Zaslúžená „športová“ facka na Zemplíne, v sobotu generálka v Podbrezovej

  • 26.02.2020
  • Vytlačiť
Štyri výhry, tri remízy a dve prehry upravila v bilancii zimnej prípravy tretia porážka. Počas víkendu sme odohrali jubilejný desiaty zimný zápas v Trebišove, kde sme predtým na jeseň ukončili našu úvodnú púť druhou ligou.


V 17. kole II. ligy sa hralo na ťažkom teréne, kde lopta v mnohých prípadoch na zemi stála. Uplynulú sobotu sa však hralo na umelej tráve, takže tieto problémy nehrozili. Do kolotoča stretnutí sa vrátil stopér Peter Kavka, pre ktorého to boli prvé herné minúty v tomto roku. Ani on však nedokázal zabrániť vysokej prehre 0:4. Chlieb sa lámal po zmene strán, kedy na nás Trebišovčania vlietli a zásluhou troch gólov za 13 minút rozhodli o svojom víťazstve.


10. zápas zimnej prípravy: Slavoj Trebišov (2. SVK) 4:0 (0:0) FC Košice


Góly: 48. Zsigmond, 57. Leško, 60. Chovan, 87. Vodilka


Pulen - Matta, Kavka (58. Kuc), Keresteš, Pavúk, Gáll (64. Kis), Vancák, Ristovski (64. Rizie), Karaš (58. Liener), Leško, Vyshnevskyi (64. Pjošta)


Spokojnosť na mieste byť určite nemohla. Zo zápasu sme vyšli gólovo naprázdno a navyše so štyrmi gólmi v sieti. V pozápasovom rozhovore s trénerom Marekom Fabuľom tak bolo počuť najmä slová kritiky, prv ale prišlo k hodnoteniu duelu ako takému.

„Zase hovorím, že výborný zápas z obidvoch strán. My sme svoje šance nepremenili, súper čo trafil bránu, to dal gól. Ten výsledok napokon dopadol tak, ako dopadol. Namiesto toho, aby výsledok bol opačný, tak bol v náš neprospech.“

„Čo je dôležité, treba byť aj kritický na svoju stranu. V tomto zápase to platí ešte viac. Vlastné ego totiž musí byť potlačené pred kolektívnym výkonom, kolektív je na prvom mieste. A nie ego, to treba naopak potlačiť. Dnes bolo veľa situácií, kedy to ego šlo nad kolektív. Preto sme niektoré situácie nezvládli.“


Vždy je lepšie, keď takýto kiks príde v príprave, ako v ligovom zápase. Potvrdil to aj samotný kouč.

„Tiež je podstatné povedať, že nič lepšie, ako takáto facka v tejto fáze, nemohlo prísť. Niekedy sa to v domácnosti riešilo tak, že prišiel otec a neposlušnému synovi dal jednu „otcovskú“. Dnes sme my dostali fajnú „športovú“. Preto vravím, že pre vývoj celej prípravy je to akceptovateľné a prišlo to v pravý čas.“


Do začiatku ligovej súťaže zostáva desať dní. Po generálke na Horehroní príde budúcu sobotu – 7. marca – úvodný duel roka 2020 doma v Čermeli proti Popradu. Na čom ale ešte potrebuje mužstvo okolo kapitána Františka Vancáka zapracovať, aby bolo pripravené na najbližšie dni?

„Stále je na čom pracovať, vieme, čo nám treba. Bude zmena terénu, chceme odtrénovať čo najviac tréningov v Opátskom na prírodnej tráve. Zase to bude mať iné čaro, budeme chcieť, aby sme sa v predstihu dostali na trávu, ak sa to tak dá povedať, lebo ku tráve to bude mať ešte ďaleko. Ale chceme sa dostať čo najbližšie k tomu hernému terénu, ktorý bude na prvé jarné kolo proti Popradu.“


Už sme avizovali, že v generálke na ligu si v sobotu 29. februára zmeriame sily s Podbrezovou. V ZELPO Aréne sme debutovali v druhej najvyššej súťaži. Po napínavej záverečnej desaťminútovke sme napokon domov cestovali po prehre 1:2, keď na bodík nestačila ani gólová hlavička Kamila Karaša. Doma sme pre zmenu neuhájili remízu. Na gól Erika Lienera odpovedala Podbrezová zásahom Trapanovskiho, pričom hostia hrali hodinu bez vylúčeného Mizeráka. Pred jarou majú Železiari na konte 25 bodov pri skóre 25:26.


Dni a čas bežia rýchlo, preto Vám dávame už teraz do pozornosti, že v sobotu 7. marca doma privítame Poprad. Rozhodne si nechajte čas na futbal, Popradu máme z leta čo vracať. Príďte podporiť žlto-modré farby do Čermeľa budúcu sobotu od 14:30!


Tešíme sa na Vás!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI