Zimnou posilou FC Košice Richard Lásik!

  • 07.02.2022
  • Vytlačiť
Novým hráčom FC Košice sa stal Richard Lásik. Defenzívny záložník s desaťročnými skúsenosťami z Talianska prichádza do metropoly východu po jeseni, ktorú odohral vo Fortuna lige.


29-ročný Richard Lásik sa začiatkom októbra vrátil na slovenské trávniky po prvý raz od augusta 2016, za klub zo Žiaru nad Hronom odohral 664 minút v 8 zápasoch.

„V Pohroní mi vypršala zmluva, ktorú som mal podpísanú iba do konca roka. Manažér ma oslovil s možnosťou ísť do Košíc a mne sa táto myšlienka páčila. Celé sa to zdvojnásobilo po rozhovore s majiteľmi, ktorí mi predstavili víziu klubu. Myslím si, že ak to pôjde všetko podľa ich predstáv, tak tu vznikne niečo veľké,“ opisuje zrod dohody zimná posila.

Laso vo svojej futbalovej kariére začínal v hlavnom meste Slovenska, no už v 15 rokoch zamieril na Apeninský polostrov, kde ďalej rástol v Brescii. V roku 2012 nasledovalo krátke hosťovanie v Ružomberku a návrat do Brescie, za ktorú v Serii B odohral 43 duelov.

Cez zastávky v Slovane Bratislava a Baníku Ostrava sa Richard vrátil späť do Talianska, kde hájil farby Avellina opäť v Serii B (35 zápasov a 2 strelené góly) a treťoligového Terama. V životopise nechýba ani štyri stretnutia v skupinovej fáze Európskej lige a zhodný počet súbojov v predkolách Ligy majstrov. Teraz však nastal čas na novú výzvu.

„II. ligu sledujem posledných pár rokov. Pred začiatkom sezóny v zahraničí som trénoval s Petržalkou, aj preto si všímam progres a záujem, ktorý pri II. lige neustále vzrastá. I toto bol jeden z dôvodov, prečo som sem prišiel,“ prezrádza bývalý mládežnícky reprezentant, ktorý za výber do 21 rokov odohral 15 stretnutí, ďalšie tri štarty si pripísal už v seniorskej reprezentácii, pričom v nich raz skóroval.

Ani v prípade Riša nešlo o prestup naslepo, keďže nová akvizícia zbierala informácie o FC Košice priamo zo šatne v Košickej futbalovej aréne. „Poznám Dávida Gubu či Feďa Valacha. S Dávidom som bol v kontakte, pýtal som sa ho, ako to tu funguje. Vravel mi, že tu všetko funguje na vysokej úrovni. Rovnako viem, že regenerácia je tu výborne zabezpečená. V tomto prípade som opäť nemal čo riešiť.“

S FC Košice sa futbalista, ktorý je doma ako v strede zálohy, tak aj na pravom kraji obrany, pripravuje od polovice minulého týždňa. Viac o novom zverencovi povedal tréner Jozef Vukušič. „Rišo je v dobrom futbalovom veku, má dostatok skúseností a schopností na pozícii, ktorú sme potrebovali obsadiť. Počítame s ním najmä na post defenzívneho záložníka, pričom môže hrať aj na ďalších dvoch pozíciách. Vie hrať pod tlakom a ja verím, že bude prospešný pre mužstvo. Som rád, že nás v zime posilnil,“ zneli slová košického kouča.

Už zajtra proti Kalši čakajú Riša prvé minúty v novom pôsobisku. Aké nálady v ňom aktuálne prebývajú? „Momentálne sa cítim fajn. Po konci v Pohroní som sa poctivo pripravoval individuálne a hoci ešte nie som v top forme, tak sú pred nami tri týždne, aby sme to celé doladili,“ vytýčil si bojové ciele pred prvým jarným kolom proti Rohožníku Richard Lásik.


Laso, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI