Trojgólový obrat U16 za štyri minúty, starší dorast na jar 9 zápasov bez prehry

• 25.04.2022

Dorastenci si cez víkend zmerali sily s Banskou Bystricou. Zatiaľ čo staršie kategórie sa rozišli po bezgólovej deľbe bodov, najmladšia pod Urpínom ukázala neskutočný obrat a za štyri minúty zvrátila stav z 0:1 na 3:1 zo svojho pohľadu.

22. kolo I. LSD: FC Košice 0:0 MFK Dukla Banská Bystrica

Zostava FC: Repko – Tobiaš, Jakubko (C), Magda, Tišťan, Gallo, Terezka (79. Adamkovič), Sovič, Segeďa (79. Mihók), Kaňuch (69. Smieško), Domik

Miroslav Sovič, tréner U19: „Vyrovnaný zápas na ťažšom teréne, kde kombinačná hra po zemi bola dosť náročná a dominovala hlavne defenzíva oboch mužstiev. Z celkového pohľadu je deľba bodov zaslúžená.“

Najbližší program I. LSD, 23. kolo:

AS Trenčín vs. FC Košice – 01.05. o 11:00

22. kolo I. LMD: MFK Dukla Banská Bystrica 0:0 FC Košice

Zostava FC: J. Drenka – Biľ, Kaleta (C), Cúr, Balog, Köteles, Baločko (60. Sabolčík), D. Veselý (69. D. Urban), Gajtko, Slanina, Friga (69. Barto)

Najbližší program I. LMD, 23. kolo:

FC Košice vs. AS Trenčín – 30.04. o 11:00 – Hrá sa v Krásnej

22. kolo I. LMD: MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:0) FC Košice

Zostava FC: Kalanin – Komarek (41. Petrík), Pástor (C), Palfi, Bojčík, Rebej (68. Figeľ), Mikloš (41. Handlovič), Ivan, Kačmáry (66. Tóth), Vodenský (63. Sejka), Polča

Góly: 40. Kormaňák (11 m) – 60. Pástor, 61. Handlovič, 63. Rebej

Dominik Ivanko, tréner U16: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, no chýbala nám lepšia predfinálna fáza hry. Bohužiaľ, minútu pred polčasom sme po zbytočnom faule v pokutovom území a následnej nariadenej penalte prehrávali 0:1. V takomto zápase to s vami zamáva hlavne psychicky, no v šatni sme si povedali, že musíme nejaké veci zlepšiť a pokračovať v predvedenej hre. Druhý polčas opäť patril nám čo sa týka hernej a fyzickej stránky, no tentokrát sme do toho pridali aj pekné akcie a góly. Chlapci ukázali výbornú mentalitu a silu mužstva, keď za necelé štyri minúty otočili zápas. Dovolím si povedať, že sme dosiahli zaslúžené víťazstvo.“

FC Košice vs. AS Trenčín – 30.04. o 13:15 – Hrá sa v Krásnej

Najbližší program, I. LSŽ Stred + Východ – skupina o titul, 9. kolo:

FC Košice vs. MFK Vranov nad Topľou – 01.05. o 11:00

FC Košice vs. MFK Vranov nad Topľou – 01.05. o 13:00 – Hrá sa na Vyšnom Opátskom