ROZHOVOR I Začína sa II. liga žien, v sobotu derby s Prešovom

  • 01.09.2022
  • Vytlačiť

Mládežnícke kategórie sa postupne zapájajú do súťaží, starší a mladší dorastenci už majú za sebou tri kolá a už túto sobotu sa k nim pridajú aj naše dievčatá, ktoré čaká úvodné kolo II. ligy doma proti Prešovu a tak sme sa na tému nášho ženského tímu  pozhovárali s trénerom Ladislavom Štecákom.

Dobrý deň pán Štecák, naše dievčatá  sa už túto sobotu zapoja do súťažného kolotoča, ako by ste zhodnotil letné obdobie z Vášho pohľadu, splnila príprava to čo ste od nej očakávali a čo ste si naplánovali?

"V podstate áno, dievčatá sa vo všeobecnosti snažili chodiť pravidelne na tréningy ak im to práca dovolila. Mali sme dva prípravné zápasy, jeden v Miškolci a druhý doma proti Kazincbarcike, keď môžem rátať aj pohárový zápas v Poprade, tak tri."

Letné obdobie zvykne byť aj obdobím rôznych personálnych zmien, hráčskych pohybov, panuje z tohto hľadiska so zložením kádra z Vašej strany spokojnosť?

"Káder sa oproti minulej sezóne dosť zmenil už v priebehu zimného obdobia odišli skúsene hráčky a nahradili ich mladé pušky a spolu so staršími dievčatami sa vyformoval skvelí kolektív. V letnom období sa káder doplnil o tri hráčky."

Všeobecne sa pri ženskom futbale kladie dôraz na komplexnú výchovu mladých dievčat, aké sú princípy a hodnoty na ktoré pri práci s dievčatami kladiete dôraz?

"Disciplína a chuť učiť sa niečo nové. Práca s dievčatami je všeobecne odlišná ako s chlapcami, človek musí byť neraz aj psychológ a musí do práce vložiť aj istú dávku empatie. Napriek tomu spomínané princípy platia všeobecne."

Prejdime teraz na športovú nôtu, dievčatá majú za sebou úspešný ročník účinkovania v II. najvyššej lige, ako hodnotíte ich vystúpenia a dosiahnuté výsledky?

"Hodnotím celú minulú sezónu kladne, škoda že na konci chýbala čerešnička na torte v podobe postupu do 1. ligy. Dievčatá by si to za odvedenú prácu a výkony určite zaslúžili."

Veľmi pozitívny ohlas u športovej verejnosti mali Majstrovstvá Európy žien, bolo to aj pre Vás zvýšenou motiváciou pri práci s dievčatami?  

"Motivácia je stále, no úroveň tých najlepších, neviem či ju niekedy dosiahneme, predsa sú to profesionálky a futbal je ich práca – koníček. Napriek tomu si myslím, že to bola skvelá reklama pre ženský futbal a som presvedčený, že to pomôže rozvoju ženského futbalu aj u nás."

V sobotu začínate sezónu domácim vystúpením v derby zápase s Prešovom, ako ste na prvé vystúpenie pripravení a čo by ste odkázal fanúšikom ženského futbalu?

"Keď sa hrá tradičné derby Košice - Prešov tak o motiváciu je postarané, my sme pripravení a chceme vykročiť do nového súťažného ročníka čo najlepším výkonom. Určite by dievčatá boli radi keby sa na nich prišlo pozrieť veľké množstvo ľudí, preto apelujem aj na fans FC KOŠICE, aby si tiež našli cestu aj k dievčenskému futbalu, začíname v sobotu 03.09. o 11:00 na štadióne Lokomotívy Košice, kde hráme svoje domáce zápasy."

II. Liga - ženy ,1. kolo 3.9. o 11:00 štadón Lokomotívy v Čermeli

FC Košice - 1. FC TATRAN Prešov - vstupné zdarmaVýber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI