V súboji proti DVTK rozhodli dva góly v prvom polčase

• 15.07.2021
Rovnako, ako na konci letnej prípravy pred sezónou 2020/2021, aj teraz sme si zmerali sily s DVTK na krásnom štadióne v Miškovci. Bohužiaľ, oproti ostatnému stretnutiu, keď sme remizovali 1:1, sme teraz prehrali 0:2.

Všetko podstatné z pohľadu gólov sa udialo na začiatku a na konci prvého polčasu. Začali sme výrazne aktívnejšie, súpera sme napádali, avšak v 7. minúte sa po rýchlom útoku, ktorý založil brankár Borsos, dostal do koncovky zo siedmich metrov Gábor Eperjesi a prekonal Igora Šemrinca pomedzi nohy. O niekoľko momentov neskôr to bol Marcus Mölvadgaard, ktorý mohol vyrovnať z približne rovnakej pozície po koncovke z prvej, Borsos ale udržal čistý štít. Šemrinec predviedol niekoľko fantastických zákrokov, jeden z nich na konci desaťminútovky, keď levím skokom vychytal takmer istý gól do odkrytej brány. Šestnástku DVTK sme ohrozovali najmä po centroch, po jednom od Pavúka sa tlačil do sklzu Cortés, no tiesnený nedokázal zakončiť. A tak prišiel v závere trest, keď po strate lopty Jakúbeka v stredovom kruhu domáci chladnokrvne potrestali prečíslenie gólom Marcella Hornyáka.

Miškovec frontálne prestriedal, na ihrisku z prvého dejstva zostali len brankár Borsos a Oláh. Už po pár sekundách musel Šemrinec čítať hru a včas zmenšiť strelecký uhol, čím znemožnil domácemu útočníkovi navýšiť vedenie. O desať minút neskôr predviedol skúsený gólman druhý leví skok večera, keď znovu chytil jasný gól na čiare. Našu najväčšiu šancu mal štvrťhodinu pred koncom José Cortés, ktorý sám odzbrojil obrancu súpera, rútil sa na Bánhegyiho, ale napokon to poslal meter vedľa ľavej žrde. V závere sme si ešte vytvorili menší tlak, ale chýbal nám pokoj vo finálnej fáze.

5. prípravný zápas: DVTK Miškovec 2:0 (2:0) FC Košice

DVTK 1. polčas: Borsos - Eperjesi, Karan, Hegedűs, Bokros - Oláh, Németh - Suljić, Molnár, Jurek - Hornyák.

DVTK 2. polčas: Borsos (69. Bánhegyi) - Polgár, Szatmári, Szűcs, Bárdos - Oláh, Zsemlye - Makrai, Zsolnai, Kispál - Könyves

FC Košice: Šemrinec – Novák (46. Kis), Kavka, Jonec (81. González), Pavúk (46. Kim) – Jakúbek (46. Karaš), Gallovič, Pačinda (70. Nhlakanipho) – Gáll (60. Liener), Mölvadgaard (76. Guba), Cortés

Góly: 7. Eperjesi, 43. Hornyák

700 divákov.

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „V príprave to bol doteraz najvážnejší zápas. Podmienky boli výborné, bolo síce dusno, ale hralo sa na hlavnom štadióne aj s divákmi. Z tohto pohľadu to bol takmer ako súťažný zápas, sme radi, že sme mohli odohrať takýto prípravák. Nastúpili sme zhruba na 80 % v zostave, v ktorej by sme chceli ísť do sezóny, aj keď ešte stále veci dolaďujeme a niečo sme aj skúšali. Dobre sme vstúpili do duelu, ale z prvého protiútoku sme hneď inkasovali, čím sme sa dostali psychicky dole, nevedeli sme nájsť rytmus. Postupne sme sa však dostali do hry, mali sme dobré príležitosti, no nevyužili sme ich. Škoda inkasovaného gólu v závere polčasu, pretože to sme už mali dohrať do prestávky.“

„Domáci prestriedali takmer celú jedenástku, my sme toľko nestriedali. Obraz hry bol podobný ako v prvom polčase, hoci musím povedať, že tam boli fázy, v ktorých nás domáci dostali pod tlak a zachránil nás brankár Šemrinec. Mali sme dva-tri protiútoky, raz šiel Cortés sám na brankára. Celkovo DVTK vyhralo zaslúžene. Máme na čom zapracovať, v sobotu nás čaká posledný zápas prípravy.“

Michal Jonec, hráč FC Košice: „Hralo sa mi osobne dobre, hoci počasie bolo nepríjemné. Škoda výsledku 0:2, dostali sme dva lacné góly, sami sme náznaky šancí nepremenili. Ak by sme dali kontaktný gól, mohlo to byť ešte zaujímavejšie. Radšej však prehrať v príprave ako v lige. Po dlhom čase sme konečne hrali a zažili výbornú atmosféru pred stovkami divákov, ktorí hnali domácich dopredu.“

V závere sa nepríjemne zranil, o čo šlo? „Nie je to nič vážne. Šiel som do šmýkačky, odkopol som loptu a ako útočník domácich bežal, tak ma trafil do tváre. Mám iba prasknutú peru. Všetko šťastie, že zuby zostali pokope.“