SLOVNAFT CUP I Zaslúžené víťazstvo na pôde treťoligistu.

• 22.09.2022

Symbolicky v deň kedy sa jedným z akcionárov klubu stal rodák zo Sniny Ondrej Duda, predstavili sa naši chlapci v rámci 3. kola Slovnaft cupu v jeho rodnom meste. Zaujímavý zápas na ťažkom teréne sme zvládli a postupujeme ďalej po víťazstve 4:1.

Veľmi pekná návšteva videla od začiatku zaujímavý zápas, naši chlapci sa do súpera pustili od úvodu a bolo zrejmé, že chceme byť tým mužstvom, ktoré strelí prvý gól a získa tak pohodu na svojich kopačkách. Už v úvodných minútach sme si vypracovali dve dobré príležitosti, ktoré však ostali nevyužité. Podmočený trávnik kombinačnému futbalu veľmi neprial a tak sme boli svedkami množstva súbojov, obe mužstvá si nič nedarovali a hralo sa v dobrom tempe a s nasadením. V 34. minúte vystrelil spoza šestnástky Gallovič, jeho dobre mierená strala sa odrazila od brvna, kde ju pohotovo dorazil do siete Voleský - 1:0. Tesne pred odchodom do šatní využil chybu v rozohrávke domácich Pačinda, kolmou prihrávkou poslal do čistej príležitosti Voleskéhoi a ten sám pred brankárom Lojkom nezaváhal - 2:0.

Do druhého polčasu sme tak nastúpili s pohodlným dvojgólovým vedením. Nádej na dobrý výsledok prinavrátil domácim v 58. minúte Dický, ktorý sa presadil po rohovom kope. Domácich tento gól nakopol, pridali sa aj diváci a nasledovala 15-minútová pasáž, kedy sa domáci dostali opätovne do hry a hrozili hlavne po nakopávaných loptách. Pokoj na naše kopačky tak priniesol až gól Gladiša z 80. minúty - 3:1.V samom závere sa ešte presadil Miroslav Sovič, v 90. minúte tak stanovil na konečných 4:1. V nadstavenom čase ešte nepremenil pokutový kop Losiev, jeho pokus zneškodnil pohotový Valach.

V druhej lige nasleduje reprezentačná prestávka, najbližšie sa naši chlapci predstavia v 11. kole doma proti FK Dubnica nad Váhom v sobotu 1.10. o 18:00.

Slovnaft cup,  3. kolo, 2022/2023: MFK Snina 1:4 (0:2) FC Košice

MFK Snina : Lojka – Klučiar (59. Kridla) , Jankaj (C), Dický, Ferko (77. Bednár), Losiev, Turík, Skvašík, Ravlikovskyi, Janko, Silva

FC Košice: Valach – Mizerák, Magda, Jonec, Majdan – Gallovič, Jakúbek (86.Jakubko), Liener (28.Gáll), Turčák – Pačinda (C) (86.Sovič), Voleský (86.Sagna)

Góly: 58. Dický - 34. a 45. Voleský, 80. Gladiš, 90. Sovič

Žlté karty: 45. Janko – 85. Voleský

Červená karta : 75. Janko

Rozhodovali: Dávid Mano - Martin Špivák, Miloš Fedák

1000 divákov.

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Tak nebol to jednoduchý zápas, hlavne v tom druhom polčase. Prvý polčas bol v poriadku, išli sme do dvojgólového vedenia. Neboli by sme to však asi my, keby sme si ten zápas nezdramatizovali. Súper po štandardnej situácii znížil, domáci ožili, potom po góle boli desať-pätnásť minút nepríjemný, ale záver sme zvládli a postupujeme ďalej. Nebol to na tom náročnom teréne pekný futbal, ale cieľ sme splinili a ideme ďalej.

Patrik Voleský, strelec dvoch gólov FC Košice: Tak do zápasu sme vstúpili slušne, prvých 15 minút sme dominovali, potom to trošku upadlo, ale našťastie sme dali prvý gól, kedy Galis vystrelil zo strednej vzdialenosti, to sa od brvna odrazilo a ja som to  hlavou dorazil. Druhý gól sme dobre získali loptu na polovici súper,  Pači mi dal krásnu kolmicu a ja som šiel sám na brankára. Bohužial sme v  2. polčase dostali gól, opäť zo štandartky. Našťastie, potom ku konciu sme pridadi dva góly a postúpili a napravili sme tak trošku spackaný zápas v Trebišove. Dúfam, že nám to teraz pomôže, poriadne si odpočinieme v repre pauze a urobíme konečne nejakú šnúru víťazstiev v lige.

Samuel Gladiš, strelec gólu FC Košice: Nebol to jednoduchý zápas, terén bol ťažký, nedalo sa veľmi kombinovať, ale tak zvládli sme to nakoniec i keď Snina v druhom polčase dala kontaktný gól a fanúšikovia ich hecovali ešte viac, my sme dali 3. a 4. gól a bolo rozhodnuté. Paťo na hrote veľa lôpt v zápase prikryl a pred mojim gólom takisto loptu podržal veľmi dobre, potom dal pod seba prihrávku a ja som to už z pätky doklepol do brány. Verím, že tento gól bude pre mna “odrazový mostík” a že má naštartuje k strieľaniu dalších gólov."

Miroslav Sovič, strelec gólu FC Košice: Som rád za každú šancu, ktorú mi tréner dá. Dnes som ju gólovo využil za čo som veľmi vďačný. Terén dnes nebol určite ideálny, no popasovali sme sa s tým a postúpili sme ďalej."

foto : Jesenský