Starší dorastenci na víťaznej vlne, U16 s bodom zo Žiliny, mladší žiaci zdolali v košickom derby Lokomotívu

• 04.04.2022

Šiesta jarná výhra U19-ky, cenný bod pre mladších dorastencov spod Dubňa, triumf na Liptove i dominancia v košickom derby. Prinášame vám výsledkový súhrn mládeže vrátane gólov našich dorastencov.

20. kolo I. LSD: FC Košice 1:0 (1:0) FK Poprad

Zostava FC: Repko – Tobiaš, Jakubko (C), Magda, Tišťan, Gallo, Terezka, Sovič, Segeďa, Kaňuch (74. Mihók), Slanina (74. Smieško)

Góly: 6. Slanina

Miroslav Sovič, tréner U19: „Mali sme výborný vstup do zápasu, keď sme strelili gól už v šiestej minúte. Paradoxne nám to nepomohlo, pretože v prvom polčase sme prehrávali osobné súboje v strede ihriska a nezískavali sme odrazené lopty. Po dohovore cez prestávku v kabíne bol druhý polčas z našej strany oveľa lepší, boli sme aktívni a vytvorili sme si šance na strelenie druhého gólu, no skórovať druhý raz sa nám nepodarilo. Naše víťazstvo je zaslúžené.“

Najbližší program I. LSD, 21. kolo:

FK Železiarne Podbrezová vs. FC Košice – 09.04. o 11:00

18. kolo I. LMD: MŠK Žilina 3:1 (1:0) FC Košice

Zostava FC: J. Drenka – Biľ, Kaleta (C), Baďo, Balog, Köteles, Veselý, D. Urban, Sabolčík, Gajtko, Bojčík (77. Barto)

Góly: 23. a 87. Šarudi, 59. Hranica – 84. Košťal (vl.)

Najbližší program I. LMD, 19. kolo:

FC Košice vs. MFK Zemplín Michalovce – 09.04. o 11:00 – Hrá sa v Krásnej

18. kolo I. LMD: MŠK Žilina 1:1 (0:0) FC Košice

Zostava FC: Kuruc – Komarek, Zeleňák, Palfi, Ivan, Petrík, Sejka, Rebej (C), Polča, Juhan, Tóth

Góly: 55. Chlepko – 80. Polča

Dominik Ivanko, tréner U16: Musím pochváliť chlapcov za disciplinovaný a koncentrovaný výkon počas celého zápasu. Vypracovali sme si dostatočný počet šancí či už v prvom, alebo druhom polčase, no v koncovke sme neboli efektívni. V obrannej fáze hry sme boli kompaktní a nepúšťali sme súpera do gólových príležitosti. Veľmi ma teší, že chlapci po inkasovanom góle v takomto zápase nezložili zbrane, ale naopak, išli ešte viac za gólom. Výsledkom bol v závere stretnutia vyrovnávajúci gól Milana Polču po výborne zahranej štandardnej situácii. Chlapci si minimálne bod za predvedený výkon určite zaslúžili.

FC Košice vs. MFK Zemplín Michalovce – 09.04. o 13:15 – Hrá sa v Krásnej

6. kolo I. LSŽ Stred + Východ – skupina o titul: MFK Ružomberok 1:2 (1:0) FC Košice

Zostava FC: Kalanin – Bučko, Handlovič, Halčišák (C), Mičian, Müller, Al-Zabidi, Fecso, Klasovský (73. Onyshchuk), Špatz (41. Korol), Trnka (68. Gliganič)

Góly: 3. Batuna – 43. a 62. Trnka

Najbližší program, I. LSŽ Stred + Východ – skupina o titul, 7. kolo:

FC Košice vs. MFK Dukla Banská Bystrica – 14.04. o 14:00 – Hrá sa na Vyšnom Opátskom

Zostava FC: Kovalčík – Ďurko, Piga, Straka, Gurbáľ, Štofaňák (C), Džaferi (49. Priščák), Baláž, Mikloš (49. Guľa), Kraus, Zsóka

Góly: 47. a 59. Jendroľ, 70. Škuta – 55. Zsóka

14. kolo I. LMŽ Východ: FC Košice 8:0 (6:0) FC Lokomotíva Košice

Zostava FC: Kalanin – Šturák, Kušnierik, Zahoranský, Dreveňák, Al-Zabidi, Mihaľ (C), Emini, Ivan, Szalka, Saxa, Halász, Gálik

Góly: Emini 2, Ivan 2, Szalka 2, Šturák, Al-Zabidi

Najbližší program, I. LMŽ Východ, 15. kolo:

FC Košice vs. MFK Snina – 10.04. o 10:00 – Hrá sa na Vyšnom Opátskom

14. kolo I. LMŽ Východ: FC Košice 8:0 (3:0) FC Lokomotíva Košice

Zostava: Pelegrin (C) – Hudák, Duľa, Sopko, Straka, Eľko, Džaferi, Sabol, Nagy, Badó, Sásfai

Góly: Nagy 4, Sopko 2, Hudák, Badó

Jaroslav Kolbas, tréner U12: „Odohrali sme dobré stretnutie. Zo začiatku sme mali problém s prehustenou obranou súpera pred pokutovým územím, no neskôr sme sa kreatívnou kombinačnou hrou presadili a podarilo sa nám streliť nádherne góly. S výkonom som spokojný.“

FC Košice vs. MFK Snina – 10.04. o 11:30 – Hrá sa na Vyšnom Opátskom