Úvod prípravy vyvrcholil duelom proti Ružomberku

  • 23.06.2021
  • Vytlačiť
Letná príprava FC Košice je v plnom prúde. Po návratoch z dovoleniek čakalo na piate mužstvo II. ligy z uplynulého ročníka mnoho driny. Na začiatku druhého týždňa prišla aj prvá previerka pred novou sezónou – fortunaligový MFK Ružomberok.


Úvodných deväť dní tréningu sa zaobišlo už bez odchádzajúcich hráčov. Situáciu opísal tréner Jozef Vukušič. „Prvý týždeň sme neboli v plnom stave, noví hráči sa pripojili až teraz v pondelok. Máme možno menšie zranenia, ale verím, že hráči sa postupne dostanú do tempa a že čoskoro budeme môcť využiť plný káder aj so skúsenými hráčmi ako sú Kavka či Pačinda.“ Z pätice nových posíl zasiahol do zápasu iba Dávid Gallovič, brankár Frederik Valach bol iba na lavičke. Traja najskúsenejší hráči - Igor Šemrinec, Dávid Guba a José Cortés - si na svoj debut musia počkať minimálne do soboty, keď odohráme ďalší duel s Michalovcami.

To, že pri štarte prípravy je to predovšetkým o naberaní stratenej kondície, potvrdil aj František Pavúk. „Bolo toho naozaj dosť. Tešil som sa však na sobotu, keď sme nemali tréning, že si oddýchnem zhruba deň a pol. Veľa sme toho pobehali, na druhej strane to beriem ako dobrý úvodný týždeň.“


Hráči sa už tešili na utorňajšie poobedie, keď sme za stretnutím cestovali do Bešeňovej. Proti Ružomberku sme postavili do základu päť dorastencov. Šancu predviesť sa dostali aj hráči na skúške.

Na úvod sme pohrozili ako prví my, strela Kisa z priameho kopu šla tesne nad brvno. Následne sa ale začali prebúdzať Liptáci. Dopaterovu koncovku sme ešte stihli upratať, no o pár momentov neskôr už Rakyta Repka prekonal. Do polčasu boli v zaujímavých pozíciách aj Gerec so Šefčíkom, náš 17-ročný brankár si dal rady. V závere prvého dejstva sme mohli vyrovnať, krížny pokus Lienera minul vzdialenejšiu tyč.

Po frontálnom ružomberskom prestriedaní domáci nelenili a už po desiatich minútach znovu udreli z rohového kopu zásluhou Mojžiša. Hoci sme si následne vypracovali niekoľko zaujímavých šancí, ktoré vyústili do nebezpečnej hlavičky, znížiť sa nám nepodarilo. Na konci duelu upravil na konečných 3:0 pre celok z Fortuna ligy Regáli.


1. prípravný zápas: MFK Ružomberok 3:0 (1:0) FC Košice

MFK Ružomberok - 1. polčas: Červeň – Maslo, Fabiš, Holub, Selecký, Kochan, Rakyta, Múdry, Dopater, Šefčík, Boďa (12. Gerec)

2. polčas: Frühwald – Mojžiš, V. Jedinák, Madleňák, Luka, Luterán, Zsigmund, Takáč, Gerec, Regáli, Kubík

FC Košice: Repko – Kis (46. Jonec), Potsi (63. Borok), Pavúk, Borok (46. Magda) – Novák, Jakúbek, Sovič (46. Gallovič) – Gáll, Liener (71. Mölvadgaard), Tišťan (71. Smieško)


Góly: 11. Rakyta, 56. Mojžiš, 83. Regáli

Rozhodovali: Dančo - Súkeníková, Burger

Diváci: 155


Ohlasy po zápase:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Zápas mal naozaj charakter prípravného duelu, keď sme doň šli z plného tréningu. Vzhľadom na to, že niektorí hráči začali s tréningom len tento týždeň, sme ich proti Ružomberku nepoužili. Viacerí hráči tak hrali celý zápas, čo potom bolo vidieť, pretože Ružomberok v druhom polčase kompletne prestriedal.“

„Priebeh duelu bol viac-menej vyrovnaný, domáci boli ale efektívnejší v premieňaní šancí, my sme svoje možnosti nevyužili, hoci sme mali tri vyložené situácie, z ktorých sa dalo skórovať. V druhom polčase už bolo vidieť aj trochu únavy, nedarilo sa nám niečo urobiť s výsledkom. O to ani nakoniec ani nešlo, bol to prvý zápas. Mladí hráči, ktorí nastúpili, získali cennú skúsenosť proti ligovému súperovi.“


František Pavúk, hráč FC Košice: „Tešil som sa, že sa opäť vraciam k futbalu. Zápas však nevyšiel podľa našich predstáv, prehrali sme 0:3, čo je, myslím si, dosť. Na druhej strane sme mali aj my dobré príležitosti, ktoré sme nepremenili. Oni ich mali o jednu-dva viac, navyše svoje šance využívali – rozdiel bol teda v efektivite.“Foto: MFK Ružomberok - Rudolf Maškurica


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI