Sklamanie z výsledku, proti Humennému remíza 1:1

• 01.08.2021
Domáci duel s 1 370 divákmi na štadióne v košickom Čermeli víťaza nepriniesol. Vo východniarskom derby s Humenným sa zrodila deľba bodov po výsledku 1:1.

Duel sa začal veľmi nervózne. Humenné vyčkávalo na rýchle brejky, hneď z prvého mohlo ohroziť Igora Šemrinca. Viktor Maťaš využil zaváhanie našich obrancov, lenže z jedenástich metrov nemieril presne. Až po štvrťhodine hry sme sa do prvého úniku dostali aj my, po Gladišovom centri za obranu šiel dopredu Pačinda, toho však odstavila dvojica obrancov v pokutovom území čistým spôsobom. Úplne iný prípad to bol v závere polhodiny stretnutia. Filip Bednár zasiahol nohou Cortésa v šestnástke, Mölvadgaard síce z odrazenej lopty nezakončil do brány, ale predsa bola odpískaná penalta. Loptu si na biely bod postavil Erik Pačinda, skúsene si počkal na pohyb Dávida Slávika a pokutový kop premenil koncovkou k pravej žrdi. Vedenie zverencov Jozefa Vukušiča trvalo necelých sedem minút. Po ataku z pravej strany, keď sa cez Karaša dostal Erik Streňo, prišiel center na malé vápno a Michal Hamuľak minimálne z hraničnej situácie vyrovnal.

V druhom dejstve na prelome 51. a 52. minúty odcentroval Filip Kis z pravého kraja na malé vápno, kde Marcus Mölvadgaard využil zaváhanie Slávika, ale netrafil priestor troch žrdí, hoci teraz hlavičkou. Erik Streňo si po asistencii mohol pripísať aj gól, to by však v 68. minúte nesmel prestreliť brvno. V posledných minútach sme si ešte vytvorili menší tlak, avšak nie vyložené strelecké pozície. Duel s nováčikom z Humenného sa skončil remízou 1:1.

II. liga, 2021/2022, 2. kolo: FC Košice 1:1 (1:1) FK Humenné

FC Košice: Šemrinec – Kis (77. Kim), González, Václav, Pavúk – Gallovič, Karaš (59. Pedro Garcia), Gladiš (59. Liener) – Pačinda (C), Mölvadgaard, Cortés (65. Guba)

FK Humenné: Slávik – Vasiľ, Luberda, Bednár, Hatok, Maťaš (90. Pe. Šuľák), Harvila, Komár (54. Zlacký), Dzurík, Streňo (C) (83. Milunovič), Hamuľak (83. Turik)

Góly: 31. Pačinda (pen.) – 38. Hamuľak

Žlté karty: 35. González, 55. Karaš, 78. Pavúk – 47. Komár, 74.  Hatok

Rozhodovali: Anton Ihring – Simeon Vass, Peter Čajka

Diváci: 1 370

Ohlasy po zápase:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice – hodnotenie duelu: „V prvom rade sme sklamaní z výsledku. Hrali sme doma, prvý zápas, ľudia naň prišli. Bolo vidieť, že diváci sa tešili, že sú znovu na futbale. Atmosféra bola pozitívna, to ma teší. Chceli sme však vyhrať, no súper potvrdil to, čo sme očakávali. Dobre bránil, má skúsených hráčov a my sme ešte nefungovali tak, ako sme fungovať mali, kombinácie nevyústili do gólov. Úvodný gól nám síce pomohol, no škoda následného inkasovania, Humenné malo ešte jednu veľkú šancu. Hostia v zápase teda získali to, čo chceli. Na druhej strane my nie sme spokojní. Tento zápas nám ukázal, čo znamená hrať druhú ligu, čo znamená hrať pod psychickým tlakom, najmä v situáciách, ak zápas nevychádza podľa našich predstáv.“

Čo ešte v hre treba vypilovať? „Chýbal pokoj, upustili sme od koncepcie, hrali sme príliš vzduchom, hoci tam bol priestor. Boli tam asi tri situácie, keď si tam Mölvadgaard dobre nabiehal, to možno hráčov trochu zlákalo. Stred poľa nám prvý polčas nefungoval, súper bol nebezpečný v brejkoch, záloha nepodporovala útok a nezabránila protiútok. Potom sme prestriedali, ale čas bol proti nám a ako som vravel, chýbala nám trpezlivosť v koncovke.“

V sobotu chýbali až traja futbalisti z defenzívnej skladačky. „Hráči, ktorí nedávno došli, ešte potrebujú trochu času, aby sa to celé zohralo. V obrane nám vypadli traja hráči – Jonec, Jakúbek a Kavka. Inak by sme nepoužili Mareka Václava, ktorý išiel bez čo i len prípravného zápasu do toho súťažného, ale nemyslím si, že to bolo o tom, pretože svoju úlohu zvládol. Skôr to je o tom, že celé mužstvo nefungovalo tak, ako je potrebné na takéto zápasy.“

Erik Pačinda, kapitán FC Košice a autor gólu – hodnotenie duelu: „Bolo tam veľa prehratých súbojov, ktoré hostia využívali. Vedeli sme, že tu prídu okopávať a behať, no keď sme chceli uspieť, museli sme sa s tým popasovať. Keď sme to dali dole na zem, tak sme boli lepší, no vypracovali sme si asi málo šancí a to nás stálo body. Musíme sa z toho poučiť a pridať v súbojoch. Z môjho pohľadu sme hrali na veľa nakopávaných lôpt, čo nám nevyhovovalo, predsa len tam mali vysokých stopérov, mali sme to dosť ťažké. Naopak, mali sme to dať na zem a vytvoriť si tlak. Predsa len sme hrali doma pred divákmi po dlhej dobe a tlak nám jednoducho chýbal. Možno ešte nejaké kolo potrebujeme, aby sme to doladili a dúfam, že potom budeme už na víťaznej vlne. Je to stále iba začiatok súťaže, naša útočná sila je veľká. Prišiel Dávid Guba, je tu Ricky Cortés, Marcus Mölvadgaard dlho nehral, ale je to dobrý útočník, verím, že začne dávať góly. Možno sme mali málo centrov, málo striel. Na tréningu to nacvičujeme, ale v zápase je to úplne iné.“