Zimná príprava odštartovaná v nových priestoroch!

  • 10.01.2022
  • Vytlačiť
Zimná príprava v FC Košice sa začala. Zverenci trénera Jozefa Vukušiča sa v pondelok 10. januára 2022 stretli v Košickej futbalovej aréne, aby začali nielen nový rok, ale aj modernú éru v klubovom košickom futbale.


V šatni sa na úvod ozývali slová kouča, prezidenta klubu Dušana Trnku či námestníka primátora Marcela Gibódu, ktorý bol spoločne s manažérom KFA Petrom Schmiedlom symbolicky odovzdať nové priestory. Po rozcvičke v útrobách štadióna sa hráči premiestnili na umelý trávnik na Janigovej ulici, kde po mesačnej dovolenke absolvovali dvojhodinový tréning.

„Najbližšie týždne budú prebiehať na Janigovej. Posledné dva zápasy pred ligou chceme okúsiť aj ihrisko na novom štadióne. V príprave máme slušných súperov, z Fortuna ligy sú to Michalovce a Liptovský Mikuláš, ideme do Maďarska a duely máme aj s tímami z okolia. Zo začiatku dostanú priestor hráči na skúške, potom sa uvidí. Z chlapcov zo základu ešte naplno netrénujú Peter Kavka a Igor Šemrinec, máme tu aj menšie zranenia. Ako jediný s nami nezačal prípravu José Cortés, ktorý odišiel domov do Kolumbie o týždeň neskôr, tak sa aj o týždeň neskôr k nám pripojí,“ zneli prvé slová Jozefa Vukušiča v roku 2022 pre klubový web.

Privítali sme štyri tváre, ktoré sú v FC Košice na skúške. Menoslov začneme slovenskou stopérskou dvojicou Peter Chríbik - Matej Moško, tréneri budú sledovať i výkony defenzívnych záložníkov zo Srbska – Darka Teržiča a Djordjeho Brboriča. „V lete sme urobili veľké zmeny, prišlo mnoho hráčov, z ktorých sa väčšina stala členmi základnej zostavy. Nechceli sme teraz robiť ďalšie zásahy, tím v závere jesene fungoval výborne. Samozrejme, budeme to sledovať a trochu to doplníme. Želám si, aby boli všetci hráči zdraví, aby sme sa mohli pripravovať bez väčšieho zásahu do mužstva,“ pokračoval tréner.

Už skôr sme avizovali, že naše rady opustil Dairin González, rovnaký osud čakal juhokórejských hráčov. Našimi hráčmi ďalej nie sú Min-Su Kim a Gyuhyun Jung. V štádiu riešenia je hosťovanie Františka Pavúka v Liptovskom Mikuláši. „Kórejčania šli domov a už sa nevrátia, v tomto projekte pokračovať nebudeme. Nevedeli sa adaptovať na tunajší život, futbalovo to bolo všetko v poriadku. Pavúk má dnes nastúpiť na prvý tréning v Liptovskom Mikuláši, kde by mal najbližšie mesiace hosťovať.“

Šance sa u nás môžu chytiť dorastenci. „Chlapci z dorastu tu s nami budú najmä prvý týždeň. Je ich tu momentálne desať aj s dvomi brankármi, budeme úzko komunikovať so starším dorastom. Do prípravných zápasov Á-čka sa dostanú podľa toho, ako im to bude ladiť s programom v U19. Priestor tu určite dostanú. Očakávam že traja či štyria tu s nami pobudnú celú dĺžku prípravy,“ uzavrel dávku informácii Jozef Vukušič.


„My sme sa na štart prípravy veľmi tešili. Dokonca dvakrát tak ako zvyčajne, keďže sme sa nasťahovali na nový štadión. U každého cítiť entuziazmus a pozitívnu energiu. Chceme z arény spraviť náš domáci stánok, kde nás bude ťažké poraziť,“ podelil sa so svojimi pocitmi i náladou v šatni kapitán FC Košice Peter Kavka, ktorý si na kontakt s loptou počká niekoľko dní. „Posledné dva týždne nám rýchlo zbehli, mali sme tréningové plány, keď to nebolo o odpočívaní, ale už o tvrdej práci. Momentálne sa cítim fajn. Dávam tomu pár tréningov, maximálne dva týždne a budem opäť fit,“ dodal Kava.

Prvý prípravný súboj Košičania odohrajú v stredu 19. januára o 11:00 na pôde Michaloviec, druhý týždeň následne uzatvoria meraním síl s maďarským Vasas Budapešť v sobotu 22. januára.


Pohyb v kádri FC Košice k 10.1.2022:

Príchody: Peter Chríbik, Matej Moško, Darko Teržič, Djordje Brborič (všetci skúška)

Odchody: Dairin González, Min-Su Kim, Gyuhyun Jung (všetci trvalý odchod), František Pavúk (hosťovanie v Liptovskom Mikuláši – v štádiu riešenia)


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI