S Resoviou sme sa na domácej pôde rozišli nerozhodne

• 02.07.2022
FC Košice v piatom dueli letnej prípravy remizovalo s poľskou druholigovou Resoviou Rzeszów 2:2.

Úvodné dejstvo sa nieslo v znamení mnohých nepresností. Šancu mal po rohu Liener, jeho hlavička šla nad. Najviac zaujala strela Kalamura z približne 23 metrov, Kira pohladil loptu, čím ju vytesnil na brvno! Pred zmenou dejstva sa mohol presadiť Wojciechowski, po oblúčiku na malé vápno však rovnako minul.

Gólové suchoty vystriedali po prestávke hody. Už po 58 sekundách sme sa ujali vedenia, keď Pavúk nákopom za obranu našiel Gálla, ten sa zbavil strážcu a zvnútra šestnástky po zemi otvoril skóre – 1:0. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Antonik dostal za pokutovým územím dosť priestoru a ľavačkou vyrovnal na 1:1. Nasledovali viaceré striedania, v 76. minúte sme mali na ihrisku až na Pavúka a Mizeráka totálne odlišnú jedenástku. Resovia skóre otočila po štandardke, keď najvyššie vyskočil kapitán David Kubowicz. Valach si siahol na hlavičku, vytesnil ju však len do žrde, odkiaľ sa lopta odrazila do siete – 1:2. Náš striedajúci brankár vychytal vzápätí nepríjemnú strelu Morysa, vďaka čomu sme zostali v hre. Záverečný tlak sme využili dokonale. Gallovič si narazil loptu pred šestnástkou, vošiel do pokutového územia, kde mohol zakončovať. Namiesto toho na seba nalákal brankára súpera, aby šikovne prihral do druhej vlny na úplne voľného Marcela Nováka, ktorý upravil výsledok na konečných 2:2.

5. prípravný zápas: FC Košice 2:2 (0:0) Resovia Rzeszów

Góly: 46. Gáll, 90+2. Novák – 49. Antonik, 79. Kubowicz

FC Košice: Kira (56. Valach) – Majdan (61. Jonec), Krivák (76. Magda), Pavúk, Mizerák - Gallovič, Jakúbek (76. Novák) – Gáll (70. Jakubko), Sovič (46. Gladiš), Liener (70. Segeďa) -  Voleský (70. Smieško)

Ohlasy:

Anton Šoltis, tréner FC Košice – hodnotenie zápasu: „Som rád, že prišiel takýto súper, pretože takéto zápasy nás posúvajú ďalej. Zo začiatku sme mali až príliš veľký rešpekt pred ich agresivitou. Nevedeli sme sa presadiť jeden na jedného, hralo sa najmä medzi šestnástkami, šancí nebolo veľa. Resovia je kvalitná čo sa týka organizácie, nevedeli sme prekonať ich blok. Chlapci vedia, že ak chceme takéto zápasy zlomiť, tak to treba zobrať na seba a nebáť sa hrať smerom hore – my sme hrali do šírky a dozadu. V druhom polčase sa to zlepšilo, keď už chlapci mali priestor, tak si viac dovolili, hra však už nemala také tempo aj vzhľadom na teplo. Druhý inkasovaný gól bol z môjho pohľadu ľahký, chlapcom ale slúži ku cti, že hrali do konca a vyrovnali.“

Boris Gáll, hráč FC Košice – hodnotenie zápasu: „Bol to náročný duel, v takejto horúčave som asi nehral. Ťažký zápas, no ukázal nám, ktoré veci máme doladiť. Potrénujeme ešte jeden týždeň a pred nami bude už len liga, čas letí. Ja si myslím, že to vo finále vyskladáme dobre.“

Aj Boris sa v príprave chytil strelecky: „Dostal som loptu za obranu, vystrelil som – keď sa to z takýchto pozícií dobre trafí, tak to môže byť aj slabšia strela a bude to gól. Dúfam, že nám to takto bude padať aj v lige – musíme strieľať a vtedy to bude fajn.