S poľskou Resoviou Rzeszów smolná prehra 1:3

• 10.07.2021
  • Vytlačiť

Nacvičovanie nového systému, podpísanie zahraničného útočníka aj štvrtý duel letnej prípravy. To všetko uzavrelo úvodný mesiac zaberačiek pred štartom blížiaceho sa ročníka 2021/2022.

Zverenci trénera Jozefa Vukušiča uplynulé dni trénovali v novom rozostavení, ktoré preniesli aj do duelu s druholigovou poľskou Resoviou Rzeszów. Stretnutie sa odohralo vo futbalovom komplexe Sanok. V základnej zostave nechýbali štyri letné posily vrátane tej poslednej – dánskeho zakončovateľa Marcusa Mölvadgaarda. Resovia nás ukázala, ako sa premieňajú šance a vyhrala 3:1.

Do súboja sme vstúpili aktívne, mali sme príležitosti, ale gólman Łakota vyzrel na šance po krídlach i pokus Borisa Gálla. Naša útočná agresivita bola využitá súperom, keď po kontre Antonika prekonal Valacha dve minúty pred koncom polčasu Damian Hilbrycht.

Resovia po zmene strán vystriedala celú jedenástku, ale ani to nám nezabránilo k vyrovnaniu. František Pavúk v 56. minúte rutinérsky prekonal slovenského brankára Pindrocha po centri Gálla. Mali sme aj ďalšie možnosti, no doplatili sme na efektivitu. Tú mali domáci, naopak, veľmi vysokú a po našom nedostúpení hráča v pokutovom území Michał Kuczałek vrátil Rzeszów späť do vedenia. V druhom polčase sme postupne menili hráčov a boli to napokon najmladší futbalisti na ihrisku, ktorí mohli s výsledkom ešte niečo spraviť. Miroslav Sovič bol blízko krásnemu gólu spoza šestnástky, Samuel Magda z menšej vzdialenosti takisto na gól nedosiahol. V samom závere tak prišiel trest, po faule v pokutovom území bola nariadená penalta, z ktorej sa už Maksymilian Hebel nemýlil a uzavrel na konečných 3:1 pre Resoviu.

4. prípravný zápas: Resovia Rzeszów (2. POL) 3:1 (1:0) FC Košice

Góly: 43. Hilbrycht, 75. Kuczałek, 87. Hebel (pen.) – 56. Pavúk

Resovia Rzeszów - 1. polčas: Łakota - Jaroch, Podhorin, Komor, Adamski - Wasiluk, Szymkiewicz, Mikulec (35. Kojder), Hilbrycht - Antonik, Wróbel

2. polčas: Pindroch – Gvozdenović, Kubowicz, Persak, Ostrowski – Šoljić, Kuczałek, Twardowski, Kiełbasa – Strózik, Hebel

FC Košice: Valach – Novák (60. Liener), Jonec (68. Kim), Kavka (81. Magda), Jakúbek, Gallovič (45. Kis), Guba (60. Pačinda), Pavúk, Karaš (81. Sovič), Gáll (60. Cortés), Mölvadgaard

Ohlasy po zápase:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Až na výsledok som spokojný, bol to obojstranne kvalitný zápas. V prvom polčase sme mali dobrý úvod, aj sme si vytvorili šance, najväčšiu mal Boris Gáll. Bolo tam niekoľko nebezpečných situácií v súperovej šestnástke - najmä po akciách z krídelných priestorov. Hrali sme aktívne, útočne a dostatočne agresívne, no gól sme dostali z protiútoku na konci polčasu. Poliaci pred druhým polčasom prestriedali, prvú štvrťhodinu sme aj tak dominovali, skórovali sme po veľmi peknej akcii.  Žiaľ, nepodarilo sa nám viackrát sa presadiť, hoci možnosti tam boli. Druhý inkasovaný gól bol dosť lacný, keď súperov útočník zostal v strede šestnástky sám pred brankárom. Následne sme sa dostali znovu do troch-štyroch šancí. Miro Sovič mal peknú strelu spoza pokutového územia, ktorú brankár zázračne zachránil, aj Samo Magda bol sám pred brankárom. Ako som už povedal, tak až na výsledok a premieňanie šancí, som spokojný. Fyzicky to bolo v poriadku, toľko sme nestriedali, hrali sme s menším kádrom, ale stále potrebujeme veci doladiť.“

Čakajú nás ešte dva prípravné duely. Má tréner aspoň čiastočnú predstavu o mužstve v prvom kole? „Ešte nemôžeme povedať, že sme úplne stabilizovaní, potrebujeme upraviť jeden-dva posty, ale kostra sa rysuje. Musíme povedať aj to, že celý tento týždeň sme trénovali iný herný systém, s ktorým sme odohrali aj tento zápas. Chceli sme si ho vyskúšať, aby sme do ligy mali aj inú alternatívu. Panuje spokojnosť, v akom sme stave, na druhej strane škoda tohto zápasu. Musíme sa vyvarovať tomu, aby súper z minima šancí dosiahol maximum.“

Peter Kavka, hráč FC Košice: „Myslím si, že sme až tak neprepadli. Výsledok nezodpovedá hernému prejavu, ktorý bol na ihrisku. Ako mužstvo sme mali navrch, no nepremenili sme šance. Súper sa dostal párkrát pred našu bránu a dal nám tri góly. Z hľadiska defenzívy aj ofenzívy sa musíme ešte zlepšiť. Samotná hra a prístup k zápasu boli ale fajn. Hrali sme na troch obrancov. V tejto taktike ideme obrancovia do väčšieho rizika, na druhej strane nás to viaže nás k zodpovednosti. Boli sme lepší čo sa týka držania lopty, no má to ako svoje plusy, tak aj svoje mínusy. Musíme sa s tým ešte popasovať.“

Liga sa blíži nezadržateľným tempom... „Cítime, že sú to už posledné dva zápasy, ale nemôžeme byť z toho vystresovaní, aj keby to bola hneď liga. So zostavou sa už asi približujeme tomu, s čím pôjdeme do ligy, takže už sa to pomaličky pripravuje. Verím, že to bude fajn.“