Starší aj mladší dorast s piatimi gólmi do siete Zvolena, tretí hattrick v sezóne pre Olivera Reitera

• 08.09.2020
Aj šiestykrát po sebe dorast získal všetky body počas víkendu, keď kategórie U19 i U17 nasúkali výberom Zvolenu v domácom prostredí po päť gólov. Smolný víkend majú za sebou mladší žiaci, ktorí vo Vranove nad Topľou prehrali oba duely, hoci jeden z nich len o gól. Starší žiaci mali opäť voľno, tento týždeň na nich čakajú dohrávky 2. kola v Bardejove i plánované 4. kolo v Michalovciach.

Za starší dorast sa presadili v prvom polčase hráči, ktorí ešte v piatok zarezávali na tréningu prvého tímu - boli nimi Sabol a Tišťan. Zvolenčania síce znížili z penalty v 57. minúte, no už o menej ako 120 sekúnd nám prinavrátil dvojgólové vedenie Jung. V záverečnej dvadsaťminútovke spečatili náš triumf Novák s Hanákom.

Pri pohľade na tabuľku to znamená už trojbodový náskok na druhý Prešov, tretí Martin po remíze stráca body štyri. Žlto-modré FC Košice naďalej bez zaváhania a so skóre 21:4.

6. kolo II. LSD Východ: FC Košice 5:1 (2:0) MFK Zvolen

Zostava FC: Repko – Macejko (C), Magda, Szabó, Borok, Gallo, Novák (79. Koch), Komár (60. Slavkay), Sabol (82. Mihók), Tišťan (60. Hanák), Jung (79. Bodnár)

Góly: 8. Sabol, 21. Tišťan, 59. Jung, 71. Novák, 90. Hanák – 57. Fabian (pen.)

Miroslav Guza, športový riaditeľ a tréner U19: „Opäť výborný úvod do zápasu z našej strany. Dva rýchle góly po veľmi pekných akciách, do polčasu sme mohli pridať ešte ďalšie. V druhom polčase po individuálnej chybe súper znížil z penalty, ale reakcia mužstva bola výborná. Zapli sme na vyšší prevodový stupeň a výsledok o tom hovorí jasnou rečou. Bolo tam takisto veľmi veľa plodných akcií. Tešíme sa z ďalšieho víťazstva a pripravujeme sa na nasledujúci zápas.“

Najbližší program, II. LSD, 7. kolo:

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vs. FC Košice – 12.09. o 13:00

Mladší dorastenci si s celkom zo stredného Slovenska poradili už do polčasu. Dva góly Reitera a jeden Soviča znamenali polčasový náskok 3:0. Keď sa Oliver Reiter presadil aj tri minúty po zmene strán, diváci v Krásnej tak mohli oslavovať nielen ďalšie víťazstvo "sedemnástky", ale aj tretí hattrick Olivera v tejto sezóne. Na konečných 5:0 krátko na to upravil dvojgólový Miroslav Sovič.

Z pätice tímov, ktoré na nás po minulom kole strácali päť bodov, zostali na tejto hranici len Spišská Nová Ves a Kysucké Nové Mesto.

6. kolo II. LMD Východ: FC Košice 5:0 (3:0) MFK Zvolen

Zostava FC: Vinarčík – Forgáč, Kaleta, Baločko (60. Sabolčík), Roško (60. P. Urban), M. Drenka (C), Segeďa (60. D. Urban), Sovič, Oros (60. Havrlent), Šoltes, Reiter (60. Cúr)

Góly: 13., 19. a 43. Reiter, 32. a 46. Sovič

Miroslav Sovič, tréner U17: „Zodpovedný výkon celého mužstva. Od začiatku zápasu chlapci dominovali na ihrisku a svojím herným prejavom v obranných aj v útočných činnostiach nedali súperovi počas celého zápasu šancu. Okrem strelených gólov sme si vytvorili množstvo príležitostí, ktoré sme nepremenili.“

MFK Zemplín Michalovce vs. FC Košice – 12.09. o 12:00

Mladší žiaci uplynulý víkend vyšli prvý raz naprázdno. Vo Vranove nad Topľou tesne nebodovala kategória U13, ktorá prehrala najtesnejším rozdielom. Súťažne najmladší ročník následne domácim nedokázal vzdorovať a takisto si pripísal prvú prehru v sezóne.

Chlapci, nevadí, ide sa ďalej!

3. kolo I. LMŽ Východ: MFK Vranov nad Topľou 3:2 (1:1) FC Košice

Zostava FC: Kovalčík, Kušnír – Priščák, Mišek, Piga, Štofaňák (C), Havír, Baláž, Džaferi, Gurbáľ, Fecso, Mikloš, Ďurko, Straka, Kraus

Góly FC: 17. Piga, 70. Gurbáľ

Ján Palkovič, tréner U13: Počas celého zápasu sme hrali veľmi zodpovedne v obrane až na malé výnimky. Góly, ktoré sme inkasovali, boli chybami rozhodcov. Počas prvého polčasu sme boli veľmi aktívni a súpera sme dostávali pod tlak, ak nás nezastavil rozhodca. Druhý polčas bol z našej strany o niečo slabší, ale nie natoľko, aby sme si zaslúžili prehrať.“

Najbližší program, I. LMŽ Východ, 4. kolo:

FC Košice vs. MFK Zemplín Michalovce – 13.09. o 10:00 – Hrá sa na Vyšnom Opátskom

3. kolo I. LMŽ Východ: MFK Vranov nad Topľou 16:4 (8:4) FC Košice

Zostava: Kalanin, Fedorko – Szabo, Šturák, Guman, Brösztl, Dreveňák, Halász, Polák, Al-Zabidi, Mihaľ (C), Bojčík, Gálik, Zahoranský, Kačmárik, Kušnierik, Surányi, Takáč, Emini, Saxa

Góly FC: Guman, Dreveňák, Bojčík, Takáč

Matej Timkovič, tréner U12: „Hra v poli bola z našej strany bola na slušnej úrovni, hrali sme ofenzívne. Všetci hráči sa snažili zapájať do oboch fáz hry a riešiť herné situácie konštruktívne a kreatívne, z čoho plynuli aj chyby, ktoré súper využíval (3-4 veľmi šikovní a individuálne silní hráči). Nedostatkom z našej strany bolo riešenie finálnej fázy pri prečíslení dvaja na jedného či traja na dvoch.“