V Banskej Bystrici sme prehrali gólom z nadstaveného času

• 03.05.2024
  • Vytlačiť

Futbalisti FC Košice prehrali 1:2 v stretnutí 8. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v Niké lige v Banskej Bystrici. Naši futbalisti sa najbližšie v sobotu 11. mája 2024 o 18.00 hod. predstavia v Skalici. Doma žlto-modrých najbližšie uvidíme o dva týždne v sobotu 18. mája 2024 o 17.00 hod. v regionálnom derby proti Michalovciam.

Tréner Ján Kozák oproti predošlému domácemu zápasu proti Zlatým Moravciam urobil tentoraz tri zmeny v základnej jedenástke, okrem zraneného Hočka na lavičke nechal sedieť Obouneta a Jonesa, namiesto nich poslal od začiatku na ihrisko Mohu, Galloviča a Innocentiho.

Naše mužstvo malo parádny vstup do zápasu, už po prvej minúte získal na ľavej strane loptu Davis, posunul ju Mohovi, ktorý pätičkou našiel Faška a ten prudkým centrom pred bránou nabiehajúceho Medveda a ten zblízka otvoril skóre - 0:1! Dukla odpovedala streleckými pokusmi Willwébera, Richtárecha a Rymarenka, no radovala sa až v 24. minúte. Tiahly center Veselovského z pravej strany našiel voľného Hanesa, ktorý sa hlavou postaral o vyrovnanie (1:1). V 28. minúte potiahol loptu po pravej strane Medved, centrom našiel voľného Faška, ale ten zblízka minul bystrickú bránu. V 38. minúte Innocenti fauloval pred vlastnou šestnástkou Hanesa, ale Rymarenko mieril z priameho kopu mimo košickej brány.

Do druhého polčasu nastúpili žlto-modrí bez zraneného kapitána Medveda a hneď o pár desiatok sekúnd mohol Veselovský prikloniť misky váh na domácu stranu, ale zblízka v koncovke zlyhal. V 57. minúte obrana domácich faulovala pred pokutovým územím Obouneta, loptu si postavil Davis, ktorý podstrelil múr a brankár Hruška loptu na čiare vyrazil. Odrazenú loptu poslal Innocenti do bočnej siete! Hneď z protiútoku loptu potiahol domáci Pišoja, prihral do vyloženej šance Hanesovi, ale toho vychytal Figueiredo! V 62. minúte Faško rozohral štandardnú situáciu, našiel hlavu Kružliaka, ktorý našiel Innocentiho a jeho tvrdú strelu k žrdi zneškodnil brankár Hruška. V 85. minúte Greššák vysunul Jonesa a ten povykrúcal bystrickú obranu, ale brankár Hruška si s jeho nebezpečným pokusom poradil. V 88. minúte Obounet narazil Faškovi a jeho dobrá strela tesne minula bránu Dukly. O minútu sa dostal do dobrej príležitosti domáci Hlinka, ale Gorosito v páde jeho strelu zblokoval. Rozhodnutie prišlo v 91. minúte, Innocenti prepadol v strede ihriska v súboji s Polievkom a ten po sóle strelou k žrdi rozhodol o výhre Dukly. Keďže v nadstavenom čase mierila hlavička Kružliaka po centri Fabiša vedľa, na výsledku sa už nič nezmenilo.

Štatistika

Banská Bystrica - FC Košice 2:1 (1:1)

Góly: 24. Hanes, 90+.1. Polievka - 2. Medved. ŽK: Figueiredo. Rozhodovali: Dzivjak - Štrbo, Roszbeck - 1497 divákov.

MFK DUKLA: Hruška - Klimpl, Hlinka, Willwéber (71. Mensah) - Pišoja, Považanec (77. Migaľa), Richtárech (71. Ľupták), Marquinho - Hanes (71. Slebodník), Rymarenko, Veselovský (60. Polievka) Tréner: Mário Auxt.

FC KOŠICE: Figueiredo - Kružliak, Gorosito, Innocenti - Fabiš, Gallovič, Qose (69. Greššák), Davis - Faško, Medved (46. Obounet), Moha (79. Jones). Tréner: Ján Kozák mladší.

Ďalší program 8. kola nadstavbovej časti Niké ligy,

skupina o titul: Trnava - Ružomberok, Slovan Bratislava - Žilina, Podbrezová - Dunajská Streda,

skupina o záchranu: Trenčín - Michalovce, Zlaté Moravce - Skalica.