Top skupina dorastencov na vzdelávacom seminári o zakázaných látkach a doplnkoch výživy

  • 17.09.2021
  • Vytlačiť
Minulý týždeň sa v Košiciach konal vzdelávací seminár na tému Zakázané látky a doplnky výživy, ktorý zorganizovala Liga na ochranu slovenských športovcov (LOSS).


Medzi desiatkami účastníkov nechýbali ani hráči TOP skupiny dorastu FC Košice i vedenie mládeže na čele so športovým riaditeľom Miroslavom Guzom či trénerom staršieho dorastu Miroslavom Sovičom. Aj takýmito seminármi sa klub FC Košice stará o vzdelávanie svojich hráčov a trénerov.

„Výchova hráča je dlhodobý výchovne–vzdelávací proces. Myslieť si, že je to iba o lopte, by bolo veľmi „plytké“. Využili sme túto možnosť pre hráčov TOP skupiny a aj takýmto seminárom podporili jej opodstatnenie. Bol som pyšný na mojich bývalých hráčov, ktorí boli taktiež súčasťou TOP skupiny v minulosti, že zorganizovali takúto akciu. Seminár poskytol trochu iný pohľad na problematiku dopingu a výživy a som si istý, že napomôže pri raste talentovaných futbalistov FC Košice,“ povedal športový riaditeľ mládeže Miroslav Guza na fotografii prvý zľava. Spolu s ním sú ďalej zľava na fotografii aj Kristián Slíž za SADA, predseda LOSS Róbert Jano, MUDr. Peter Polan, PhD., MPH, podpredsa LOSS Tomáš Medved a podpredseda LOSS pre vzdelávanie Mojmír Trebuňák. 


Seminár pozostával z troch blokov. Úvodnú časť mala na starosti Antidopingová agentúra Slovenskej republiky (SADA), za ktorú prednášal farmaceut a športovec Kristián Slíž. Reprezentant Slovenska v silovom trojboji priblížil problematiku užívania zakázaných látok. Viac ozrejmila riaditeľka SADA Žaneta Csáderová. „Prioritou Antidopingovej agentúry SR je okrem vykonávania dopingových kontrol aj vzdelávanie športovcov a športových odborníkov. Vzdelávanie a poskytovanie informácií je v súčasnosti dôležitým nástrojom získavania praktických znalostí v snahe pomáhať chrániť čistý šport a zabezpečiť súčinnosť so Svetovým antidopingovým kódexom.“

Druhá časť prednášky patrila Mojmírovi Trebuňákovi z Ligy na ochranu slovenských športovcov. „Podarilo sa nám vytvoriť vzdelávanie pre futbalistov, ale aj pre iné športy, z čoho sa veľmi tešíme. Sme veľmi radi, že FC Košice prijalo naše pozvanie, že prišli vo veľkom počte, čím napĺňajú svoje krédo – viac než futbal. Náš cieľ je jednoznačný: ponúknuť ľudom, ktorí sa chcú zlepšovať a posúvať, všetky možné prostriedky a vedomosti,“ tešil sa z vydarenej akcie náš bývalý hráč, ktorý sa po profesionálnej kariére športovca začal naplno venovať športovej psychológii.

Vzdelávací seminár uzavrel MUDr. Peter Polan, PhD., MPH, prednosta Kliniky muskuloskeletárnej a športovej medicíny Nemocnice Košice-Šaca, ktorý o komplexnej téme prezradil to najhlavnejšie z medicínskeho hľadiska.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI