V Poprade sa stretneme s Liptákmi

  • 04.02.2022
  • Vytlačiť
Sobota 5. februára prinesie ďalšiu previerku v rámci zimnej prípravy.


Futbalistov FC Košice preverí súper z Fortuna ligy: MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Pôvodne sa malo hrať v Národnom tréningovom centre v Poprade, napokon sa však duel odohrá v mestskej časti Poprad-Stráže na umelom ihrisku od 14:00. O tom, čo priniesli ostatné dni, porozprával tréner Jozef Vukušič.

„Ľahšie zranení hráči sa vracajú do tréningu a hoci potrebujú ešte niekoľko dní, je nás stále viac, citeľne sa to zlepšuje a to je veľmi pozitívne. Čo sa týka záťaže, bol to ľahší týždeň oproti trom predošlým, ktoré boli naozaj intenzívne,“ zhrnul udalosti od stredy košický kormidelník. Čo možno očakávať od stretnutia pod Tatrami? „Nebudeme už veľa improvizovať. Je to aj preto, že hráči sa vracajú na svoje posty – možno na jednej či dvoch pozíciách ešte potrebujeme v tomto smere vyčkať. Inak sa budeme snažiť hrať už so stabilnou zostavou a dať čo najviac minutáže základnej jedenástke,“ dodal skúsený kouč.


V utorkovom meraní síl s Prešovom odchytal celých 90 minút brankár Igor Šemrinec, pre ktorého to bol prvý duel po takmer troch mesiacoch. „Som na sto percent fit, za čo som vďačný ľuďom, ktorí sa tu o mňa starali – byť zdravý je najdôležitejšie. Som rád, že to netrvalo dlho, že som okrem posledného zápasu s Humenným toho veľa nevynechal a že som sa cez zimnú dovolenku dal dokopy.“ Spoločne s Frederikom Valachom vytvorili stabilnú dvojicu, ktorá spolupracuje na výbornú. „S Freďom vychádzame veľmi dobre už od začiatku. Niekde som to už predtým povedal, že takého brankárskeho kolegu ako Freďa som zažil vo svojej kariére iba jedného, takže vychádzame naozaj fajn.“

Šeďo má za sebou množstvo sezón v najvyššej slovenskej súťaži, ktorá tento ročník štartuje v zime o dva týždne skôr ako II. liga. „Je to síce tak, avšak na druhej strane sme mali dlhšiu dovolenku, ako majú tímy v prvej lige. Pamätám si, že niekedy prvá liga začínala ešte neskôr, prípravy sa teda skracujú. Máme realizačný tím, ktorý chce hrať futbal, prakticky všetko robíme s loptou, nie je to len o behaní „od stromu po strom“ a to je dobré,“ porovnal jednotlivé súťaže a zároveň si pochválil zimnú prípravu v FC Košice Igor Šemrinec.

Foto: Ján Falis


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI