Tréner Slovana Vladimír Weiss osobne ocenil výkon hráčov FC Košice

  • 30.07.2023
  • Vytlačiť

Nestáva sa často, aby tréner súpera navštívil hráčsku kabínu domácich. Keď hlúčik novinárov ešte spovedal Žana Medveda, namieril si to tréner bratislavského Slovana Vladimír Weiss starší do košickej kabíny. Každému z hráčov i členov realizačného tímu podal ruku a ocenil ich oduševnený výkon v zápase FC Košice - ŠK Slovan Bratislava. Toto krásne gesto od najúspešnejšieho trénera moderných dejín slovenského futbalu zahrialo viacerých z tábora žlto-modrých. Kouč belasých tým prejavil rešpekt, úctu i uznanie k výkonu nováčika Niké ligy, ktorý s papierovým favoritom vybojoval bod za bezgólovú remízu.


Kormidelník úradujúceho slovenského šampióna aj na tlačovej konferencii pokračoval v uznanlivom tóne na adresu košického mužstva i klubu. „Do tohto mesta prvoligový futbal jednoznačne patrí a ja som sa sem rád po rokoch vrátil. Ten štadión a títo diváci si ligu zaslúžia. FC Košice určite bude prínosom v súťaži,“ vystrúhal poklonu žlto-modrým Vladimír Weiss, ktorý sa pristavil aj pri trénerovi Košičanov Antonovi Šoltisovi. Ten bol v rokoch 2001 až 2006 jeho zverencom v Artmedii Petržalka. „Tonko bol výborný hráč a rovnako výborný je aj ako tréner. Držím mu palce, ako aj celému klubu FC Košice,“ neskrýval dobroprajnosť lodivod bratislavského Slovana, ktorý oproti utorňajšiemu súboju kvalifikácie Ligy majstrov v Zrinjskom Mostare urobil až desať zmien v základnej zostave.

Jediným nezmeneným postom bol brankársky s kanadským gólmanom Milanom Borjanom. Šancu dostali hráči z lavičky, spomedzi ktorých najviac upútal iba 18-ročný Nino Marcelli. Ten bol jasne najnebezpečnejší hráč Slovana, čo potvrdil aj jeho tréner. „Bol to jeho prvý ligový zápas a paradoxne bol to on, kto sa nebál, kto si dovolil. Jediné, čo by som mu vytkol, je koncovka, respektíve finálna fáza. My o jeho talente vieme, hral výborne. Škoda, že sa k nemu nepridali viacerí jeho spoluhráči,“ doplnil Vladimír Weiss starší a ešte raz pochválil skvelú atmosféru na košickom štadióne.

Úžasnú kulisu si pochvaľoval aj kormidelník FC Košice Anton Šoltis, ktorý vedel, že hľadisko bude praskať vo švíkoch, aj to, že domáci diváci sa nenechajú zahanbiť, ale v reále to prekonalo jeho očakávania. „Ja som si to najmä v prvom polčase užíval. Futbal sa hrá pre divákov a tí naši nás neskutočne hnali. Chcem im poďakovať za úžasný zážitok a taktiež verím, že nám svoju priazeň zachovajú aj počas ďalších domácich zápasov,“ dodal Anton Šoltis.

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI