Rozhovor s novým hlavným trénerom Marekom Fabuľom

  • 15.08.2019
  • Vytlačiť
Po pondelkovom príchode nového trénera Mareka Fabuľu vám prinášame rozhovor s novým lodivodom košického FC. 44-ročný hlavný tréner sa rozrozprával o aktuálnej situácii, košickom fanúšikovi i možných posilách do tímu.

Pán tréner, Košice poznáte veľmi dobre, aj z hráčskej kariéry, aj z tej nedávnej trénerskej. Aký je to pocit vrátiť sa späť do Čermeľa po necelých štyroch rokoch?

„Ja som rád, že som tu, že ten projekt, ktorý sa tu začal, oslovil aj mňa, že tu môžem byť. Ja mám na toto miesto len tie najlepšie spomienky – ako na fanúšikov, tak i na futbal. Nebola to vtedy jednoduchá situácia, ale dokázali sme sa vtedy z problémovej záležitosti „vysomáriť“. Verím, že aj tentokrát to bude úspešná misia, ale hlavne dlhodobá, a tým pádom budeme môcť vybudovať jeden silný mančaft, ktorý bude konkurencieschopný, ale samozrejme zo začiatku to musí ísť postupnými krokmi. Potrebujeme najprv urobiť nejakú analýzu tejto situácie a dostať sa z nej čo najskôr, respektíve v čo najrýchlejšom možnom čase. Bude to náročné, ale verím, že sa nám podarí a bude to v poriadku.“

Čo budú prvé veci, ktoré chcete v klube a kabíne zaviesť?

„Potrebujeme sa z toho dostať von. Ja si myslím, že mančaft je tak pripravený, že to bude v poriadku. Pokúsime sa už v najbližšom kole niečo vymyslieť. Škoda, že sme neodohrali pohárový zápas v Bardejovskej Novej Vsi, pretože sme mali nejaké veci pripravené a predsa je to súťažná záležitosť, ktorá má svoj náboj, ale počasie nám do toho vošlo. Dokázali sme to nejako zahatať, zaimprovizovať a máme momentálne ešte dva dni na to, aby sme dokázali mančaft pripraviť na čo najlepšie možné otáčky.“

Aký štýl hry majú fanúšikovia od vás očakávať?

„My budeme vychádzať z kapacity mužstva, ktorú nám momentálne ponúka. My budeme chcieť hrať tak, aby sme boli úspešní. Momentálne potrebujeme podporu a akceptáciu diváka, že nie je to jednoduchá situácia. My urobíme všetko preto, aby sme ich uspokojili, aby šli zo štadióna spokojní. Oni musia zase chápať, že to nie je jednoduchá záležitosť, že to príde hneď, hoci vieme, že je tu veľmi náročný divák a fanúšik. My sme práveže veľmi radi, že taký je, pretože jedine on nám dáva také zrkadlo, že či je spokojný, či akceptuje to, čo my predvádzame na ihrisku. Ja preto budem rád, ak budú chodiť postupne v čo najväčšom počte a bude tu stále viac a viac divákov, pretože to bude taký barometer, že sme asi na správnej ceste.

Môžeme čakať v kádri nové mená po vašom príchode?

„Všetko závisí od situácie. Nie je to jednoduchá záležitosť. Nechávame ešte priestor hráčom, aby ukázali, kto v akom rozsahu tu ešte chce byť, alebo nechce byť, alebo či má na to a neskôr urobíme záver, či áno, či nie. Dnešným dňom prišla na próbu prvá „lastovička“ – Gergely Tumma. Je to hráč Spartaka Trnava, mládežnícky reprezentant. Myslím si, že dá sa ísť touto cestou, aby sme skvalitnili každú formáciu, ale je to ešte stále dlhodobejšia záležitosť. 


Výber z nášho e-shopu