Treťou posilou žlto-modrej rodiny sa stáva Kristi Qose.

  • 19.06.2023
  • Vytlačiť

Treťou posilou nášho mužstva počas letnej prestávky sa stáva Kristi Qose , ktorý k nám prichádza ako voľný hráč, naposledy pôsobil v klube FK Zemlpín Michalovce. Kristi sa už dnes zapojil do úvodného tréningu nášho mužstva.  Zmluvu s naším klubom podpísal na dva roky. Kristi vitaj v Košiciach!


Kristi Qose (nar. 10. júna 1995) je albánsky profesionálny futbalista , ktorý hráva na poste defenzívneho stredopoliara , naposledy pôsobil v klube Zemplín Michalovce. Kristi sa narodil v Korçë v Albánsku a následne sa jeho rodina sa presťahovala do Grécka. Vyrastal v akadémiách PAOK Solún.  V prvom tíme PAOK-u debutoval v lige 14. apríla 2014 v zápase proti Levadiakosu. Kristi má na svojom konte aj tri štarty za národný tím Albánska, keď debutoval pod vedením trénera Giovanniho de Biasiho už ako 18-ročný. V kategórii U21 odohral za svoj národný tím jedenásť zápasov.  Prvý kontakt so slovenskou najvyššou súťažou mal Kristi v sezóne 2016/2017, kedy ho na hosťovanie zapožičal jeho materský klub PAOK Solún do tímu Michaloviec. V nasledujúcej sezóne už ako voľný hráč posilnil klub MFK Ružomberok, kde pôsobil v rokoch 2017-2020 a v 77 zápasoch sa mu podarilo skórovať 14 krát, čo bolo na stredného záložníka veľmi pozoruhodné. Nasledoval Kristiho presun do Karvinej a odtiaľ si to namieril do tímu Viktórie Plzeň. Uplynulú sezónu pôsobil v tíme Michaloviec odkiaľ k nám prichádza ako voľný hráč.

„Kristi k nám prichádza ako voľný hráč a som veľmi rád, že sa rozhodol akceptovať našu ponuku. Vnímam ho ako kvalitného hráča v ideálnom veku, ktorý má bohaté ligové skúsenosti s najvyššou súťažou. Pôsobil tri roky v Ružomberku a následne dva roky v Karvinej, kde potvrdzoval svoje kvality. Navyše prvým trénerom, ktorý na Slovensku trénoval Kristiho bol práve Tóno Šoltis, takže som presvedčený, že táto spolupráca by mala fungovať.  Mal na stole niekoľko ponúk, ale od začiatku som z neho mal dobrý pocit a videl som na ňom, že ho náš projekt zaujal. S Kristim sme sa dohodli na dvojročnej zmluve.“ prezradil nám k prvej posile generálny manažér klubu Pavol Turczyk. 

Profil hráča :

Kristi Qose  10.6.1995 (28 rokov )

Výška : 189 cm

Miesto narodenia : Korçë, Albánsko

Post : záložník

Predch. kluby: Iraklis Solun, Appolon 1926, Panserraikos, PAOK Solun, MFK Ružomberok, FK Karviná, FK Karviná, Viktória Plzeň, FK Zemplín Michalovce


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI