Víťazná generálka Košičanov v Maďarsku

  • 22.07.2023
  • Vytlačiť

Futbalisti FC Košice zvládli záverečný duel prípravy na novú sezónu výborne, keď v sobotňajšej generálke zvíťazili na ihrisku Diósgyőr VTK 1:0, vďaka čomu dosiahli už štvrtú výhru na pôde súpera v rámci prípravu na štart Niké ligy.


Štatistika

DVTK - FC Košice 0:1 (0:0)

Gól: 53. Medved. ŽK: Holdampf - Turčák, Mizerák. Rozhodovali: Farkas -Szert, Markus. Divákov: 1055.

DVTK: Sentić - Farkas, Szatmári, Bárdos, Godfrey - Klimovich, Vallejo, Vancaš - Lukács, Jurina, Obounet. Tréner: Sergej Kuznecov.
FC KOŠICE: Kira - Golikov (65. Petrák), Krivák, Šindelář, Mizerák - Gallovič (65. Sovič), Greššák - Pačinda (65. Jakubko), Faško, Turčák (63. Vasiľ) - Medved (63. Sagna). Tréner: Anton Šoltis.

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Odohrali sme veľmi kvalitný zápas proti silnému súperovi. Celé stretnutie sa hralo v rýchlom tempe, hore-dole. Oba tímu mali šance na skórovanie, ale nás podržal v bráne „Kiri“. Myslím si, že moji chlapci hrali tak, ako sme si to predsavzali, čiže obetavo a v prospech tímu. Z našej strany sme ukázali veľa pekných akcií, aj keď sme sa nevyhli ani menším chybičkám, ale šťastie sa dnes priklonilo na našu stranu. Za obetavosť a bojovnosť sme si však zaslúžili vyhrať. Víťazstvo v generálke nepreceňujeme, ale samozrejme každá výhra poteší. Teraz si trošku oddýchneme a od utorka sa už budeme chystať na Slovan. Verím, že v sobotu príde veľa divákov a že bude skvelá atmosféra.“

Najbližší zápas:

29.07.2023 o 20.30 hod.: FC Košice - ŠK Slovan Bratislava (1.kolo Niké ligy).


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI