Slovan už minulosťou, koncentrujú sa na DAC

  • 03.08.2023
  • Vytlačiť

Prvé kolo Niké ligy pritiahlo v Košiciach veľa pozornosti. Najvyššia futbalová súťaž sa do druhého najväčšieho slovenského mesta vrátila po ôsmych rokoch, atraktívny súper i nová aréna pritiahli do hľadiska takmer šesť tisíc frenetických divákov. Hoci tí gól nevideli, napokon odchádzali domov spokojní. Videli zaujímavý futbal a zo všetkého najviac tešila skvelá atmosféra, ktorá dokonale dotvorila punc výnimočnej udalosti. Téma kulisy na tribúnach rezonovala aj v pozápasových vyjadreniach aktérov tohto duelu, nuž nečudo, že mnohí z domáceho tábora si takúto podporu želajú aj v ďalších domácich zápasoch. 


Ďalším momentom, ktorý mediálne zaujal, bola návšteva trénera Slovana Bratislava Vladimíra Weissa staršieho v šatni domácich po zápase. Kormidelník belasých prišiel do kabíny FC Košice vyzdvihnúť výkon hráčov nováčika Niké ligy a osobne každému z hráčov podal ruku. „Priznám sa, že ja som o tom ani nevedel. Povedal mi to až môj asistent Ondrej Duda. Pokiaľ chcel tréner Weiss mojich chlapcov povzbudiť do ďalších bojov, tak je to v poriadku. On je predsa osobnosť, ktorá trénersky niečo dokázala,“ prezradil kormidelník Košičanov, ktorý sám bol päť rokov jeho zverencom v petržalskej Artmedii v rozmedzí rokov 2001 až 2006. A v roku 2004 získal pod jeho vedením  Slovenský pohár, o rok neskôr dokonca titul majstra Slovenska. „My sme proti sebe ešte aj hrávali, potom ma trénoval a teraz sme trénerskí kolegovia. Čiže úroveň nášho vzťahu sa posúva, ale dôležité je, že si rozumieme ako ľudia,“ prezradil 47-ročný rodák z Košíc.

Na margo samotného duelu s bratislavským duelom s odstupom štyroch dní povedal, že to bola skvelá reklama na futbal v Košiciach a pevne verí, že diváci budú podobným hnacím motorom aj v ďalších domácich stretnutiach. „V prvom polčase to bolo vyrovnané a veľmi svižné stretnutie. Po prestávke nás hostia zatlačili a vypracovali si viacero šancí. Ale keďže gól ani na jednej strane nepadol, remíza je zaslúžená. Za prvý polčas určite,“ konštatoval Anton Šoltis podľa ktorého je už súboj s bratislavským Slovanom minulosťou a koncentráciu počas týždňa postupne presmerovali na sobotňajší zápas v Dunajskej Strede.

DAC v sobotu takisto bezgólovo remizoval. Napriek územnej prevahe a viacerým gólovým príležitostiam sa nedokázal strelecky presadiť v Michalovciach, ktoré si pripísali cenný bod za remízu 0:0. „Svojim spôsobom to bol podobný duel ako ten náš proti Slovanu, akurát, že Michalovce bránili celý zápas a hrozili len z rýchlych protiútokov. My sme v prvom polčase hrali so Slovanom vyrovnanú partiu, ale keďže ani na Zemplíne gól nepadol, tiež si súperi body podelili,“ prezradil na margo ostatného vystúpenia Dunajskej Stredy tréner FC Košice.

DAC zatiaľ výsledkovo nepresvedčil, v prvom kole kvalifikácie Európskej konferenčnej ligy nestačil na gruzínsky klub Dila Gori, nad ktorým doma vyhral 2:1, ale vonku prehral 0:2. Nuž a naostatok nezabral ani v Michalovciach. „To sú ich problémy, nás zaujímajú tie naše. Čo sa týka skúseností, sme na tom hráčsky možno ešte lepšie ako Dunajská Streda, ale stále je len začiatok sezóny. Kvalita v kádri DAC určite je, verím, že sa jeho hráči chytia až po zápase proti FC Košice,“ šalamúnsky prezradil Anton Šoltis, ktorý bude mať na Žitnom ostrove rovnaký káder, ako bol k dispozícii v prvom kole proti Slovanu. Chýbať budú zranení či rekonvalescenti Liener, Lačný, Varga či Pavúk. „Verím, že na zápas príde veľa divákov a tí vytvoria skvelú atmosféru, aká býva v Dunajskej Strede zvykom. My nastúpime určite odhodlaní pobiť sa o čo najlepší výsledok. Verím, že v sobotu nebudeme odchádzať naprázdno,“ dodal tréner FC Košice.     

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI