Tatry, svadba, rýchle autá či tenis. Ako trávili hráči dovolenky?

  • 17.06.2021
  • Vytlačiť
Futbalisti FC Košice sa v pondelok 14. júna stretli po 23 dňoch od skončenia uplynulej sezóny opäť spolu v šatni v Čermeli.


O tom, ako trávili dni voľna sme sa rozprávali so štvoricou Erik Pačinda, František Pavúk, Erik Liener a Matej Jakúbek.


„Oddýchol som si dosť, tri týždne je dlhá doba na to, aby sme nabrali nové sily. Väčšinu času som bol doma, dvakrát som bol v Tatrách s kamarátmi a manželkou, takže to zbehlo pomerne rýchlo. Teraz sa už teším na tréningy,“ opisoval voľné dni krátko po návrate do šatne kapitán Erik Pačinda. Pred odchodom na dovolenky vravel, že dlho pauzovať nebude. Ako to nakoniec dopadlo? „Teraz som vydržal bez futbalu asi dva týždne, ten posledný som už chodil do posilňovne a behal som. Som pripravený a dúfam, že odtrénujem celú prípravu v zdraví. Od utorka sme už všetci spolu na ihrisku, všetci sa tešia. Verím, že káder sa vhodne doplní a budeme v novej sezóne silnejší,“ zneli Pačiho slová na začiatku letnej prípravy.


Cestu do zahraničia k moru má za sebou František Pavúk. „Zišli sme sa partia Maťo Bukata, Tomáš Huk a Feri Vancák. Celé to vzniklo tak, že Tomi Huk sa ženil a tam padla myšlienka, prečo by sme nemohli ísť spolu na dovolenku. V priebehu troch dní sme to dali dokopy a hoci to nebolo na dlho, tak sme si oddýchli. Trochu sme aj plávali, more bolo pre nás akurát, pre bežných dovolenkárov asi ešte mierne studené. Bolo to spontánne z toho pohľadu, že sme šli všetci spolu, Tomi to spojil so svadobnou cestou, ale určite ešte niekde pôjdu aj v zime. Teraz si nás trochu pribalili na dovolenku ako príručnú batožinu,“ smial sa Šuti. Pri rozhovore sa nedalo nevšimnúť si ešte červený nos z dovolenky. „Áno, mierne ma spieklo,“ uškrnul sa defenzívny univerzál. „Sme futbalisti, my máme ruky a nohy opálené do polovice. Moje telo teraz reagovalo na slnko tak, že som bol spečený a teraz sa šúpem. Vracali sme sa skôr aj kvôli škole, minulý týždeň som zvládol poslednú skúšku, takže som rád, že idem úspešne do tretieho ročníka.“

Tento rok v partii chýbal dobrý kamarát Ondrej Duda, ktorému sa sezóna natiahla z dvoch dôvodov. „Pôvodne sme to plánovali všetko spolu a vraveli sme, že pôjdeme na dovolenku spolu ešte pred svadbou Tomáša. Avšak tým, že Ondrej musel ísť do baráže zachrániť Bundesligu, čo sa, chvalabohu, podarilo, sa to skomplikovalo a padlo to. Má však odpustené.“ Je Šuti v kontakte s Ondrejom aj počas EURA? „Každý deň si voláme, dokonca teraz pred chvíľou som mal od neho zmeškaný hovor. Komunikujeme na dennej báze. Hovorí mi pocity, ako sa chalani majú, všetko ide super,“ prezradil zo zákulisia jeden z lídrov tímu trénera Jozefa Vukušiča.


„Zbehlo to veľmi rýchlo, ale trochu psychohygieny bolo na mieste,“ hodnotil voľno Erik Liener. „Teším sa už na prípravu, uvidíme, čo prinesie. Na futbal som zvyknutý stále. Je jasné, že chýbal. Cez voľno som si bol ťuknúť so starými pánmi, na druhej strane voľno treba. Sezóna je náročná po fyzickej aj psychickej stránke.“ Rovnako ako jeho spoluhráč z obrany, aj on trávil čas mimo slovenských hraníc. Namiesto juhu Európy sa však vybral smerom na západ. „Bol som pozrieť sestru v Holandsku, ktorá tam študuje. Zastavil som sa v Prahe za kamarátmi, za ktorými chodím inak každú prestávku, no v zime to kvôli opatreniam nebolo možné. Na konci som potom oddychoval doma, kde som si dával dokopy menšie zranenie z konca sezóny, aby som bol fit.“ Erikove profily na sociálnych sieťach ukázali aj zaujímavý koníček – rýchle autá. „Do Holandska som šiel cez Nemecko, kde boli neobmedzené diaľnice, tak to aj kus chlapskej zábavy, užil som si to,“ s úsmevom hovoril ofenzívny futbalista, ktorý pôsobí v Košiciach od augusta 2019.


Na záver sme vyspovedali čerstvého otecka Mateja Jakúbeka. Ako vyzeral jeho program na prelome mája a júna? „Dva týždne po sezóne som trávil ešte v Košiciach so snúbenicou a malým Teom. Chodili sme na prechádzky, venovali sa jeden druhému a starali sa o malého. Jeden týždeň sme potom boli u mojich rodičov v Považskej Bystrici, prišli sme na iné myšlienky, predsa sme zmenili miesto. Utužili sme rodinné vzťahy, keďže je to dosť ďaleko, tak aspoň raz za čas chceme ísť pozrieť či už mojich rodičov, alebo snúbenkiných. Popritom, samozrejme, futbalové veci, kondícia musela byť.“ Tímový šport šiel na pár dní bokom, na druhej strane bojovník v strede zálohy okúsil tenisovú antuku. Jeho súperom bol tímový masér, Dominik Lukáč. „Po roku som chcel oprášiť raketu. Bol som si zahrať s Dominikom, on však trávi na kurte veľa času, skoro každý deň. Dali sme si prípravný zápas. Musím povedať, že som mal mierne navrch,“ uzavrel Matej.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI