V Miškovci s DVTK kvalitný duel a nakoniec remíza 2:2

• 23.01.2022
Remíza 2:2 s maďarským Diósgyőri VTK (DVTK) v našom druhom prípravnom zápase zimy sa počíta, hoci sme mohli pokojne aj zvíťaziť.

Do stretnutia sme vstúpili v dobrom tempe. Za štvrťhodinu sme si vytvorili dve sľubné príležitosti, pričom z druhej sa presadil Boris Gáll po prihrávke Marcela Vasiľa – 0:1. DVTK následne dlhšie držalo loptu, avšak nevedelo prekonať našu štvorčlennú obranu, ktorú netradične dotvoril ľavý krídelník Dávid Guba. Strelecky to často skúšal Horváth, avšak ani v jednej zo štyroch možností neuspel. Keď sa už aj lopta dostala na bránu, skvelý zákrok predviedol Frederik Valach. Minútu pred prestávkou sme mali k dispozícii štandardku a dokonale sme ju využili. Erik Pačinda poslal loptu priamo na Marcusa Mölvadgaarda, ktorý zvýšil naše vedenie – 0:2.

Netešili sme sa však dlho, pretože okamžite po výmene strán prišiel roh Miškovca, po ktorom rozhodca odpískal diskutabilnú ruku. Z nariadenej penalty sa azda na piaty pokus nemýlil Horváth - 1:2. Maďarský druholigista urobil do 63. minúty celkovo šesť striedaní, my sme až potom do hry poslali postupne štyroch čerstvých hráčov. Všetko podstatné sa napokon udialo v záverečnej desaťminútovke. Prv Valach reflexívne vychytal Jureka, potom Erik Liener sám v šestnástke súpera premrhal ideálny moment na zakončenie, aby domáci predsa len vyrovnali po obrovskej snahe v pokutovom území. Na konečných 2:2 uzavrel v 88. minúte stopér Szatmári.

2. prípravný zápas: Diósgyőri VTK 2:2 (0:2) FC Košice

Góly: 48. Horváth (pen.), 88. Szatmári – 15. Gáll, 44. Mölvadgaard

Zostavy:

Diósgyőri VTK (DVTK): Póser – Polgár (C) (Szűcs), Hegedűs, Szatmári, Bárdos (63. Bokros) – Lucas, Oláh, Zsolnai (63. Bertus) – Könyves (46. Németh), Horváth (63. Hornyák), Kocsis (46. Jurek)

FC Košice: Valach – Kis (64. Tišťan), Jonec, Jakúbek, Guba – Gallovič, Pačinda (C) (84. Cortés), Nana – Gáll (68. Liener), Mölvadgaard, Vasiľ (77. Gladiš)

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Z našej strany to bol veľmi slušný výkon. Hralo sa na prírodnej tráve na hlavnom štadióne, domáci majú týždeň pred ligou a bolo to vidieť. My sme sa s tým ale veľmi dobre vysporiadali, mohli sme pokojne aj vyhrať. Mali sme dobrý vstup, vypracovali sme si dve gólové situácie a z jednej z nich sme skórovali. Hra bola potom vyrovnaná, neboli veľké šance, u nás skôr brejkové situácie, ojedinelé príležitosti domácich vychytal Valach. Vychádzali nám štandardky, pred polčasom sme z nich udreli. Po prestávke domáci premenili penaltu, ktorá však nemala byť. Následne nás zatlačili, obrana nám stála pevne až na záver, kde to DVTK dotlačilo do druhého gólu. Pred vyrovnaním mal ešte veľkú šancu Liener v súperovej šestnástke, ale technicky to nevyriešil do gólu. Pozitívne je, že sme veľa nestriedali, takže hráči mali dostatočnú minutáž v kvalitnom zápase.“

K dispozícii bolo iba 15 hráčov do poľa, na ľavej strane obrany figurovalo nezvyčajné meno: „Tesne pred duelom nám vypadol Václav, tak sme to vyriešili tým, že Guba hral hlbšie v poli. Chceli sme tam mať skúsených hráčov, avšak musím povedať, že po striedaní si aj Tišťan zastal svoju úlohu.“

Boris Gáll, hráč FC Košice: „Za sebou máme kvalitný zápas so súperom, pre ktorého to bola generálka. Napriek tomu, že sme stále v prvej fáze prípravy, sme predviedli slušný výkon. Škoda, že sme duel nezvládli víťazne, pretože sme viedli 2:0. Po penalte a smolnom góle zo záveru odchádzame domov trochu sklamaní, ale pred nami máme ďalšie tréningy a prípravné zápasy, v ktorých ideme naplno pracovať. Myslím si však, že výsledkovo aj herne sme na dobrej ceste.“