SLOVNAFT CUP I Slovenský pohár odštartujeme v Nacinej Vsi

  • 22.08.2022
  • Vytlačiť

Prestížny zápas proti Spartaku Trnava v osemfinále Slovnaft Cupu z minulého ročníka je už minulosťou. Pred nami je začiatok 54. ročníka Slovenského pohára, ktorý začneme na ihrisku ŠK Nacina Ves – mužstva z VI. ligy Zemplínska VsFZ – už zajtra, v stredu 24. augusta, o 17:00.

Po dvoch zápasoch na ihriskách súperov v lige prepíname pozornosť na pohár. V stredu budeme v pozícii jasného favorita. „Hráme proti  šesťtoligistom. Nikoho nepodceňujeme, ale naša povinnosť je vyhrať a tak sa k tomu postavíme. Minulá sezóna, keď sme sa dostali do osemfinále, nám ukázala, že je to zaujímavá súťaž. Ak budú všetci hráči zdraví, tak to bude z pohľadu pohára dobré. Ak budeme mať viac pohárových zápasov, tiež to bude fajn. Už teraz dáme šancu tým, ktorí nemajú za sebou toľko zápasových minút. “ zhrnul informácie pred duelom tréner Anton Šoltis.

„Nevyšiel nám zápas v Humennom - nedokázali sme sa presadiť v predfinálnej fáze a potom to už nešlo tak, ako sme chceli. Čaká nás ideálny zápas na nápravu, aby sme sa strelecky chytili. Je na to najlepší čas,“ zamyslel sa skúsený ofenzívny záložník Erik Pačinda. „Pohárové zápasy však musíme brať vážne, nemôžeme ich podceniť, hoci je to šesťtoligista. Pristúpiť k nim musíme ako k ligových duelom – hrať naplno. Iba tak môžeme vyhrať,“ dodal náš najskúsenjší hráč .

Tím ŠK Nacina Ves je zložený z domácich odchovancov a hráčov z neďalekých Michaloviec, ktorí sú doplnení o futbalistov predovšetkým z blízkeho okolia. Trénerom mužstva je Peter Kokočák. 

Nášmu najbližšiemu súperovi patrí po 3. kole v VI. lige Zemplínska VsFZ 5. miesto v 16-člennom pelotóne celkov.  

ŠK Nacina Ves pri prieniku do 2. kola porazila v 1. kole štvrtoligové OŠK Pavlovce nad Uhom na svojom trávniku 2:0. 

Jazda FC Košice Slovenským pohárom v minulom ročníku skončila v osemfinále. Po vyradení Fiľakova, Lučenca a Rohožníka sme doputovali až do osemifinále, kde sme nestačili na fortunaligovú Trnavu, ktorej sme  podľahli doma 1:2 .

Zo stretnutia nebude k dispozícii žiadny stream, iba textový prenos na portáli Onlajny.eu.

Začína sa nová edícia Slovenského pohára a my dúfame, že sa aj vďaka nej odrazíme na víťaznú vlnu. Držte v stredu chalanom palce!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI