Súboj s Kalšou splnil svoj účel, dorastenci v druhom polčase strelili tri góly

• 09.02.2022
Modelovaný prípravný súboj s treťoligovou Kalšou priniesol svoje ovocie.

Prvé dejstvo patrilo hráčom A-mužstva, ktorí sa vracali po zranení, respektíve mali nižšiu minutáž. Druhý polčas využili vo svoj prospech starší dorastenci, pre ktorých to bola generálka pred začiatkom jarnej súťaže I. dorasteneckej ligy.

Rozdiel medzi druhou a treťou ligou sa ukazoval už v úvodných sekundách. Šanca striedala šancu, vo 4. minúte po práci Tišťana a spol. skóroval zvnútra šestnástky Erik Liener. Zápasu sme dominovali, nebojácnymi prienikmi sa prezentoval aj Mihók, avšak situácie zlyhávali v predfinálnej a finálnej fáze – viackrát sme sa dostali do veľkého vápna, lenže potrebnú strelu sme nedotiahli do konca. Prvé minúty v novom drese si odbil Richard Lásik, ktorý dirigoval hru z pozície defenzívneho záložníka.

Po zmene strán prišlo k prestriedaniu, trénerskej taktovky sa ujal asistent trénera starších dorastencov Peter Šinglár. Celých 90 minút odohral v bráne chytajúci Maximilián Repko, ktorý okamžite po prestávke zneškodnil Kalšanom pokutový kop. Krátko pred hodinou hry zvýšil na 2:0 Matúš Smieško, dva góly pridal v záverečnej desaťminútovke Michal Domik. Košickí dorastenci vynikali krídelnou hrou, po ktorých padli góly v druhom polčase a aj prienikmi stredom poľa. Jediný inkasovaný zásah prišiel až v závere, keď mladíci nedokázali včas odkopnúť skákajúcu loptu na malom vápne po štandardnej situácii.

V sobotu odohráme ôsmy prípravný duel tejto zimy. Stretneme sa s Trebišovom, informácie o mieste a čase prinesieme v najbližších dňoch.

7. prípravný zápas: FC Košice 4:1 (1:0) TJ Mladosť Kalša

Góly: 4. Liener, 59. Smieško, 83. a 86. Domik – 90. ‘

Zostava FC Košice:

1. polčas: Repko – Tobias, Moško, Jakubko, Václav – Lásik, Nana, Sovič – Tišťan, Liener, Mihók

2. polčas: Repko – Forgáč (68. Ficzeri), Kaleta, Adamkovič (68. Szabó), Maťaš (68. Roško) – Gallo, Terezka – Oros (68. Šoltés), Segeďa, Smieško (68. Kaňuch) – Domik

Ohlasy – 1. polčas:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Bol to dobrý tréningový zápas. Takto by mohlo vyzerať B-mužstvo – hráči, ktorí v lige nehrali, by boli doplnení o dorastencov – to je naša myšlienka. Išlo o to, aby chlapci, ktorí sa vracajú po chorobách, nazbierali potrebnú minutáž. Dnes to splnilo svoj účel, dali sme gól a s týmto som spokojný.“

Aký je plán na najbližšie dni? „Tento týždeň je posledný s väčšou záťažou. V stredu trénujeme dvojfázovo, keďže doobeda máme posilňovňu a poobede tréning na ihrisku, v sobotu je pred nami predposledný zápas prípravy.“

Stredajší narodeninový oslávenec, Pedro Martínez, sa naďalej zotavuje zo svojho zranenia v Španielsku. Je známy dátum jeho návratu? „V tejto chvíli dátum nie je možné povedať. Vráti sa k nám vtedy, keď už bude môcť naplno pracovať s našimi fitness trénermi.“