Verím, že sa na EURO U19 dostanem, vraví mládežnícky reprezentant Samuel Magda

  • 18.11.2021
  • Vytlačiť
Pravidelnou súčasťou slovenskej reprezentácie do 19 rokov je od tohto leta Samuel Magda.

Stále iba 18-ročný stopér dostal pozvánky na štyri za sebou idúce reprezentačné zrazy, ktoré sa konali v auguste, septembri, októbri i novembri.


„Je to výborný pocit hrať za Slovensko, za moju krajinu. Som vďačný trénerovi, že ma povoláva a ja sa mu to na oplátku snažím splatiť výkonmi,“ zveril sa s myšlienkami Samo. Od leta má na konte zápasy proti rovesníkom z Maďarska, Saudskej Arábie a naposledy Česka i Nórska. Proti bratom Čechom nastúpil do druhého dejstva, v dueli so severanmi bol od úvodu súčasťou stopérskej trojice a odohral kompletné stretnutie.

„Česi mali dobrý prvý polčas. Ja som prišiel na ihrisko s tým, aby som to upokojil a aby sme tímovo viac podržali loptu. Myslím, že sa nám to podarilo, hoci sme v závere inkasovali gól na 1:2. Nóri boli tiež kvalitné mužstvo a musím uznať, že boli aj lepší. Nakoniec sme to však výsledkovo zvládli a remizovali 1:1.“

O októbrový turnaj v Žiari nad Hronom, kde mladí Slováci čelili Nemcom, Holanďanom a Portugalcom, obral šikovného obrancu koronavírus. Priama konfrontácia proti najlepším európskym krajinám však príde na konci sezóny. Na Samovu vekovú kategóriu čaká EURO U19, ktoré sa bude konať na Slovensku, ako hostiteľská krajina máme miestenku istú. Cieľ z pohľadu hráča je teda jasný.

„Momentálne je to ešte stále ďaleko, bude to až v júni, dovtedy sa môže udiať hocičo. Ja však pevne verím, že sa na EURO U19 dostanem a budem hrať. Chcel by som začať pravidelne hrávať aj v A-mužstve a dúfam, že i toto bude cesta na šampionát. Verím, že sa mi to postupne začne dariť, že dostanem šancu a ukážem, čo je vo mne,“ zaželal si Samuel Magda, ktorý s kapitánskou páskou vedie starší dorast FC Košice pri návrate medzi celoslovenskú elitu.


Samo, gratulujeme k výkonom a štartom v reprezentácii!Foto: Juraj Boledovič


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI