Starší dorast s deviatou výhrou, mladší s prvou remízou, žiaci v derby zápasoch proti Prešovu

• 29.09.2020
Dorastenci sa v sezóne prvýkrát výsledkovo nezladili, napriek tomu si pripísali cenné víťazstvo a remízu z pôdy protivníka. Na žiakov čakali derby zápasy s Prešovom, tie sa skončili polovičnou úspešnosťou.

Deviatym víťazstvom pokračuje tím pod vedením športového riaditeľa mládeže Miroslava Guzu II. ligou staršieho dorastu. Už v 18. minúte sme nad JUPIE viedli rozdielom triedy, po zmene strán sme pridali štvrtý zásah zásluhou dvojgólového Martina Sabola. Víťazný gól strelil Maroš Hanák, z penalty sa presadil Sebastián Borok. Domáci na záver znížili zo štandardky, no na fakte, že sme si pripísali ďalšie tri body, to nič nezmenilo.

V tabuľke nám naďalej patrí prvá priečka s 27 bodmi so skóre 30:5. Druhý Prešov stráca šesť bodov, má však k dobru jedno odložené kolo. Tretia Spišská Nová Ves s totožným počtom zápasov (9) stráca bodov osem.

9. kolo II. LSD Východ: JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka 1:4 (0:3) FC Košice

Zostava FC: Repko – Macejko (C), Szabó, Magda (74. Ficzeri), Borok, Gallo, Komár, Slavkay, Tišťan, Hanák (74. Koch), Sabol (74. Mihók)

Góly: 82. Ždánsky – 2. a 53. Sabol, 13. Hanák, 18. Borok (pen.)

Miroslav Guza, športový riaditeľ mládeže a tréner U19: „Treba povedať, že z našej strany to bol výborný prvý polčas a úvod druhého polčasu, kedy sme rozhodli o zápase. Potom si to už chlapci v kľude dohrali. Škoda gólu z priameho kopu, mohol to byť duel na nulu. Panuje spokojnosť s týmto zápasom a už sa pripravujeme na ďalšie kolá.“

Najbližší program, II. LSD, 10. kolo:

FC Košice vs. MŠK Novohrad Lučenec – 03.10. o 11:00 – Hrá sa v Krásnej

Mladší dorast stratil prvé body v sezóne až v deviatom meraní síl. Stalo sa tak na pôde súpera po výsledku 1:1. Na gól domáceho Glézla odpovedal pred polčasom Adam Oros, druhých 40 minút víťazný gól neprinieslo.

Remíza však nemení nič na postavení celku trénera Miroslava Soviča v tabuľke. Kategória do 17 rokov je prvá s 25 bodmi pri dominantnom skóre 50:2. Druhá Spišská Nová Ves stráca tri body, tretia Lokomotíva Košice šesť.

9. kolo II. LMD Východ: JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka 1:1 (1:1) FC Košice

Zostava FC: Vinarčík – Forgáč, Kaleta, Baďo, Roško, M. Drenka (C), Segeďa, Sovič, Oros, Šoltes (74. Gajtko), Reiter

Góly: 14. Glézl – 36. Oros

Miroslav Sovič, tréner U17: „Z môjho pohľadu došlo v tomto zápase k určitému uspokojeniu z našej strany. Nasadenie a túžbu po víťazstve nebolo cítiť najmä v prvom polčase. Súper vychádzal z hlbokej defenzívy na vlastnej polovici so zámerom vychádzať do rýchlych protiútokov. V hre nám chýbal lepší pohyb, presnejšia kombinácia a zakončenie. Po hrubej chybe v našej obrane sa súper v 14. minúte dostal do vedenia, nám sa v 36. minúte podarilo vyrovnať po individuálnej akcii Orosa. Škoda dobrého rohového kopu po osi Sovič-Reiter, kedy lopta skončila na brvne. V druhom polčase došlo k miernemu zlepšeniu v pohybe a spresneniu kombinácií, ale naše zakončenie v tomto zápase bolo slabé a nepresné.“

FC Košice vs. MŠK Novohrad Lučenec – 03.10. o 13:30 – Hrá sa v Krásnej

Štvrtú výhru z piatich zápasov zaznamenali starší žiaci do 15 rokov. Tí v derby porazili najtesnejším rozdielom Prešov výsledkom 2:1. Duel sme otáčali zásluhou vyrovnania od Milana Polču tesne pred odchodom do kabín, víťazný zásah strelil Noel Rebej v 66. minúte.

5. kolo I. LSŽ Východ: FC Košice 2:1 (1:1) 1.FC Tatran Prešov

Zostava FC: Kuruc – Vodenský, Balog (C), Palfi, Polča, Puzder (80. Glovacký), Juhan, Komarek, Tóth (63. Pončák), Bojčík, Rebej (79. Veselý)

Góly: 40. Polča, 66. Rebej – 20. Stoják

Najbližší program, I. LSŽ Východ, 7. kolo:

FC Košice vs. FC Lokomotíva Košice - 11.10. o 10:00 - Hrá sa na Vyšnom Opátskom

Naopak, body tesne ušli o rok mladším futbalistom. Duel sa pritom vyvíjal podobne, zverenci trénera Radoslava Školníka dobiehali náskok súpera. Kontaktný gól z 54. minúty ale na remízu nestačil, Prešovu sme tak podľahli tesne 2:3.

5. kolo I. LSŽ Východ: FC Košice 2:3 (1:2) 1.FC Tatran Prešov

Zostava FC: Kalanin – Müller (48. Taškovič), Gliganič (36. Onyshchuk), Korček, Bortoli, Mičian, Halčišák (C), S. Takáč (36. D. Takáč), Handlovič, Klasovský, Al-Zabidi

Góly: 19. Klasovský, 54. Onyshchuk – 3. a 30. Sepeši, 51. Urban

Radoslav Školník, tréner U14:V zápase s Prešovom sme z pohľadu útočnej fázy nemali toľko gólových príležitostí, ako po iné zápasy. Ťažko sme sa presadzovali a dostávali cez prechodovú fázu, súper nám nedával čas a priestor, no aj napriek tomu sme dvakrát skórovali. Horšie to bolo z pohľadu našej defenzívy, kde sme robili individuálne chyby a súper nás za nich potrestal. S chlapcami si zápas rozoberieme a z chýb, ktoré sme urobili, sa poučíme.

FC Košice vs. FC Lokomotíva Košice - 11.10. o 12:00 - Hrá sa na Vyšnom Opátskom

V zápasoch mladších žiakov sme proti Prešovu takisto raz vyhrali a raz prehrali. Kategória do 13 rokov domácim gól nedokázala streliť, zatiaľ čo v najmladšom ročníku našich súťažných tímov sme ich Tatranu nasúkali hneď trinásť, dokonca po polčase sme vyhrávali 6:0.

5. kolo I. LMŽ Východ: 1.FC Tatran Prešov 2:0 (1:0) FC Košice

Zostava FC: Kušnír, Kovalčík – Priščák, Mišek, Piga, Štofaňák (C), Havír, Baláž, Džaferi, Gurbáľ, Fecso, Mikloš, Ďurko, Straka, Kraus

Ján Palkovič, tréner U13: V zápase nám veľmi dobre pracovala obranná štvorica a brankár, ktorí eliminovali útočnú snahu súpera, až na jednu chybičku pred polčasom, po ktorej sme inkasovali. V prvom polčase sme mali problémy s držaním lopty v strede poľa, ale aj v útoku sme sa príliš rýchlo zbavovali lôpt a nedokázali sme si vytvoriť šance na skórovanie. Po zmene strán sme opäť inkasovali pri našej strate lopty pred súperovou šestnástkou a po následnom rýchlom brejku súpera. Síce sme sa síce už dostávali do zakončenia o niečo častejšie, no nebolo to efektívnejšie. Osobne si myslím, že remíza by bola spravodlivejšia, ale hrá sa na góly a tie strelil súper a nie my.“

Najbližší program, I. LMŽ Východ, 6. kolo:

FC Košice vs. FK NOVES Spišská Nová Ves – 04.10. o 10:00 – Hrá sa na Vyšnom Opátskom

5. kolo I. LMŽ Východ: 1.FC Tatran Prešov 5:13 (0:6) FC Košice

Zostava: Kalanin, Fedorko – Szabo, Šturák, Guman, Brösztl, Dreveňák, Halász (C), Polák, Al-Zabidi, Mihaľ, Bojčík, Gálik, Zahoranský, Kačmárik, Kušnierik, Surányi, Emini, Saxa, Mikhnov

Góly: Guman, Saxa (obaja po dva); Šturák, Dreveňák, Halász, Polák, Mihaľ, Surányi, Emini, Mikhnov (všetci po jednom góle)

Matej Timkovič, tréner U12: Som spokojný s predvedenou hrou v obrane aj v útoku (disciplína, kombinácie, snaha o plnenie základných taktických pokynov, konštruktívne riešenie herných situácií). Hráči si zaslúžia pochvalu.“