ZIMNÁ PRÍPRAVA I Prvý tréning už absolvovali aj nové tváre v klube.

  • 09.01.2023
  • Vytlačiť

V pondelok 9. januára 2023 odštartoval košický seniorský tím prípravu na jarnú časť II. ligy, ktorej prvé jarné kolo je naplánované na 25. februára 2023, kedy si žlto-modrí na svojom štadióne zmerajú sily s Pohroním.

Košičania majú naplánovaných celkovo osem prípravných stretnutí. Sily si zmerajú s mužstvami zo Slovenska, Maďarska, Rakúska a Česka. Úvodný prípravný duel čaká našich chlapcov v sobotu 14. januára 2023 o 13:00 na ihrisku súpera, kde si zmeriame  sily s Nyiregyházou. „Začneme v domácich podmienkach, kde sa v prvých dvoch týždňoch chceme zamerať hlavne na rozvoj kondičných schopností našich hráčov. Následne začiatkom februára (6.2.) by sme mali odcestovať na Moravu, kde odohráme tri kvalitné zápasy s českými a rakúskym druholigistami – SK Líšeň, MFK Karviná a FC Flyeralarm Admira Wacker Modling. Následne sa vrátime domov, kde nás v generálke preverí FK Spišská Nová Ves.“ načrtol plán prípravy tréner Anton Šoltis.

V kádri sa oproti jesennej časti zatiaľ neudiali výrazné zmeny. Tím nateraz neopustil žiaden člen kádra.. Naopak, počas zimy dostanú šancu viacerí hráči z dorastu. „Rozhodli sme sa ponechať v kádri všetkých chlapcov a chceme dať šancu mladým hráčom. Môžu nám ukázať, že treba s nimi rátať,“ povedal lodivod tímu žlto-modrých.

Prichádza Čech a dvaja Slováci

Stopérsky post vystuží 31-ročný český obranca Martin Šindelář, ktorý má na konte vyše 180 zápasov v českej najvyššej súťaže v drese Olomouca, Ostravy a Karvinej. Slovenským fanúšikom je známy z pôsobenia v Liptovskom Mikuláši, odkiaľ sa pred touto sezónou vrátil do Karvinej, ktorá medzičasom z ligy vypadla.

Z konkurenčného Komárna prichádza stredopoliar Péter Varga, použiteľný aj v strede obrany. Niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska sa v doterajšom priebehu sezóny prezentoval výbornými výkonmi, ktoré mu na základe hlasovania trénerov vyniesli miesto v ankete Sportnetu Jedenástka jesennej časti II. ligy.

Najskúsenejším z trojice čerstvých posíl je 34-ročný útočník Miloš Lačný. Bývalý hráč Ružomberka, Sparty Praha, Slovana Bratislava, Žiliny, Serede a Pohronia má v najvyšších súťažiach oboch krajín na konte vyše dvesto štartov. Strelil v nich 65 gólov. Hrával aj v ďalších siedmich krajinách, naposledy v druholigovom klube z Malajzie PDRM FC.

Kúpa hráčov? Stále sme limitovaní

„V lete došlo k značnej obmene kádra. Vedeli sme, že jedno prestupové okno nám nebude stačiť na to, aby mužstvo bolo v súťaži dominantné. Jesenná časť nám to potvrdila. Videli sme, že nedostatky tam stále sú. Potrebovali sme sa posilniť na niektorých postoch,“ skonštatoval generálny manažér FC Košice Pavol Turczyk.

Košičania mali vytipovaných viacerých hráčov. Tí, ktorých sa im podarilo získať, boli podľa Turczyka na zozname medzi prvými. „Očakávania sú veľké, ale klub ešte nie je v takej finančnej kondícii, aby si mohol dovoliť kupovať hráčov. Podmienky im na druhú ligu vieme vytvoriť nadštandardné, ale sme limitovaní. Obzerať sa musíme najmä po tých, ktorí sú voľní,“ poznamenal. Zároveň zdôraznil: „Tí hráči, ktorí sem prišli, kvalitu majú. Verím, že to dokážu na ihrisku a budú takými posilami, ako si predstavujeme.“ Príchod ďalších nových hráčov do metropoly východu nie je zatiaľ uzavretá téma.  „Závisieť to bude aj od prípravy, či počas nej nedôjde k zraneniam, respektíve budeme ešte potrebovať posilniť niektorý post,“ povedal Turczyk.

Medzi verejnosťou rezonoval najmä príchod Miloša Lačného, ktorý sa na slovenské trávniky vracia z ďalekej Malajzie. Ofenzívny futbalista patrí k stáliciam našej ligovej scény a skúsenosti zbieral aj na mnohých zahraničných angažmánoch. „Potrebovali sme sa posilniť v každej formácii a som rád, že sa nám podarilo dotiahnuť príchod Miloša. Je to skúsený hráč, ktorý bude prínosom nielen na ihrisku, ale aj v kabíne,“ povedal na margo skúseného útočníka Anton Šoltis.

„Čaká nás sedem až osem týždňov trvajúca príprava, čo je pomerne dlhé obdobie. Naplánujeme to tak, aby forma mužstva gradovala,“ priblížil Šoltis, ktorý sa vyjadril aj k novým posilám. „Na jeseň mám chýbal ´kontakt´. Myslím si, že hráči, ktorí prišli, sú dostatočne kontaktní a zapadnú do tímu. Sú to skúsení futbalisti do každej formácie, každý z nich už má niečo odohraté. Vyberali sme ich aj podľa charakteru,“ vyhlásil Šoltis.

Dlhodobo zranený František Pavúk už do prebiehajúcej sezóny nezasiahne. Len individuálne zatiaľ zaberá Samuel Magda. O čosi neskôr sa do prípravy zapojí s ôsmimi gólmi najlepší košický strelec v doterajšom priebehu sezóny Landing Sagna.

Naši chlapci zimujú po jeseni na druhej priečke so ziskom 30 bodov. Na záver sa Šoltis zamyslel nad tým najdôležitejším, čo jeho mužstvo čaká. Ako vidí košické vyhliadky v jarnej časti druhej ligy? „Z prvých štyroch zápasov hráme tri doma. Ak ich zvládneme, dúfam, že sa naštartujeme. Tento druholigový ročník je veľmi vyrovnaný, na oboch koncoch tabuľky je o čo hrať. Terény na začiatku nebudú ideálne a bude na nás, aby sme sa s tým vysporiadali. Verím, že to zvládneme,“ dodal.

Káder A mužstva FC Košice:

Brankári : Kira Matúš , Valach Frederik, Repko Maximilián

Obrancovia : Krivák Ján, Šindelář Martin, Magda Samuel, Jonec Michal, Jakubko Jakub, Majdán Vladimír, Mizerák Ján, Golikov Oleksandr, Tišťan Jakub, Pavúk František, Veselý Dominik

Záložníci : Gallovič Dávid, Liener Erik, Jakúbek Matej, Sovič Miroslav, Varga Péter

Útočníci : Pačinda Erik, Gáll Boris, Voleský Patrik, Lačný Miloš, Smieško Matúš, Landing Sagna, Turčák Boris, Gladiš Samuel

Program prípravných zápasov:

14. 1. 2023 o 13:00  Nyíregyháza Spartacus FC - FC Košice

21.1. 2023 o 11:00 FC DAC 1904 - FC Košice ( MOL akadémia )

25. 1. 2023 o 13:00  DVTK Miskolc - FC Košice

28. 1. 2023 o 13:30  MFK B. Bystrica  - FC Košice

  1. 2. 2023 o 12:00  FC Košice -  Slavoj Trebišov (Janigova, UT)

  4. 2. 2023 o 14:00  FK Podbrezová  - FC Košice (ZELPO aréna)

  7.2.2023 o 13:00    FC Flyeralarm Admira - FC Košice ( Mikulov )

  8.2.2023 o 14:00    SK Líšeň - FC Košice ( Líšeň )

11.2.2023 o 13:00    MFK Karviná - FC Košice ( Karviná )

18.2.2023                  FC Košice - FK Spišská Nová Ves ( zatiaľ neurčené )


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI