V sobotu v Čermeli prvý raz pod novým trénerom i s posilami

  • 17.06.2022
  • Vytlačiť
Futbalisti FC Košice majú za sebou úvodný týždeň prípravy, v druhom ich čakajú dva zápasy proti fortunaligistom. V sobotu 18. júna o 10:30 si zmerajú sily doma v Čermeli proti Michalovciam, v stredu 22. júna cestujú do Liptovského Mikuláša, kde sa s domácim Tatranom stretnú o 11:00.


Čo priniesli prvé dni prezradil hlavný tréner Anton Šoltis. „Pracovali sme na kondícii, posledné dva dni sme nabehli aj na systémové veci. Pracujeme postupne na všetkom naraz, pretože čas sa kráti. Verím, že hráči budú zdraví, v začiatkoch prípravy je toho stále viac. Musíme si tým však prejsť, aby sme mali odrobené potrebné objemy. Po ďalšom týždni budeme ešte múdrejší, vtedy máme hneď tri zápasy, od soboty do soboty sú to vlastne zápasy štyri. Tam smeruje gro prípravy.“

Na tréningoch pracujú tvrdo aj mladé pušky. Skúsenosti zbierajú vekom stále dorastenci Miroslav Sovič ml., Jakub Jakubko či Samuel Segeďa, ale aj hráči, ktorí v U19 túto sezónu skončili – Michal Domik, Jakub Nicolas Tišťan alebo Matúš Smieško. „To je filozofia klubu - začleniť ich a pomaly adaptovať na mužský futbal. Musia makať - prípravné duely nám ukážu, na čo majú a podľa toho sa zariadime. Niektorí môžu zostať tu, niektorí zase ísť hrať do „béčka“, niektorí stále môžu hrať za dorast - každý týždeň však potrebujú odohrať zápas. Začíname túto cestu výchovy, verím, že bude úspešná. Táto práca sa však neprejaví za mesiac či dva, ale po roku či dvoch,“ pokračuje kouč.

Ako to bude vyzerať proti Michalovciam? „Zranil sa nám Pači, tak uvidíme, ako to postavíme, je nás tak akurát. Myšlienka je rozdeliť to na 45 minút, keďže aj tréningový objem bol väčší, potom sa pôjde do ešte väčšej minútovej miery v zápasoch. Chceme to rozložiť, aby mal každý približnú minutáž, aby sa chlapci mohli ukázať a, naopak, aby sme si my urobili obraz, akú majú vôľu, v akej forme sú a ako chcú pracovať pre klub a tím. Klub a tím je najviac, nikto nie je viac.“

Súboj s bývalým zamestnávateľom tréner ako niečo špeciálne nevníma. „Michalovce beriem ako kvalitného ligového súpera, ktorý nás preverí. Môžeme sa porovnávať, na čo máme. Len s kvalitnými súpermi sa vieme posúvať dopredu. Verím, že nám odhalia, kde máme slabiny a kde máme pridať. Je to síce ťažší protivník na začiatok, ale netreba sa vyhovárať. Stále je lepšie mať ťažších súperov, pretože v lige už musíme byť pripravení a tam už nie je čas robiť chyby,“ vyhlásil Anton Šoltis.


Na prípravný duel proti Michalovciam v Čermeli v sobotu 18. júna o 10:30 je vstup voľný, všetci ste vítaní! Ak chalanov nemôžete prísť podporiť, pripravený bude textový prenos na Onlajny.eu:

https://www.onlajny.eu/match/index/id/377411


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI