Úspech starších žiakov na strednom Slovensku, Tatranský pohár ako skvelá príprava

• 29.07.2021
  • Vytlačiť
Uplynulý víkend sa naši starší žiaci predstavili na dvoch turnajoch. Kategória do 14 rokov si pripísala triumf na Memoriáli Ivana Lenára, o rok starší futbalisti skončili na nabitom Tatranskom pohári na skvelom piatom mieste.

V sobotu mladší žiaci do 14 rokov (na fotke vľavo) zvíťazili na Memoriáli Ivana Lenára, keď v Hornej Mičinej predčili všetkých súperov a umiestnili sa prví. Postupne zdolali JUPIE – FŠ Mareka Hamšíka, Zvolen i Banskú Bystricu, smolne podľahli iba Zlatým Moravciam. Hráči pod vedením trénerov Jána Palkoviča a Gejzu Farkaša odchádzali domov s medailami pre víťazov!

Chalani, gratulujeme!

Hodnotenie turnaja – Ján Palkovič, tréner kategórie U14: „Turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Vyskúšali sme si viacerých hráčov na viacerých postoch, nehrali iba na jednej pozícii a čas na ihrisku bol približne rovnomerný. Najlepší zápas, ktorý sme odohrali, bolo proti JUPIE. Ešte sme ani nevystúpili z autobusu a už sme v tretej minúte prehrávali 0:1, ale chlapci sa k tomu správne postavili. Zápas následne otočili, vyhrali sme 3:1. Bolo cítiť snahu, veci z tréningov, tlak na súpera, prečíslenia. Druhý zápas so Zvolenom súper nekládol veľký odpor, vyhrali sme 6:0. Tretí duel bol po dlhšej pauze. Naši chlapci sa snažili, Zlaté Moravce ale mali dobrého brankára, tak sme po polčase vyhrávali len 1:0. Po prestriedaní hráčov upadlo tempo, súper na druhej strane iba nakopával lopty na šikovného útočníka, ktorý nám dal tri góly a aj sme prehrali 1:3.“

„Pred štvrtým zápasom chlapci vedeli, o čo idú hrať. Iba víťazstvo by im zaručilo výhru na turnaji, preto to zobrali vážne. Po zápase s Moravcami som ich nechal v šatni samých, oni si povedali, čo chcú dosiahnuť a ja som ich už iba postavil na ihrisko. Každé dve minúty sme dali gól, po polčase to bolo 6:0, prestriedali sme a chlapci si to celé uhrali (7:0).“

„Mali sme za sebou týždeň prípravy, odohrali sme aj nejaké stretnutia. Horšie to bolo s terénom, keď sa hralo na dedinskom ihrisku s vysokou trávou, chlapci sa s tým museli vysporiadať. Mali sme však dobrú prípravu a naďalej aj budeme mať. Turnaj je vynikajúci pre to, aby sa vyskúšali hráči, ktorí sú noví, prípadne sa vracajú po zranení či veľa predtým neodohrali.“

Triumf na Tatranskom pohári obhajovali spred roka starší žiaci do 15 rokov. Po treťom mieste v skupinovej fáze im nevyšlo štvrťfinále so Slovanom, napokon ale vo zvyšných dueloch o umiestnenie nezaváhali a brali konečnú piatu pozíciu v konkurencii mužstiev ako Slovan, Žilina, Trnava či české Slovácko.

Hodnotenie turnaja – Maroš Guľvas, tréner kategórie U15: „V prvom rade to bola skvelá konfrontácia pre chalanov. Dlho sa nehralo pre covid, navyše žiacka liga sa hrá na východe, až nadstavba sa hrá s lepšími tímami zo stredu Slovenska. Chalani pristupovali zodpovedne ku každému zápasu, výkony boli slušné. Najviac nám robili problémy rýchla práca s loptou aj fyzickejší futbal, trpeli sme pri súbojoch v strede poľa, ktoré sme prehrávali a napokon sme preto prehrali s Trnavou, Žilinou aj Slovanom. Herne sme si hanbu neurobili, klub FC Košice sme reprezentovali dobre, piate miesto je v konečnom dôsledku asi zaslúžené. V skupine sme skončili tretí po dvoch prehrách a jednej výhre, vo štvrťfinále sme sa stretli so Slovanom. Mali sme dobrý vstup, avšak po našej chybe sme dostali gól na 0:1, chlapci si trochu prestali veriť a zrazu to bolo 0:3. Vo zvyšných zápasoch sme zvládli súboje o umiestnenie a získali spomínané piate miesto. Súperi si veľké šance nevytvárali, skôr sme inkasovali po našich chybách."