S Liptákmi krutá prehra rozdielom triedy

• 05.02.2022
Krutá prehra a nespokojnosť s podaným výkonom. Štvrtú výhru v príprave sme nepridali, Liptovskému Mikulášu sme v Poprade podľahli 0:3.

Začali sme vo výbornom tempe, hneď v úvodnej desaťminútovke sme dokázali súpera zatlačiť a pohroziť, no na umelej tráve nám to v sobotu popoludní nepadalo. Dianie na ihrisku sa začalo vyrovnávať pred polhodinou duelu, pričom ihneď po nej otvoril skóre líder ofenzívy Liptákov Richard Bartoš – 1:0. Pred prestávkou sme inkasovali ešte raz, keď sa po rohovom kope presadil náš kmeňový hráč, ktorý strávi jar na hosťovaní v Tatrane, František Pavúk – 2:0.

Zmena strán so sebou priniesla tri zmeny v základe, ani tie nám však nepomohli ku gólu. Až jedenásťkrát v stretnutí sme mierili mimo, v štatistike pokusov na gólmanov panovala remíza 6:6. V samom závere sme skúsili protivníka zatlačiť, avšak definitívne K.O. prišlo v 85. minúte, keď sa domáci po druhý raz presadili z rohu po aktivite Dávida Filinského – 3:0.

Siedmy duel v rámci zimnej prípravy odohráme v utorok 8. februára na na Janigovej ulici o 17:00. Naším súperom bude treťoligista z Kalše, priestor dostanú predovšetkým dorastenci.

6. prípravný zápas: MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (2:0) FC Košice

Góly: 32. Bartoš, 41. Pavúk, 85. Filinský

Zostava FC Košice: Šemrinec (46. Valach) – Jonec, Jakúbek, Moško (46. Kavka), Kis (70. Václav) – Gallovič, Pačinda (C), Vasiľ (46. Mölvadgaard) – Cortés, Gladiš (60. Liener), Gáll (85. Tišťan)

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Takáto prehra je pre nás výsledkovo krutá najmä vzhľadom na to, ako sa zápas vyvíjal. Myslím si, že na gólové príležitosti to bolo vyrovnané, herne sme aj mali navrch, ale počítajú sa góly a tie domáci dali tri a my ani jeden, takže zaslúžené víťazstvo Liptákov. Mrzia predovšetkým góly po štandardných situáciách, keď súper raz zahral signál a raz zakončil pri tyči. Hral sa inak rýchly futbal, umelá tráva bola rýchla hlavne v prvom polčase, keď bola ešte primrznutá. Svoje šance sme nepremenili, vzadu sme situácie riešili niekedy až príliš naivne. V poli to bolo v poriadku, vypracovali sme si príležitosti – nebolo to tak, že by sme sa do nich nevedeli dostať. Ide o premieňanie šancí, z toho sa musíme poučiť.“

Peter Kavka, kapitán FC Košice: „Dnešný výsledok ma dosť vytočil. Môžeme si hovoriť, že je to len príprava a tak ďalej, ale takýto zápas si nemôžeme dovoliť prehrať 0:3. Na šance či držanie lopty to bolo jednoznačne vyrovnané, dokonca si myslím, že sme mali väčšie tutovky. Pred stretnutím nás tréner upozorňoval najmä na štandardné situácie a centrované lopty, z ktorých sa dokážu presadiť. Videli sme góly, ktoré strelili takto v lige a predsa sme po totožných situáciách inkasovali. Nad týmito vecami musíme porozmýšľať - nemôžeme byť vzadu naivní a vpredu musíme premieňať vyložené šance.“

Kava si po návrate zo zranenia postupne pripisuje na konto hernú minutáž: „Každým dňom je to stále lepšie a lepšie, ale cítim, že to ešte nie je ono – nie je to v takom stave, v akom by som chcel. Potrebujem pár ďalších zápasov v príprave k tomu, aby som bol na sto percent pripravený.“