karaš, Dávid Leško, Maksym Rizie, Boris Gáll, Erik Liener, Matúš Katunský, Dávid Keresteš, Marcel Novák

Útočníci: Oleg Vyshnevskyi, Jakub Bavoľár, Samuel Ford, Martin Sabol


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI