Starší dorastenci stále v hre o víťazstvo v II. lige

  • 15.06.2019
  • Vytlačiť

 Starší dorastenci stále v hre o víťazstvo v II. lige

Košickí futbalisti v kategórii do 19 rokov naďalej živia nádej na výhru v II. lige. Situácia je komplikovaná, ale jasná zároveň. Po prehre proti Bardejovu na ihrisku súpera to už starší dorastenci nemajú vo svojich rukách. Práve Bardejovčania sú po vzájomnom dueli a víťazstve 2:0 nad svojimi rovesníkmi z FC na čele nadstavbovej časti, v ktorej sa hrá o postup. Naši dorastenci avšak postúpiť nemôžu, nakoľko klub ešte nemá štatút útvaru talentovanej mládeže. Každý úspech sa ale cení, poďme sa teda pozrieť na okolnosti a prepočty.

Aké sú možnosti? V tomto momente má starší dorast Partizána na konte 47 bodov, FC Košice „len“ 46.  Bardejov dnes cestuje do Humenného, ktoré je v tabuľke štvrté a nemá sa kam posunúť. Košickí futbalisti budú potrebovať pomoc od domáceho FK. V hre o víťazstvo v lige našich chlapcov udrží prehra Bardejova, respektíve triumf Humenného, ale aj nerozhodný výsledok. Výkop je naplánovaný na 10:00.

Tu to však nekončí. Košičania samozrejme potrebujú vyhrať svoje záverečné domáce stretnutie sezóny. To odohrá FC v Barci v nedeľu od 10:00, súperom bude Spišská Nová Ves.

Poďme sa v krátkosti pozrieť na posledné vzájomné merania síl spomínaných dvojíc. V 9. kole nadstavbovej časti o postup Humenné v Bardejove vyhralo 2:0, rovnako tak aj FC Košice porazilo Spišiakov výsledkom 2:1. Za naše farby sa vtedy presadili Drozdov a Škovran. Ak by to skončilo v sobotu a v nedeľu rovnakým spôsobom, ako tomu bolo 13. apríla, výhra ligy by sa oslavovala v metropole východného Slovenska.

Od rezultátu súboja medzi Humenným a Bardejova záleží i nominácia A-mužstva na zápas proti Bardejovskej Novej Vsi. Tréner Miroslav Sovič bol loviť vo vodách nášho dorastu. V závislosti od priebehu dorasteneckej ligy môžu v nedeľu dostať šancu prezentovať sa za prvé mužstvo FC Košice aj najlepší dorastenci.

V III. lige Východ nám pritom stále ide aj o rekordy. Nezdolané zostávajú míľniky v počte získaných bodov a strelených gólov. Na ich prekonanie potrebujeme vyhrať a streliť aspoň dva góly. Patriť nám môže aj rekord s najmenej inkasovanými gólmi – aktuálne ich máme na konte 8, rekordérom je Slavoj Trebišov – vo svojej najlepšej sezóne ich dostal 11.

Verme, že dnešný výsledok stretnutia starších dorastencov medzi Humenným a Bardejovom udrží možnosť košickým futbalistom na triumf v lige. O konečnom výsledku tohto súboja vás budeme informovať. 


Výber z nášho e-shopu