Zahraničný investor v FC Košice

  • 18.12.2019
  • Vytlačiť
Investičná skupina Arago group so sídlom v Budapešti získala 37%-ný podiel vo futbalovom klube FC Košice.

Futbal má v Košiciach dlhú tradíciu. Klub FC Košice funguje v aktuálnom formáte od roku 2018, momentálne pôsobí v II. lige.

"V posledných rokoch Arago group rozširuje svoje investičné portfólio nielen v Maďarsku, ale aj v okolitých krajinách. Šport a predovšetkým futbal je pre nás veľmi zaujímavý. Už 8 rokov sme majoritným vlastníkom jedného z najpopulárnejších futbalových klubov v Maďarsku - DVTK Miškolc. Pri rozhodovaní investovať do Košíc sme posudzovali viacero hľadísk, predovšetkým serióznosť a zanietenosť slovenských vlastníkov, tradičné ponímanie klubu a veľký športový potenciál aglomerácie Košíc nás presvedčili urobiť tento významný krok. Geografická blízkosť a perspektíva rozvoja miest Miškolc a Košice, spoločné kultúrne a športové väzby boli motiváciou navyše," uviedol Gergely Santha, generálny manažér Arago holdingu.

Vyše pol roka trvajúce rokovania zavŕšili akcionári podpisom príslušných dokumentov 10. decembra 2019, čím sa vstup Arago holdingu do FC Košice spečatil.

"Vstup maďarských akcionárov vnímame ako veľmi pozitívny signál a krok smerom k stabilizácii nášho klubu, pričom veľmi radi využijeme skúsenosti maďarských investorov s fungovaním v maďarskej prvej lige ako aj s prevádzkou futbalovej arény v Miškolci. Všetci veríme, že spoločne sa nám v krátkom čase podarí dostať náš klub FC Košice na mapu prvoligových klubov Slovenska, kam Košice historicky patria," doplnil prezident klubu Dušan Trnka.Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI