Srdce obrany v metropole východného Slovenska vystuží Srb Nikola Krčmarević

  • 08.02.2021
  • Vytlačiť

29-ročný obranca, ktorý môže hrať aj na poste defenzívneho záložníka, ku nám prichádza po pôsobení v srbskom prvoligovom OFK Bačka, kde na jeseň nastúpil do 13 duelov, v ktorých dvakrát skóroval.


„O Košiciach dobre viem, pretože tu hralo veľa srbských hráčov, napríklad Nemanja Matić a Marko Milinković. O klube som počul len samé dobré veci, takisto história futbalu v Košiciach je obrovská. Hrala sa tu Liga majstrov v sezóne 1997/98. V Srbsku teda Košice poznáme naozaj dobre. Mesto je rovnako pekné, teším sa, že tu môžem byť.“

Celkovo má Nikola na konte 90 stretnutí a šesť gólov v najvyššej srbskej súťaži, ďalších 19 zápasov pridal v druhej srbskej lige. „Posledného polroka som hral v Srbsku, predtým som hral v niekoľkých krajinách. Pred mojím príchodom sem mi zavolal agent, povedal mi o možnosti tu pôsobiť a ja som tu chcel naozaj prísť,“ dodal Nikola, ktorý si legionársky chlebíček vyskúšal vo väčšej miere v druhej a tretej lige v Grécku, ale aj vo Švédsku, na Faerských ostrovoch, no v neposlednom rade okúsil aj indickú Super League v 13 meraniach síl.


I druhú zimnú posilu zo Srbska spája niečo s krajanom s Nemanjom Matićom, hoci nie priamo. „Môj otec, vtedy tréner reprezentácie Srbska do 21 rokov, bol prvý, kto si pred vyše dvanástimi rokmi všimol, že v Košiciach hrajú dvaja šikovní futbalisti. Boli nimi Nemanja [Matić] a Marko [Milinković], ktorých vytiahol do reprezentácie,“ hovoril Nikola hrdo o svojom otcovi Slobodanovi, ktorý bol úspešný juhoslovanský útočník a neskôr aj tréner.


„Som stredný obranca, mojou prácou je, samozrejme, nedostávať góly. Hral som však už aj v zálohe, takže môžem zaskočiť aj tam. Myslím, že na obrancu mám dobrú prácu s loptou. Niekoľko gólov som dal hlavou, takže aj toto považujem za moju silnú stránku. Nechcem ale veľa rozprávať, chcem, aby za mňa zodpovedali činy na ihrisku,“ vravel na záver o futbalovej stránke veci Krčmarević, ktorého budú spoluhráči a tréneri volať Nikola, nakoľko v košickej kabíne sú až traja hráči s rovnakým krstným menom. Pre lepšiu orientáciu bude Nikola Komazec „Koma“, zatiaľ čo opora zálohy a jeden z hráčov FC Košice v klube od jeho vzniku, Nikola Ristovski, bude aj naďalej „Niko“.


Никола, добродошао у FC Košice! Nikola, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI