V lige šieste víťazstvo žien, padol aj Martin

  • 19.10.2021
  • Vytlačiť
Po týždni opäť trojbodové ťaženie žien FC Košice, tentokrát doma na Janigovej proti Martinu, ktorý na východ republiky neprišiel v plnej sile.

Necelú stovku divákov potešil výsledok 9:0, ako aj hetriky Kristíny Sivčovej a Islanďanky Guðrún Ása Adalsteinsdottirovej. Košičanky zostávajú na čele tabuľky s trojbodovým náskokom, oproti druhému Prešovu majú zverenkyne trénera Ladislava Štecáka navyše duel k dobru.

Cez víkend sa do hry po dlhšej pauze vrátia už aj naše dorastenky a žiačky, všetky tri kategórie sa stretnú s Michalovcami.


6. kolo II. ligy žien: FC Košice 9:0 (3:0) MŠK Fomat Martin

Zostava FC: Maliňáková (68. Pástorová) – Čavisová (65. Maková), Polláková, Kendiová, Vašková, Hrehová, Pivarníková, Nagyová, Adalsteinsdottir, Wienerová (C) (46. Papajová), Sivčová (73. Fedorová)

Góly: 12. Nagyová, 15. Wienerová, 26., 54. a 70. Sivčová, 51., 75. a 86. Adalsteinsdottir, 81. Pivarníková


Ladislav Štecák, tréner žien: „Je škoda, že súper nenastúpil s tým najsilnejším, čo má. Mohol to byť určite zaujímavejší duel ako ten, ktorý sme odohrali prakticky proti juniorke. Bolo to cítiť od 15. minúty prvého polčasu až do konca zápasu, keď sme súpera valcovali a presadili sme sa aj strelecky. Do konca jesennej časti nás čakajú ešte tri ligové stretnutia, v ktorých chceme byť stopercentní a jeden zápas v Slovenskom pohári proti Michalovciam.“

Najbližší program II. ligy žien, 9. kolo:

MFK Zemplín Michalovce vs. FC Košice – 23.10. o 11:00


Najbližší program I. ligy dorasteniek – skupina C, 8. kolo:

MFK Zemplín Michalovce vs. FC Košice – 24.10. o 10:00


Najbližší program I. ligy žiačok – skupina C, 8. kolo:

MFK Zemplín Michalovce vs. FC Košice – 24.10. o 12:00


Foto: Ján Falis

Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI