Začala sa zimná príprava, príchod Dávida Keresteša, odišla trojica hráčov

  • 07.01.2020
  • Vytlačiť
Mužstvo pod vedením trénera Mareka Fabuľu odštartovalo zimnú prípravu na jarnú časť dnes, utorok 7.1. 2020, v poobedňajších hodinách. Po úvodnom zraze na štadióne Lokomotívy začali hráči zarezávať už na ihrisku.


Počas zimy sme rozhodne nezaháľali. Naši funkcionári pracovali na vylepšeniach tímu. Na začiatku povie viac o odchodoch športový riaditeľ klubu Pavol Turczyk. A hoci to nie je obľúbená téma, aj k takým však vo futbale prichádza. 


„K dnešnému dňu je stav nasledovný. K 31.12.2019 končila zmluva Mikimu Tóthovi, ktorý u nás končí. Rozviazali sme zmluvu so Sergejom Pilipčukom, končí u nás aj Mikel Albisu. Ja im v mene klubu ďakujem za odvedenú prácu a prajem im v ďalšej kariére aj živote veľa úspechov.“

„Zmluva skončila aj Maksymovi Riziemu, tam rokujeme o predĺžení, respektíve o novej zmluve. Ostatní hráči zostávajú zatiaľ u nás, majú platné zmluvy a všetko ukáže až príprava. Ako sa tréner rozhodne, s akým kádrom, s akým počtom a ktorými hráčmi bude chcieť vstúpiť do jarnej časti. Ja si myslím, že v priebehu januára sa všetky tieto veci vykryštalizujú,“ uzavrel v stručnosti športový riaditeľ.


Známa je prvá zimná posila. Je ňou Dávid Keresteš. 24-ročný futbalista, ktorý má za sebou pôsobenia v Prešove a Bardejove, je aj na svoj mladý vek naozaj skúseným hráčom. Dávid pôsobí primárne na poste defenzívneho záložníka. Za Prešov odohral 55 duelov vo Fortuna lige, dokopy ďalších 75 pridal v II. lige a Slovnaft Cupe rovnako vo farbách Tatrana a Bardejova.

„Pocity mám osobne dobré. Viem, že prichádzam do klubu, ktorý funguje na dobrej úrovni. Sú tu veľmi dobrí hráči a tréneri. Chlapcov poznám, hral som proti nim, čiže verím, že to bude fajn. Chcem na sebe pracovať, stále sa zlepšovať, pomôcť tímu a klubovým cieľom,“ zamyslel sa na záver Dávid Keresteš, ktorý prichádza do metropoly východu vystužiť rady stredopoliarov smerom bližšie k obrane.


O ďalších možných príchodoch povedal viac samotný lodivod mužstva Marek Fabuľa.

„Na skúške je tu momentálne Nikola Gajić, bývalý reprezentant Srbska do 21 rokov, ktorý sa sem prišiel ukázať. Skúšať budeme v prichádzajúcich dňoch aj ďalších dvoch hráčov – ofenzívneho futbalistu Kolumbijčana Robinsona a takisto jedného hráča z West Hamu, volá sa Samuel Ford (pozícia útočníka, pozn. red). Máme vytipovaných aj ďalších, čakáme na potvrdenie ich skúšky. Snažíme sa doplniť mužstvo kvalitatívne tak, aby sme na jar boli konkurencieschopní tým najlepším družstvám tejto lige a pomaly sa pripravovali, aby sme boli potom dominantní v tejto súťaži.“

„Na dnešný deň ešte dostali voľno hráči, ktorí majú pravoslávnu vieru. Sú nimi Oleg [Vyshnevskyi], Nikola [Ristovski] a Predrag [Radovanović]. Oni by sa mali hlásiť na tréningu zajtra.“


Zoznam hráčov na prvom tréningu:

Brankári: Gejza Pulen, Jakub Giertl, Matej Fabini, Matej Hudák, Maximilián Repko

Obrancovia: Peter Kavka, František Pavúk, Gergely Tumma, Filip Kis, Samuel Kuc, Ján Lesniak, Ervín Matta

Stredopoliari: František Vancák, Kamil Karaš, Dávid Leško, Maksym Rizie, Boris Gáll, Erik Liener, Min Su-Kim, Dávid Keresteš

Útočník: Jakub Bavoľár, Martin Sabol (dorastenec)


Pripoja sa neskôr:

Zajtra 8.1.: Predrag Radovanović (útočník), Nikola Ristovski (stredopoliar) a Oleg Vyshnevskyi (útočník)

Ďalšie dni: Matúš Katunský (na zraze reprezentácie do 19 rokov)


Príchod: Dávid Keresteš

Odchody: Mikuláš Tóth, Sergej Pilipčuk, Mikel Albisu


Na skúške: Nikola Gajić, v ďalších dňoch sa pridajú aj Samuel Ford a Kolumbijčan Robson (všetci traja sú hráči na ofenzívne pozície)


Známy je taktiež program prípravných zápasov na najbližšie dva týždne. Hernú prípravu na zelených trávnikoch odštartujeme proti maďarským súperom. O týždeň v stredu to bude Spartakus Nyíregyháza, proti ktorej sme hrali aj v lete, v sobotu nás preverí Szolnoki MÁV FC. Na záver prípravy budeme čeliť súperom z II. slovenskej ligy, s ktorými sa už túto sezónu súťažne nestretneme. Bude to Trebišov a Podbrezová, s ktorou zároveň odohráme aj generálku na prvý jarný domáci súboj s Popradom. Ďalší program je v štádiu riešenia, viac informácii prinesieme v nasledujúcich dňoch.


15.1.2020 – Spartakus Nyíregyháza (2. HUN) – FC Košice

18.1.2020 – FC Košice – Szolnoki MÁV FC (2. HUN) - zápas sa odohrá na umelej tráve na Janigovej


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI