Štart jari je tu, historicky prvý raz v novom domove proti Rohožníku

  • 24.02.2022
  • Vytlačiť
Moment, na ktorý sme čakali. Futbalisti FC Košice odohrajú historicky prvý súťažný duel na novom domovskom štadióne. Košická futbalová aréna bude svedkom súboja 18. kola II. ligy medzi FC Košice a FC Rohožník.


Novinky z nášho tímu

„Snažili sme sa vyťažiť z týchto podmienok čo najviac. Trénovali sme doma na umelej tráve, kde sme absolvovali celú prípravu. Veľkým plusom je presťahovanie do novej arény, kde máme aj posilňovňu, ktorá sa medzičasom zriadila. Máme svoj vlastný domov, kde sa cítime dobre. Čo bolo na jeseň, to bolo, teraz nemôžeme nič podceniť. Každý súper sem príde maximálne motivovaný, aj pre nich to bude sviatok hrať na novom štadióne,“ je si vedomý nového začiatku tréner Jozef Vukušič a pridal správy o svojich zverencoch. „Maťo Sabol je dlhodobo mimo. Keď sa už bude môcť zapojiť do tréningu s mužstvom a bude môcť hrať, tak uvažujeme nad tým, že ho posunieme na farmu, aby sa tam rozohral. Kubo Tišťan mal menšie zranenia, ktoré ho limitujú. Všetci hráči sú inak k dispozícii,“ zneli novinky z úst Jozefa Vukušiča pred piatkovým štartom.

„Obrovským impulzom bol prechod na náš nový pekný štadión. To bol jeden z dôvodov, prečo nám príprava v rámci kolektívu zbehla rýchlo. Vnímam to tak, že kolektív je výborne namiešaný. Už na jeseň tu boli hráči vrátane mňa, ktorí máme niečo za sebou. Teraz prišiel Rišo Lásik - aj on má veľké skúsenosti zo zahraničia i reprezentácie. Nezabúdajme ani na mladých hráčov, napríklad Samo Gladiš, ktorý v príprave dal mnoho gólov. Je super, že sa chytil a verím, že to prenesie do ligy,“ povedal kapitán Peter Kavka.

„Myslím si, že keď sme hrali s tímami z našej II. ligy, tak tam bol vidieť rozdiel. Sme kvalitné mužstvo, ktoré by malo byť v I. lige aj z pohľadu mesta a histórie. Som tu už vyše mesiaca a pol, pričom som veľmi spokojný – s podmienkami, tréningami aj so zápasmi. Vidím, že napredujeme ako mužstvo a vidím, že tu niečo veľké rastie. Máme pred sebou dôležitý polrok, každý z nás má v hlave vytýčený cieľ. Každý zápas je pre nás veľké finále,“ nadviazala zimná posila Marcel Vasiľ.

„Pocity sú momentálne príjemné a pozitívne, človek je trochu v očakávaní, ako to bude vyzerať. Teším sa, že sa bude hrať na novom štadióne a myslím, že tešiť sa budú o to viac práve Košičania. Samozrejme, každý, kto tu príde, sa tu bude snažiť vyhecovať, ale o tom je futbal. Ideme sa snažiť zápasy zvládnuť a zostať v postupovej hre,“ zavelil dvojnásobný majster Slovenska Igor Šemrinec.

„Kabína sa teší na zápas a aj na to, že ľudia môžu konečne prísť. Po dlhom čase je liga späť. Pre mňa je to veľký okamih. Keď som bol malý, tak sa vravelo, že štadión bude. Vtedy som veril, že bude, len sa tu dlho nič nedialo. Nakoniec som sa okľukou cez Ružomberok sem vrátil a dočkal toho. Veľmi sa teším, že si doma v Košiciach na krásnom štadióne zahrám medzi prvými. O Rohožníku sme si pozreli videá, ako hrajú. Na začiatku leta sme ich síce porazili jednoznačne, ale v pohári na konci novembra sa zlepšili. Našou povinnosťou je však doma vyhrať a zobrať tri body,“ dodal jasne odchovanec košického futbalu Michal Jonec.

Pridávame krátke obhliadnutie za prípravou. V novom roku sme odohrali deväť stretnutí. Vyhrali sme päťkrát, konkrétne nad Kazincbarcikou 2:1, Bardejovom 3:0, Prešovom 4:3, Kalšou 4:1 a Trebišovom 2:0. Za kratší koniec sme ťahali v súbojoch s Michalovcami i Liptovským Mikulášom zhodne 0:3 a v generálke s Rzeszówom 3:4. Jediná remíza (2:2) sa zrodila v Miškovci v dueli s DVTK.


Správy z kádra súpera

Rohožník prichádza na východ Slovenska po prezimovaní na 11. pozícii v tabuľke. Po 17 zápasoch má nováčik súťaže na konte 18 bodov, čím sa zaradil medzi príjemné prekvapenia skončenej jesennej časti.

Pri pohľade na prípravu mal náš súper smolu. Zrušené boli až štyri jeho duely – s Račou, Liptovským Mikulášom, Lanžhotom a Skalicou. Rohožník na druhej strane porazil celky z nižšej ligy – Malženice 2:1, Šaľu 7:1 a Dunajskú Lužnú 4:1. Prehry prišli s Banskou Bystricou po výsledku 0:4, so Sereďou 2:3 a Trenčínom 1:5.natiahli


Ďalšie informácie

Stretnutie si budete môcť pozrieť bezplatne na https://www.nike.sk/niketv.

Lístkov na zápas postupne ubúda. Ten svoj si kúpte v predstihu, pohodlne a rýchlo ONLINE na: https://fckosice.maxiticket.sk/fc-kosice-vs-fc-rohoznik-2022


Pred nami je štart novej éry a nového dobrodružstva. Buďte s nami v piatok 25.2. o 18:00 pri tom!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI