Siedme výhry na konte dorastu, hattricky Orosa a Reitera i tri víťazstvá starších žiakov

• 14.09.2020
Naše dorastenecké tímy vybojovali siedme výhry v sezóne proti dorastu Pohronia, ktorého A-tím hrá Fortuna ligu. Na starších žiakov čakal „anglický“ týždeň, nabitý program priniesol tri víťazstvá. Najmladšie ročníky proti Michalovciam v domácom prostredí s polovičnou úspešnosťou.

V najstaršej mládežníckej kategórii často rozhoduje jediný gól, bolo tomu tak aj v Žiari nad Hronom. Po hodine hry prišiel najdôležitejší moment stretnutia, keď po výbornej práci Marcela Nováka v strede poľa ťažil z kolmice za obranu Gyuhyun Jung. Kórejský útočník preloboval Palova v bráne Pohronia, hoci domáci gólman si na loptu siahol. So záverom sme mali viacero šancí poistiť výsledok, napokon sme ale domov odchádzali s výhrou 1:0.

V tabuľke sa nič nemení, tímu trénera Miroslava Guzu patrí vedúca prvá priečka s 21 bodmi pri skóre 22:4. Druhý Prešov stráca tri body, tretí Martin štyri a štvrtá Spišská Nová Ves päť.

Práve s Martinom si v šlágri kola v sobotu 19. septembra od 11:00 v Krásnej zmeriame sily. Príďte chlapcov podporiť, budú to potrebovať!

7. kolo II. LSD Východ: FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:1 (0:0) FC Košice

Zostava FC: Repko – Macejko (C), Migač, Magda, Borok, Gallo, Komár (87. Slavkay), Novák, Sabol, Jung (78. Bodnár), Tišťan (70. Hanák)

Góly: 62. Jung

Miroslav Guza, športový riaditeľ mládeže a tréner U19: „Vydarený zápas z našej strany čo sa týka individuálnych výkonov a výsledku. Potrebujeme zlepšiť efektivitu premieňania šancí, potom zápasy budú pre nás kľudnejšie a nebudú do konca takto otvorené. Potrebujeme príležitosti premieňať, mali sme ich dosť v prvom aj v druhom polčase. Za nami je ďalšie víťazstvo, znovu ďalší kúsok do mozaiky a pripravujeme sa na najbližší zápas.“

Najbližší program, II. LSD, 8. kolo:

FC Košice vs. MŠK Fomat Martin – 19.09. o 11:00 – Hrá sa v Krásnej

Po sobote je to už priemer šiestich gólov na zápas, ktoré strieľa naša U17-ka súperom v priebehu ligy. Nad Pohroním sme vyhrávali už od 3. minúty, naše víťazstvo sme spečatili pred prestávkou. Mužmi zápasu z pohľadu zásahov boli štvorgóloví Adam Oros a znovu hattrickový (štvrtýkrát v sezóne) Oliver Reiter. Na konečných 8:0 upravil päť minút pred koncom Dominik Gajtko.

Zverenci Miroslava Soviča sú prví aj po siedmom kole s náskokom piatich bodov na druhú Spišskú Novú Ves, respektíve šiestich na tretiu Lokomotívu Košice. Len doplníme, že skóre našich mladších dorastencov je neskutočné – 42:0! Príďte aj ich podporiť do Krásnej proti Martinu v sobotu od 13:30!

Zostava FC: J. Drenka – Forgáč (60. Biľ), Kaleta, Baločko, Roško (60. Veselý), M. Drenka (60. Friga), Segeďa, Sovič (C), Oros, Šoltes (60. Gajtko), Reiter (60. Ferenc)

Góly: 3., 41. a 50. Reiter, 38., 40., 64. a 75. Oros, 76. Gajtko

Miroslav Sovič, tréner U17: „Predpokladali sme, že v tomto zápase bude súper na vlastnej polovici v hlbokej defenzíve, čo sa aj potvrdilo. V systéme 4-5-1 sa snažil prehustiť priestor na vlastnom území a vyrážať do rýchleho protiútoku. Opäť sme súperovi veľa nedovolili až na jednu štandardnú situáciu, kde sme nechali osamoteného hráča, ktorý hlavičkoval do tyče. V tomto zápase bolo naším najväčším súperom nie veľmi kvalitné ihrisko, čo sa prejavovalo najmä v prvom polčase. Teší ma, že sme sa dokázali presadiť nábehmi stredových hráčov z druhej vlny za chrbát súperovej obrany. Chlapci dominovali počas celého stretnutia.“

Najbližší program, II. LMD, 8. kolo:

FC Košice vs. MŠK Fomat Martin – 19.09. o 13:30 – Hrá sa v Krásnej

Dva výsledky s dvojgólovým rozdielom uhrala družina trénera Rudolfa Urbana na ihriskách súpera. V Bardejove sa tromi gólmi v rade podarilo otočiť zápas, po bezgólovom polčase na Zemplíne sa v tom druhom presadili iba domáci.

2. kolo I. LSŽ Východ: Partizán Bardejov BŠK 1:3 (1:0) FC Košice

Zostava FC: Kuruc – Komarek, Vodenský (58. Bojčík), Balog (C), Mikloš, Puzder, Polča (75. Pončák), Tóth (75. Veselý), Rebej (51. Petrík), Juhan, Kačmáry

Góly FC: 45. Kačmáry, 66. Polča, 80. Pončák

4. kolo I. LSŽ Východ: MFK Zemplín Michalovce 2:0 (0:0) FC Košice

Zostava FC: Kuruc – Vodenský, Komarek, Balog (C), Mikloš (70. Pončák), Puzder, Polča (60. Tóth), Kačmáry (50. Rebej), Juhan, Petrík, Bojčík

Rudolf Urban, tréner U15: V zápase dvoch vyrovnaných tímov rozhodli maličké detaily. Po prvom polčase, v ktorom sme hru kontrolovali, sme chceli vystupňovať snahu o strelenie prvého gólu. To sa nám nepodarilo a po tečovanej strele z 25 metrov sme naopak inkasovali. Domáci si už víťazstvo ustrážili. Chlapci predviedli bojovný výkon a s hlavou hore ideme do ďalšieho zápasu.“

Najbližší program, I. LSŽ Východ, 3. kolo:

FC Košice vs. MFK Vranov nad Topľou – 17.09. o 14:00

Stopercentní v „anglickom“ týždni boli starší žiaci do 14 rokov. Tí v dvoch zápasoch inkasovali iba raz, sami pritom nastrieľali pod vedením trénera Radoslava Školníka až deväť gólov. Svoju prevahu a triumfy spečatili v druhých polčasoch.

2. kolo I. LSŽ Východ: Partizán Bardejov BŠK 1:4 (0:1) FC Košice

Zostava FC: Kalanin (36. Smolák) – Bučko (51. Müller), Gliganič (36. Onyshchuk), Korček, Bortoli, Mičian, Halčišák (C), S. Takáč (36. Klasovský), Handlovič (57. Škovrán), Al-Zabidi (51. Taškovič), D. Takáč (57. Špatz)

Góly: 44. Pagáč - 10. Gliganič, 55. a 58. Klasovský, 57. Onyshchuk

Radoslav Školník, tréner U14:V dohrávke v Bardejove sme boli lepším mužstvom vo všetkých herných činnostiach jedinca, či už v obrannej, alebo útočnej fáze hry. Som spokojný s výkonom vo všetkých herných pozíciách hráčov na hracej ploche.“

4. kolo I. LSŽ Východ: MFK Zemplín Michalovce 0:5 (0:1) FC Košice

Zostava FC: Kalanin (36. Smolák) – Bučko (36. Taškovič), Korček, Bortoli, Mičian (60. Špatz), Halčišák (C), S. Takáč (55. D. Takáč), Handlovič, Al-Zabidi (55. Müller), Onyshchuk (36. Gliganič), Klasovský (60. Škovrán)

Góly: 11. S. Takáč, 53. Klasovský, 59. Halčišák, 62. D. Takáč, 68. Špatz

Radoslav Školník, tréner U14:V zápase v Michalovciach sme splnili všetko, v čom sme sa chceli-mali zlepšiť, a to press a repress po strate lopty v danom úseku hry. Naša hra spĺňala všetky prvky a kritériá futbalovej akadémie. Som spokojný.“

FC Košice vs. MFK Vranov nad Topľou – 17.09. o 16:00

Mladší žiaci si proti rovesníkom z Michaloviec pripísali na konto jednu výhru a jednu prehru. Blízko k remíze bola kategória U13 pod trénerom Jána Palkoviča, mladší žiaci do 12 rokov pod taktovkou Mateja Timkoviča sa mohli tešiť z víťazstva po prestrelke 13:9.

4. kolo I. LMŽ Východ: FC Košice 4:5 (2:3) MFK Zemplín Michalovce

Zostava FC: Kovalčík, Kušnír – Priščák, Mišek, Piga, Štofaňák (C), Havír, Baláž, Džaferi, Gurbáľ, Fecso, Mikloš, Ďurko, Straka, Kraus

Góly FC: 8. a 50. Mikloš, 35. Štofaňák, 39. Gurbáľ

Ján Palkovič, tréner U13: Bol to zápas, v ktorom sme nevedeli ustrážiť vynikajúceho hráča súpera Kužmu, ale rovnako nám chýbal aj väčší dôraz v osobných súbojoch a slabší výkon nášho brankára. Počas celého duelu nám nepracovala stredová formácia tak, ako by mala. Mali sme problémy s prekonávaním ofsajdovej zóny súpera. Škoda nevyužitých šancí v prvom polčase, pretože by to bol možno iný zápas.“

Najbližší program, I. LMŽ Východ, 5. kolo:

1.FC Tatran Prešov vs. FC Košice – 27.09. o 10:00

4. kolo I. LMŽ Východ: FC Košice 13:9 (8:6) MFK Zemplín Michalovce

Zostava: Kalanin, Fedorko – Szabo, Šturák (C), Guman, Brösztl, Dreveňák, Halász, Polák, Al-Zabidi, Mihaľ, Bojčík, Gálik, Zahoranský, Kačmárik, Kušnierik, Surányi, Takáč, Emini, Saxa

Góly FC: Saxa 4, Mihaľ, Bojčík (obaja po 2), Szabo, Dreveňák, Polák, Al-Zabidi, Kačmárik (všetci po 1)

Matej Timkovič, tréner U12: Proti kvalitnému bojovnému a behavému súperovi sme spokojní s agresivitou, disciplínou, plnením úloh väčšiny hráčov a slušnou kombinačnou hrou. Naopak, nedarilo sa nám riešiť finálnu fázu ofenzívy, hlavne prečíslenia dvaja na jedného či traja na dvoch. Zlepšiť potrebujeme aj komunikáciu medzi hráčmi a jednotlivými formáciami.“

1.FC Tatran Prešov vs. FC Košice – 27.09. o 11:30