Vo 4. kole Slovnaft Cupu vyzveme Michalovce v Poprade

  • 12.03.2021
  • Vytlačiť

Sezóna 2020/2021 výrazne zasiahla aj Slovenský pohár.


Pôvodne sme totiž mali hrať 4. kolo Slovnaft Cupu už na jeseň doma proti Pohroniu, napokon si ale v rovnakej fáze turnaja zmeriame sily s iným celkom z Fortuna ligy – Michalovcami. Duel sa odohrá buď 23., alebo 24. marca, náš klub bol vyžrebovaný ako hosťujúci tím.

„V 5. kole má byť 16 mužstiev a momentálne ich máme 19. Z toho dôvodu bude šesť mužstiev súperiť o miestenku do 5. kola. Budú to tímy, ktoré sa spomedzi týchto 19 mužstiev umiestnili v minulom ročníku Slovnaft Cupu najhoršie – Dubnica, Šamorín (obaja vypadli v 2. kole), Podbrezová, Michalovce (obaja vypadli v 3. kole), Komárno a Košice (obaja vypadli v 4. kole). Ostatných 13 klubov postúpi bez boja do 5. kola. Dvojice určí žreb, hrať sa bude na jedno stretnutie, bez divákov a štadióny, ktoré budú hostiť zápasy 4. kola určí podľa aktuálnej epidemiologickej situácie SFZ. Tieto tri zápasy sú na programe 23. a 24. marca 2021,“ priblížil situáciu vedúci oddelenia riadenia súťaží Slovenského futbalového zväzu Miroslav Richtárik.

A prečo vôbec k zmene v Slovnaft Cupe prišlo? K dnešnému dňu sú amatérske súťaže a tréningový proces v nich pozastavený, aj preto musel SFZ rozhodnúť, že Slovnaft Cup bude pokračovať bez klubov z Regionálnych futbalových zväzov. Týka sa to dokopy 14 mužstiev, ktoré budú v nasledujúcom ročníku zaradené do príslušného kola, v ktorom teraz skončili, informovalo SFZ na svojej webovej stránke.


Aktualizované 15. marca o 20:00: 

Dnes sme spoznali definitívny dátum, čas a miesto konania nášho duelu vo 4. kole Slovnaft Cupu. Po minulotýždňovom žrebe, kedy nám osud prisúdil fortunaligové Michalovce, sa dnes rozhodlo, že si so Zemplínčanmi zmeriame sily v popradskom NTC. 
O postup do osemfinále súťaže, ktorú po rozhodnutí dohrávajú už len kluby z najvyšších dvoch líg, teda zabojujeme v stredu 24. marca o 15:00.

Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI