Skrátená zimná príprava odštartovala

  • 08.01.2021
  • Vytlačiť

Včera (vo štvrtok 7. januára 2021) o 10:00 sa začala zimná príprava FC Košice. Bude neobyčajne krátka, jej dĺžka je na hranici 5 týždňov. 


Všetko ide ruka v ruke s pandémiou koronavírusu, ktorá jesennú časť nielen skrátila, ale dokonca aj rozdelila. Z tohto dôvodu sa jarná časť sezóny začne už 13. februára, kedy na začiatok odvetnej časti privítame doma Liptovský Mikuláš.

Prvý tréning na umelom ihrisku na Janigovej ulici mala pod palcom trénerská dvojica z posledných jesenných kôl: Branislav Benko a Peter Šinglár, ku ktorým sa pridal aj Rudolf Urban – tréner starších žiakov do 15 rokov a asistent pri mladšom doraste.

S mužstvom sa pripravuje Martin Juhar. Odchovanec košického futbalu zatiaľ trénuje individuálne, no postupne sa zapája do tréningových jednotiek so spoluhráčmi.


Aj plánovanie prípravných zápasov ovplyvnil koronavírus. Nariadenia a opatrenia v našej krajine dovoľujú z futbalových tímov trénovať len účastníkom Fortuna ligy a II. ligy, takže si v najbližších týždňoch nemôžeme zmerať sily s družstvami z III. ligy Východ, s ktorými sme už mali naplánované zápasy v januári.

Oznamujeme však meno prvého protivníka, ktorý nás preverí. Desiaty deň od prvého tréningu (sobotu 16. januára) zavŕšime stretnutím proti Trebišovu na jeho pôde. Druholigista zo Zemplína sa nachádza po jeseni na 9. priečke, keď získal 18 bodov (my na porovnanie 23). Do konca sezóny bude za Slavoj hrať na hosťovaní Matúš Katunský, takže aj v tomto smere to bude zaujímavý zápas.


O ďalších súperoch budeme informovať na našom webe a sociálnych sieťach. Platí to aj o posilách a odchodoch z prvého mužstva, ktoré môžete očakávať v najbližších dňoch a týždňoch.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI