V zimnej príprave po prvý raz doma, čeliť budeme Bardejovu

  • 28.01.2022
  • Vytlačiť
Po súboji s fortunaligistom a dvomi duelmi s maďarskými celkami je pred nami zápas so súperom z II. slovenskej ligy.


V sobotu 29. januára privítame prvý raz v príprave doma na Janigovej ulici Partizán Bardejov. Situácia sa z pohľadu kádra v posledných dňoch mierne komplikuje. „Vyskytol sa covidový prípad, ale aj zranenia – verím, že iba ľahšie. Chalani ako Tišťan, Molvadgaard, Novák, Guba preto dostanú voľno. Vypadol aj Repko, ktorý mal dostať šancu v bráne. Na ľavej strane obrany nám chýbajú hneď obaja hráči - okrem Tišťana aj Václav, musíme teda improvizovať,“ opisuje tréner Jozef Vukušič. „Naopak, určite bude hrať Magda. Chceli sme si určité veci vyskúšať, pravdepodobne však od toho upustíme. Väčšina hráčov odohrá 90 minút, čo je plus a ja verím, že sa nám už nikto nezraní,“ pokračoval lodivod žlto-modrých. „Máme pred sebou dva domáce zápasy s Bardejovom a Prešovom, sme za to radi. Ďalší víkend na nás čaká už Liptovský Mikuláš, pre ktorý to bude generálka, pravdepodobne sa bude hrať na prírodnej tráve,“ informoval o ďalších plánoch šéf košickej lavičke.


„Po troch týždňoch sa cítim veľmi dobre. Šatňa ma prijala, tréningy sú výborné, z môjho pohľadu je FC Košice super klub pre to, aby som mohol napredovať. Máme za sebou tri zápasy, v každom z nich sme boli lepší, vyzerali sme futbalovejšie,“ hodnotí úvodné dni v novom tíme Marcel Vasiľ, ktorý nastúpil do všetkých tohtoročných meraní síl. V jednom z nich dokonca alternoval na pozícii pravého obrancu. „Pre trénera je stále lepšie, ak hráč vie hrať na viacerých pozíciách. Ja som jeden z nich, viem hrať takmer všade. Aj keď to nebola moja pozícia, tak som to urobil pre tím, keďže ma tam tréner potreboval. Myslím si však, že by to urobil každý,“ skromne podotkol 20-ročný krídelník. Už v sobotu môže Marcel zažiť „menší“ domáci debut, keď bude proti nám stáť Bardejov. „Na zajtrajšok sa teším, budeme hrať so súperom z našej ligy. Zároveň by som všetkých fanúšikov rád pozval na zápas, aby sa na nás prišli pozrieť a povzbudili nás.“

Stretnutie s Partizánom Bardejov má úvodný výkop zajtra (sobota 29. januára) o 11:00, hrať sa bude na umelej tráve na Janigovej ulici. Tešíme sa na všetkých priaznivcov košického futbalu!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI