V sobotu sa v Barci a vo Vyšnom Opátskom uskutočnil Memoriál Imricha Balogha

  • 04.08.2021
  • Vytlačiť
Uplynulú sobotu sa v košickej Barci a vo Vyšnom Opátskom uskutočnil Memoriál Imricha Balogha starších žiakov.


Klub FC Košice a rodina Baloghovcov zorganizovali druhý ročník Memoriálu. Turnaj nesie meno Imricha „Mimiho“ Balogha – muža, ktorý venoval celý svoj život futbalu v Košiciach a na východnom Slovensku.

Práve vďaka Imrichovi Baloghovi a Barčanom zostali Košice na futbalovej mape počas nepríjemného obdobia spred niekoľkých rokov. Imrich Balogh pomáhal pri vzniku FC Košice, v jeho milovanej Barci hrali následne mládežnícke tímy FC Košice svoje majstrovské zápasy. S Barcou spojil Imrich Balogh celý svoj život, s láskou a nadšením sa staral nielen o trávnik na tamojšom štadióne.

Imrich Balogh všetkých navždy opustil vo veku nedožitých 61 rokov vo štvrtok 2. mája 2019. Česť jeho pamiatke.


Druhého ročníka Memoriálu sa zúčastnili tímy FC Košice, FC Kišvárda, Cracovia Krakov a výber Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ). V kategórii do 15 rokov sa stali víťazmi hráčmi maďarskej Kišvárdy iba o skóre pred našimi chlapcami z FC Košice pod vedením Maroša Guľvasa. V o rok mladšej kategórii sa poradie vymenilo, z triumfu sa tešili zverenci trénera Palkoviča o bod pred Kišvárdou a výberom VsFZ.


Kategória U15 – hralo sa v Barci:

FC Košice 1:1 FC Kišvárda

FC Košice 3:1 Výber VsFZ

FC Košice 2:1 Cracovia Krakov

Poradie: 1. FC Kišvárda (7b, 7:4), 2. FC Košice (7b, 5:2), 3. Cracovia Krakov (3b, 4:4), 4. Výber VsFZ (0b, 5:11)

Najlepší hráč FC Košice: Dávid Kalanin


Maroš Guľvas, tréner U15 – hodnotenie: „Uplynulý víkend sme sa zúčastnili Memoriálu Imricha Balogha u nás v Košiciach, na kvalitnom turnaji sme obsadili konečné 2. miesto po dvoch výhrach (Výber VsFZ, Cracovia Krakow) a jednej remíze (FC Kišvarda). S výkonmi hráčov vo všetkých troch zápasoch sme spokojní, chalani ukázali bojovnosť a nasadenie. Turnaj celkovo hodnotím veľmi pozitívne - aj čo sa týka kvality samotných zápasov, aj celkovej organizácie.


Kategória U14 – hralo sa vo Vyšnom Opátskom:

FC Košice 1:1 Výber VsFZ

FC Košice 4:2 Cracovia Krakov

FC Košice 0:0 FC Kišvárda


Poradie: 1. FC Košice (5b, 5:3), 2. FC Kišvárda (4b, 4:2), 3. VsFZ (4b, 3:5), 4. Cracovia Krakov (3b, 5:7)

Najlepší hráč FC Košice: Jakub Kovalčík


Ján Palkovič, tréner U14 – hodnotenie: „Prvý zápas proti Výberu VsFZ bol dobrý z obidvoch strán. Dovolím si však povedať, že sme boli lepším mužstvom. Hrali sme aktívne smerom dopredu a organizovane v obrannej fáze. Škoda nepremenených šanci v závere zápasu (Straka, Mikloš). Proti Krakovu sme sa stretli s technicky dobre vybaveným mužstvom, ale dobrým dostupovaním a nasadením v osobných súbojoch sme sa dokázali presadiť aj strelecky, hlavne Trnka. Počas celého zápasu proti Kišvárde sme hrali zodpovedne a súperovi sme veľa nedovolili. Škoda nepremenených šancí a zranení hráčov (Priščák, Trnka). Teší ma, že sme hrali stále smerom dopredu a nestrácali zbytočne lopty v stredovej formácii. Turnaj hodnotím veľmi vysoko, hlavne kvalitou súperov, ktorým sme sa dokázali viac než vyrovnať, aj preto sme sa stali víťazmi turnaja. Veľká vďaka chlapcom za predvedené výkony v každom zápase.“


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI