V generálke víťazne + súhrn prípravných duelov

• 03.03.2020
Záver zimnej prípravy uzatvorila výhra v Podbrezovej. Víťazstvo 3:1 sa nerodilo ľahko, napokon sme ale domáci tím na umelej tráve zdolali.

Ťažký začiatok zápasu, v ktorom sme nemali úplne navrch, využili hráči Podbrezovej na úvodný gól Zacharu v 17. minúte. Následne sme sa dostali späť do hry a ešte pred polčasom vyrovnal Boris Gáll. Pred našimi prvými zmenami prišiel víťazný gól Robinsona Blandóna, na ktorý nadviazal o štvrťhodinu neskôr kapitán František Vancák. Plnú porciu minút si pripísali brankár Pulen so stopérskou dvojicou Kavka – Pavúk a ofenzívni hráči Liener s Blandónom.

11. zápas zimnej prípravy: FK Železiarne Podbrezová 1:3 (1:1) FC Košice

Góly: 17. Zachara - 32. Gáll, 58. Robinson Blandón, 72. Vancák

Pulen - Kis (73. Lesniak), Pavúk, Kavka, Matta (73. Kuc), Keresteš (59. Vancák), Leško (59. Leško), Rizie (59. Ristovski), Liener, Gáll (73. Pjošta), Robinson Blandón

Duel hodnotí už tradične tréner prvého mužstva Marek Fabuľa:

„Zápas to bol vo veľmi dobrom tempe z obidvoch strán. My sme vstúpili do zápasu dobre, ale po nejakých 5-10 minútach prevzalo iniciatívu domáce mužstvo a my sme sa nevedeli dostať do hry. Mali sme časté a jednoduché straty, ktorými sme súpera posadili na koňa. Niektoré situácie sme prežili aj so šťastím. Do zhruba 25. minúty sme neboli vyrovnaným protivníkom, boli sme miestami príliš nervózni, sami sme sa dostávali pod tlak.“

„Postupom času sme sa vrátili k svojej hre. Obraz hry sa vyrovnal, čoho výsledkom bol aj vyrovnávajúci gól. Po usmernení cez prestávku bol výkon v druhom polčase už v poriadku. Sme radi, že sa chlapi zase presvedčili o tom, že ak sa dodržiavajú pravidlá, tak sa dostaví i výsledok. Bývajú aj také zápasy, ako bol ten v Trebišove. Dôležité však je, že sa tento zápas zvládol. Aj chlapom sa lepšie hrá, keď sa nastavené veci dodržujú.“

Počasie počas minulých dní nebolo ideálne, čím značne narušilo možnosť trénovať na prírodnej tráve.

„Preto nemôžeme [nevyhovujúce počasie, pozn. red.] hovoriť o stopercentnej generálke. Ja toto pomenovanie ani nemám veľmi rád, je to posledný zápas pred ligou. Samozrejme, najlepšie by bolo, keby sme hrali na prírodnej tráve, na ktorej sme boli celý týždeň, ale bohužiaľ, počasie nám skrížilo plány. Musíme sa pripravovať tak, ako nám počasie dovolí. Uvidíme vôbec, či to prvé kolo odohráme, keďže predpoveď nie je vôbec pozitívna.“

S koncom prípravy Vám prinášame aj súhrn všetkých prípravných duelov počas tejto zimy. Nájdete v nich autorov všetkých našich gólov aj zostavy v každom zo súbojov.

Výsledky prípravných zápasov FC Košice v zimnej príprave:

1. prípravný zápas: Spartacus Nyíregyháza FC (2. HUN) 0:0 FC Košice

1. polčas: Fabini - Kuc, Pavúk, Matta, Vancák, Sedláček, Liener, Leško, Lee, Sabol, Ford

2. polčas: Fabini (71. Hudák) - Pavúk, Kis, Katunský, Keresteš, Ristovski, Rizie, Kim, Karaš, Gáll, Robinson

2. PZ: FC Košice 3:0 (0:0) Szolnoki MÁV FC (2. HUN)

Góly: 68. a 86. Gáll, 74. Pavúk (pen.)

1. polčas: Fabini - Kis, Pavúk, Kuc, Matta, Keresteš, Rizie, Liener, Leško, Vyshnevskyi, Robinson

2. polčas: Fabini - Kis (58. Lesniak), Pavúk, Kuc, Matta (58. Katunský), Sedláček, Vancák, Ristovski, Karaš, Gáll, Ford

3. PZ: FC Košice 5:0 (2:0) Šarišské Michaľany (3. SVK)

Góly: 25. Sabol, 32. Gáll, 68. Ford, 72. Liener, 85. Vyshnevskyi

1. polčas: Pulen - Matta, Kavka, Pavúk, Vancák, Keresteš, Ristovski, Karaš, Sabol, Gáll, Robinson

2. polčas: Giertl - Bavoľár, Katunský, Kuc, Lesniak, Novák, Rizie, Ristovski, Liener, Vyshnevskyi, Ford

4. PZ: FK Uzhhorod (3. UA) 2:2 (1:2) FC Košice

Góly: 1., 73. - 9. Karaš, 22. vlastný gól

1. polčas:
Fabini - Kis, Pavúk, Kuc - Vancák, Keresteš, Ristovski, Karaš - Sabol, Ford, Leško

2.polčas:
Fabini - Lesniak, Katunský, Matta - Novák, Rizie, Karaš, Liener - Gáll, Vyshnevskyi, Bavoľár

5. PZ: Košice 11:1 (5:1) Výber ukrajinských hráčov bez zmlúv

Góly: 10., 18. a 20. Gáll, 32. a 42. Vyshnevskyi, 57., 59., 68. a 86. Ford, 79. Bavoľár, 90. Karaš - 45.

1. polčas:
Fabini - Katunský, Pavúk, Matta - Novák, Ristovski, Rizie, Liener - Gáll, Vyshnevskyi, Leško

2. polčas:
Giertl - Kis, Kuc, Lesniak - Vancák, Keresteš, Rizie, Karaš - Sabol, Ford, Bavoľár

6. PZ: FK Minaj (2. UA) 3:0 (1:0) FC Košice

Góly: 10. Gavrylenko, 52. Mykulyak, 81. Kapustey

Giertl (45. Fabini) - Kis (25. Matta), Katunský (60. Lesniak), Pavúk (60. Sabol), Kuc - Vancák (60. Rizie), Keresteš, Ristovski (60. Novák), Leško (45. Karaš) - Gáll (40. Vyshnevskyi), Ford (60. Bavoľár)

7. PZ: MFK Zemplín Michalovce (1. SVK) 2:0 (1:0) FC Košice

Góly: 9. Vojtko, 70. Hovhannisyan

Pulen (60. Fabini) - Gáll (75. Lesniak), Matta, Pavúk, Kuc (75. Bavoľár) - Vancák, Keresteš (60. Rizie), Ristovski, Karaš (60. Liener) - Vyshnevskyi (60. Ford), Robinson

8. PZ: Diósgyőri VTK "B" (3. HUN) 0:3 (0:1) FC Košice

Góly: 16. Robinson, 51. Liener, 83. Pjošta

Giertl (45. Fabini) - Matta, Kuc, Pavúk - Vancák, Ristovski, Rizie, Liener - Gáll, Robinson, Vyshnevskyi

Od 60. minúty: Fabini - Katunský, Pavúk, Lesniak - Novák, Leško, Keresteš, Karaš - Kim, Pjošta, Bavoľár

9. PZ: MFK Vranov nad Topľou (3. SVK) 2:6 (0:1) FC Košice

Góly: 75., 88. - 38. a 58. Vyshnevskyi, 52. Leško, 56. Ristovski, 83. Karaš, 90. Pjošta

Pulen (59. Giertl) - Matta, Kuc, Pavúk (69. Lesniak) - Vancák, Keresteš (46. Rizie), Ristovski, Liener (46. Karaš) - Gáll (69. Bavoľár), Vyshnevskyi (59. Pjošta), Leško

10. PZ: Slavoj Trebišov (2. SVK) 4:0 (0:0) FC Košice

Góly: 48. Zsigmond, 57. Leško, 60. Chovan, 87. Vodilka

Pulen - Matta, Kavka (58. Kuc), Keresteš, Pavúk, Gáll (64. Kis), Vancák, Ristovski (64. Rizie), Karaš (58. Liener), Leško, Vyshnevskyi (64. Pjošta)

11. PZ: FK Železiarne Podbrezová (2.SVK) 1:3 (1:1) FC Košice