Ženy odštartovali ligu víťazne, dievčatá si poradili s Popradom

• 10.09.2021
  • Vytlačiť

Triumf na nulu pri štarte v lige z pohľadu žien i ľahké výhry dorasteniek a žiačok proti Popradčankám. Tímy pod vedením trénera Ladislava Štecáka úspešne načali, respektíve zdarne pokračujú vo svojich súťažiach.

2. kolo II. ligy žien: FC Košice 6:0 (1:0) MFK Zemplín Michalovce

Zostava FC: Dohnal – Čavisová, Kendiová, Tiszová, Maliňaková (46. Papajová), Bačová, Nagyová, Pivarníková (70. Fedorová), Wienerová (C), Vranková (46. Šalitrošová), Maková (46. Vašková)

Góly: 4., 62. a 89. Wienerová, 72. Vašková, 75. Bačová, 79. Papajová (z 11m)

Červená karta: 78. Komáriková (Michalovce).

Ladislav Štecák, tréner žien: „Náš prvý súťažný zápas po roku sme odohrali na umelej tráve na Janigovej s Michalovcami, pričom hlavne v prvom polčase bolo vidieť nervozitu na našich kopačkách. Strelili sme rýchly prvý gól, no ten nás neupokojil a tak nasledujúce minúty, až do konca prvého polčasu sme vyprodukovali veľa nepresných prihrávok i individuálnych chýb, čo malo za následok následnú stratu a zbytočnú nervozitu. Hoci sme mali hru pod kontrolou, naša hra pôsobila chaoticky. Bez pohybu, myšlienky, streľby to proste nefunguje. Do prehustenej obrany sme sa bezhlavo púšťali individuálne, čo nás stalo veľa fyzických síl, aby sme loptu opäť získali pod kontrolu. Prízvukoval som, aby sme loptu rýchlo posúvali z nohy na nohu, otáčali hru a vnikali do voľných priestorov obrany hostí, no nič z toho sa v prvom polčase nedialo. Do druhého polčasu sme nastúpili s tým, že naša hra musí byť kombinačne rýchlejšia, čo sa nám aj podarilo a strelením piatich gólov sme zápas vyhrali 6:0. Verím dievčatám, pretože viem, že kolektív je výborný a to na nás musí posúvať za ďalšími víťazstvami.“

Najbližší program II. ligy žien, 3. kolo:

MŠK Považská Bystrica vs. FC Košice – 15.09. o 14:00

3. kolo 1. ligy dorasteniek – skupina C: FC Košice 5:1 (3:1) FK Poprad

Zostava FC: Vozárová – Szőke, Kendiová (C), Korečková (64. Lašutová), Libová (46. Kačírova), Hrehová, Maková, Pivarníková, Šalitrošová, Ferková (56. Rizmanová), Papajová

Góly: 14. Šalitrošová, 16. Pivarníková, 37. a 47. Papajová, 73. Lašutová – 27. Labudová